Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Стая за пушене и други неща... и по чл.68 ал 1 т 3 замества теми Политика, Наука, Медицина...

Recommended Posts

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да обясни на прост език, какво се казва в клипа, относно схемата на Grayscale с голямата надценка за закупуване на биткойна която предлагат ? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Facira написа:

разбрах резултатът- помпи се цената на Биткойна, но не разбрах какъв е механизмът, далеч ми е от компетенцията затова се чудих дали някой може да го обясни с 2-3 думи ... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

grayscale могат да работят само в свят, където има само положително нетно търсене, създадоха изкуствена премия със своя „период на задължително заключване“, самоукрепваща динамика на пазара от акредитирани инвеститори, които използват арбитражната възможност за 20% доходност годишно без риск, докато Бари си прибира 2% такса от парите на всеки клиент, но тези инвеститори купуват акции, а не реални биткойни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Facira написа:

grayscale могат да работят само в свят, където има само положително нетно търсене, създадоха изкуствена премия със своя „период на задължително заключване“, самоукрепваща динамика на пазара от акредитирани инвеститори, които използват арбитражната възможност за 20% доходност годишно без риск, докато Бари си прибира 2% такса от парите на всеки клиент, но тези инвеститори купуват акции, а не реални биткойни.

Благодаря ! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
22 hours ago, AdamKadmon said:

Някой може ли да обясни на прост език, какво се казва в клипа, относно схемата на Grayscale с голямата надценка за закупуване на биткойна която предлагат ? 

Акции на Grayscale могат да си купят само акредитирани инвеститори, което в САЩ значи да си професионален брокер или да имаш активи над $500К. Тези акредитирани инвеститори после могат да пуснат акциите на вторичния пазар, откъдето да ги купи всеки. И естествено ги пускат на по-висока цена, като правят едни бързи проценти. Стигала е цената и до 30% над пазарната за биткойн. Явно масата на борсата не може да изчисли цената на акция на Grayscale на каква цена на биткойн съответства в момента, макар че на сайта им си пише колко биткойна активи се падат на една акция и не е толкова сложна сметка.

Някъде нагоре бях писал, че Grayscalе са като едно чейнч бюро, което обменя акции за биткойни, което обаче изглежда е невярно. Grayscalе продава акции и с получените пари купува биткойни, обаче в момента не извършва обратно изкупуване на свои акции - не можеш да им ги върнеш и да получиш биткойн или кеш. Казват че ще го правят някой ден, може би, ако...някога на кукуво лято. Така че фондът в момента само акумулира биткойни и няма механизъм, по който активите му да намелеят. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Гари Явно от тук пишещите си най-грамотно финансово (по закони правила за акции и форекс и тн.. ) Знаеш от къде какво да видиш.

Само не разбирам как така пишеш, че щели да конфискуват биткойните (принудително изкупят, под каквато и да е форма) и че трябваше 2 години да минат за да възприемеш, че не всички биткойни се продават(а малка част от тях).

До колкото ми се вижда имаш още леки съмнения дали ще успее биткойна но като цяло си повече, че ще успее. 

Смяташ ли че други хора от твоите среди (мисля се занимаваше с финанси/брокер в някоя къща) са стигнали до твоето възприемане на биткойна и ако да какъв процент? И смяташ ли че процента ще нараства и кога би достигнал 70-80%?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е Grey scale, държат стотици хиляди биткойни, и пускат опация големи риби да могат да си купят на хартия тези биткойни, без реално да купуват нищо. После тези инвеститори пускат тези "хартии" на вторични пазар (?) с надценка и малките риби си купуват от тях ? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
14 hours ago, ivan said:

@Гари Явно от тук пишещите си най-грамотно финансово (по закони правила за акции и форекс и тн.. ) Знаеш от къде какво да видиш.

Само не разбирам как така пишеш, че щели да конфискуват биткойните (принудително изкупят, под каквато и да е форма) и че трябваше 2 години да минат за да възприемеш, че не всички биткойни се продават(а малка част от тях).

До колкото ми се вижда имаш още леки съмнения дали ще успее биткойна но като цяло си повече, че ще успее. 

Смяташ ли че други хора от твоите среди (мисля се занимаваше с финанси/брокер в някоя къща) са стигнали до твоето възприемане на биткойна и ако да какъв процент? И смяташ ли че процента ще нараства и кога би достигнал 70-80%?

Не съм брокер и не работя във финансова къща, търгувам единствено за своя сметка, но от доста години и затова поназнайвам това онова. По въпроса за настроенията сред борсовите играчи, според мен не повече от 10% от всички са пробвали да разберат идеите зад създаването на биткойн и да инвестират в него. Огромното мнозинство го смята за странна приумица и балон, който всеки момент ще се спука. Но пък тия 10% са стотици пъти по-висок дял отколкото при другите хора, които не се занимават с борси и инвестиции. Аз още не съм успял да убедя и един свой приятел да инвестира в биткойн, макар че съм обяснявал на всички - и близки, и не толкова близки приятели. Равносметката е - от 200 човека - нито един. Сега като стане въпрос за биткойн ми казват "ех, защо не те послушах навремето", но като им кажа, че още има време - "ааа, не". Не знам при теб как върви убеждаването, но моят опит е крайно негативен. Всъщност такава е реакцията на повечето хора за каквато и да е инвестиция.

Нямам никакви съмнения, че биткойн ще успее да се наложи, но и не се съмнявам, че това ще стане след дълга борба. Политици, банкери, цялата управляваща пасмина няма да се откажат без бой и ще приложат всякакви гадни номера. А за последните 50 години хората така и не са осъзнали какво означава за тях липсата на твърди пари и как това води до постоянното им обедняване и изпадане във все по-голяма зависимост от управляващите, които и да са те.

Не съм възприел, че не всички биткойни се продават. Напротив, убеден съм, че в някой момент всеки би продал биткойните си. Да не ме убеждаваш сега, че ти твоите ще си ги държиш до гроб без да похарчиш и едно сатоши, за да ги завещаеш на внуците. Просто всеки има някакъв различен таргет. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рода

14 hours ago, AdamKadmon said:

т.е Grey scale, държат стотици хиляди биткойни, и пускат опация големи риби да могат да си купят на хартия тези биткойни, без реално да купуват нищо. После тези инвеститори пускат тези "хартии" на вторични пазар (?) с надценка и малките риби си купуват от тях ? 

Не, Grayscale купуват биткойни само ако някой дойде и поиска да купи техни акции срещу кеш. Дават му акциите, вземат му парите, отиват на борсата и купуват BTC. Другият вариант е вместо кеш, да купиш акции с BTC и май повечето им инвеститори правят точно така. Ако си акредитиран инвеститор и искаш да продадеш някаква част от биткойните си, отиваш в Grayscale, разменяш ги за техни акции, пускаш акциите на борсата и ги продаваш с 10-20% отгоре. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Гари написа:

рода

Не, Grayscale купуват биткойни само ако някой дойде и поиска да купи техни акции срещу кеш. Дават му акциите, вземат му парите, отиват на борсата и купуват BTC. Другият вариант е вместо кеш, да купиш акции с BTC и май повечето им инвеститори правят точно така. Ако си акредитиран инвеститор и искаш да продадеш някаква част от биткойните си, отиваш в Grayscale, разменяш ги за техни акции, пускаш акциите на борсата и ги продаваш с 10-20% отгоре. 

Някой после ги купува с 10-20% надценка, заключват му се за някакво време, и какво ги прави ? Продава ги на някой друг с 10-20% отгоре ? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, AdamKadmon said:

Някой после ги купува с 10-20% надценка, заключват му се за някакво време, и какво ги прави ? Продава ги на някой друг с 10-20% отгоре ? 

Ти като купиш биткойн какво го правиш? Държиш го во веки веков и го завещаваш на внуците? Или гледаш да го продадеш с 20% или 200% отгоре?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е това което правят, ще могат да го правят само докато цената расте. По време на беър маркет кой ще им ги купи с надценка ? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята логика като стане връх сега колкото когато стане, но примерно 400к да продам 10-20% да има за някоя хубава играчка и другите нататък или по скоро никога. Според мен няма да има бтк зима а просто х2 х4 на всеки 4години

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко, което не отговаря на разказа, създаден и популяризиран от MSM и корумпирани политици ще бъде "цензурирано"(модерната дума за потисничество и тирания)

https://www.forbes.com/sites/carlieporterfield/2021/03/01/twitter-takes-aim-at-coronavirus-vaccine-misinformation-with-new-labels-strike-system/?sh=23763b234603&utm_medium=social&utm_source=ForbesMainTwitter&utm_campaign=socialflowForbesMainTwitter

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За горната снимка  една забавна мисъл на Марк Твен „На света няма нито един паралел, който да не е убеден, че може да стане екватор, стига да му дадат право на това.“ 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос какво мислите за преместването на физически магазин към онлайн , попаднах на тази тема която ме замисли , реално с тея локдауни който са постоянно и толкова много доставчици на храна , възможно ли е да се премести магазина само онлайн и да има помещение само за склад един вид като борба срещи covid, някой да го е започнал само онлайн продажби 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове