Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Стая за пушене и други неща... и по чл.68 ал 1 т 3 замества теми Политика, Наука, Медицина...

Recommended Posts

https://www.vesti.bg/bulgaria/dw-kak-sofiia-iziazhda-bylgariia-6103557

Но тази гравитация се превръща в канибализъм, тъй като другите области се обезлюдяват.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова все още смятам, че сме повече овце, отколкото хора. Отиваме където заленото е най-голямо, вместо като хора сами да си създадем зелено около нас. И така като овце, ще опасем всичкото зелено, въпреки, че то се налива с все по-големи скорости в София, и в един момент се оказва, че живеем почти всеки ден  в топ 10 в най-мръсни градове на планетата, за сметка на тези уж 1700 лв средна заплата, която всъщност взимат единствено хора в чуждестранни фирми и корпорации. Имам хазяйка, която е според мен типична извадка на кореняк Софиянка ( всъщност много добра жена) Има 2 апартамента един до друг, останали от родителите и и инейният. Тя е пенсионерка, но въпреки това става всеки ден в 5 сутринта да разнася гевреци по пазара, след което остава на смяна до обяд в едно окаяно магазинче за хляб, останало от комунизма между лъскавите бутици на една типична Софийска улица. Тази жена, както и всички тук ежедневно се сблъска с мръсният въздух и мизерията (особено зимно време), става в 5 зиме/ лете, получава наем, получава пенсия и има дъщеря която уж би следвало да и помага. И постоянно живеят на кредит. Плащат изравнителни сметки от парното 800 лв, и пазаруват промоции от големите магазини. Аз се питам и нямам отговор, защо тази жена не си продаде 2та апаратемна ( или поне единия и другият пак да го пуска под наем) да си вземе една китна нова къщичка в някой село (дори близо до София) и да се отдаде на старините си спокойно, на чисто, сред природата и да не плаща 800 лв изравнителни сметки ? Тя все пак трябва да вижда разликата- какво е било преди 50 години в София и какво е сега ? Не коментирам другите хора които преиждат на рояци с идеята да взимат 300 лв отгоре, за същата работа която вършат в родния си град ( примерно на касата на кауфланд) За тези хора аз нямам никаква идея, какво си мислят и за какво се борят ... След гимназията се наложи да избирам София или Търново, тези мисли нямаше как да ги формулирам тогава, но явно вътрешно съм го знаел, после се наложи да дойда за малко, формулирах си ги много добре, и сега нямам търпение да се махна. Пък на тези другите десетки хиляди всяка година- успех . 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.12.2019 г. at 23:02, batibon написа:

https://www.vesti.bg/bulgaria/dw-kak-sofiia-iziazhda-bylgariia-6103557

Но тази гравитация се превръща в канибализъм, тъй като другите области се обезлюдяват.

нормално е човек, в цял свят е така, големите градове стават метрополиси, населението се концентрира около тях, така е било в миналото, така ще си остане и за напред, това помага за развитието на градовете, превръщайки ги в цели държави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-реални смятате, че са парите, толкова по-усилено ще работите за тях. Ако приемете идеята, че парите не са реални, ще забогатеете по-бързо.

Р.Кийосаки

Направо се лепи за крипто...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен беше изненада, че се оказва, че не е BTC максималист за какъвто го мислих, но явно просто не съм го следял за да знам :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, AdamKadmon said:

За мен беше изненада, че се оказва, че не е BTC максималист за какъвто го мислих, но явно просто не съм го следял за да знам :D 

?

Става максималист за всеки shitcoin, зависи колко пари си склонен да платиш :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мога да кажа, че единственият, който винаги остава на своя пост като премиер, независимо какво се случва, е Борисов. Всички в Европа се сменят, обаче един остава“, обърна се Зьодер към българския министър-председател, съобщи правителствената пресслужба.
https://www.pariteni.bg/novini/ikonomika/borisov-bylgariia-vdiga-dohodite-vsiaka-godina-234098

Няма на кой да прилича...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копирано от друг форум....

Броени дни преди у нас да бъде регистриран първият заразен с COVID-19 и преди да бъде обявена извънредна ситуация заради разрастващата се смъртоносна пандемия, от държавния резерв през стоковата борса, са продани жизнено важните апарати,нужни в момента за спасяването на човешки животи. Най-скандалното е, че държавата ги е продала на безценица, а в момента се обсъжда от къде и как да се купят

https://frognews.bg/novini/samo-vav-frog-darjavniiat-rezerv-razprodal-predi-mesets-beztsenitsa-jivotospasiavashta-dnes-aparatura.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, batibon написа:

Изтрито мнение на потребител. Държавната машина работи на пълни обороти, избирайте си буквите за писане.

:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, batibon написа:

Наистина плаши, щото не спираме да плашим хората чрез медиите и измисляме простотия след простотия - ама целта оправдава средствата (а ако това не проработи ще обявим военно положение), обаче:

1. ЕС няма как да го одобри (щото за одобрение ще трябва да вкараме чужди играчи, а алчността в случая е много голяма).

2. Какъв е % на заболелите по "областни градове" - ами много по-малък от последната грипна епидемия....

изводите всеки може да си ги направи, дразни ме мисленето им на четвъртокласници....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, batibon написа:

на едно друго място, писах за това, вече се случва в Норвегия и Франция, ще се случи и тук, целта на всичко това е да се даде още по-големи права на правителствата срещу собствените им граждани

https://www.aftenposten.no/norge/politikk/i/lA5q5A/jusprofessor-om-kriselov-mot-koronaviruset-aapner-for-aa-gjoere-ting-som-vi-i-dag-ikke-kan-forestille-oss

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове