Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Стая за пушене и други неща... и по чл.68 ал 1 т 3 замества теми Политика, Наука, Медицина...

Recommended Posts

@Facira замълчи, конспиратор, човека иска да се ваксинира против Ковид, защото вярва в "науката"  а тези, които не и вярват смятат, че земята е плоска :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, vamp111 написа:

1- това не е медицината за която говориш, НЕ благодарение на модерната медицината са изчезнали болестите за които говориш, ако не можеш да го осъзнаеш твърде жалко, отдавна всичко е пари нищо друго, дано не се сблъскаш от първа ръка с този проблем, че да го осъзнаеш и да говоря за болни, чиито лечения струват по половин милион евро, за евтини, но ефикасни лекарства, които умишлено се изтеглят от пазара, говоря за пропаганда на грешно хранене и за БГ фармацевтичните гиганти, които порпускат важни съставки в някой лекарства с чужд патент, не за друго ами за да ги направят по-евтини и конкурентно способни на нашия пазар.

НИЩО не знаеш, като ти казвам НИЩО, наистина имам в предвид НИЩО, НИЩИЧКО!

2- изобщо не мога да ТИ подредя мисълта, че да я разбера

Че един инсулин струва стотици долари в сащ а в турция сигурно е няколко лева и всичко това е заради патенти и корпорации чакащи да печелят е едно на ръка.

Но всичко това не трябва да се бърка с това защо работи медицината и в случая как и защо работят ваксините. Защо рак не се лекува с треви от гората и горски феи и тн.

Да проблем е правенето на бизнес в медицината(за жалост са безкруполни копелета) но то това е на всякъде. Все едно да отричаш гугъл защото изкарва пари от теб и да кажеш, че не трябва да виждаш реклама но в същият момент да продължаваш да го позлваш по 100 пъти на ден.

Наистина трябва да го разберете, че като кажат по телевизора 2+2 е равно на 3 приемате го, ако искате да кажете, че не е толкова, трябва да можете да го защитите със знания, факти, доказателства и тн. защо не е и на колко е равно. Но без да сте вещ в тази област няма как просто да кажете да бе да... не е толкова. Това последното не знам да ли ме разбирате но както и да е. Просто хората много обичат да си обясняват нещо по удобен начин за тях, това ни е в природата, от древността, заколих агне ще вали защото миналият път така стана,. А следващите два пъти не започне да вали,  си намираме орпавдания и тн.. ама аз грешно трбява да съм го заколил или агнето не е било пасло достатъчно свежа трева.

....хората много обичат да си обясняват нещо по удобен начин за тях,.....

като пример, @Facira е 100% убеден, че цената ще стане $3к- декември(или януари) няма значение. Смята, че тетъра е 100% измама и цената е 100% манипулирана за сегашните си нива от 16-17к, това го твърди от 10к ако не и от преди това(когато цената падна до 4к). Вярва, че предстои апокалипсис за цената и че всички манипулатори с манупулативните си инструменти ще гръмнат в най-скоро време. Да разгледаме бъдеще в което това не се случва, цената се задържа продължава да си расте и тн... Тогава Факира ще си каже манипулаотрите са се обвързали с правителствата и заради това не стана или нещо подобно, ще си намери логично обяснение за него което го успокоява, че той е бил прав все пак. 

Като пример Аз самият, Преди си купих EOS си на цена от 0.0075 за BTC, бях убеден и продължавам да съм че това е следващият етериум и ще го флипне и аз ще изкарам пари от това, защото това един ствената смислена компания кяото прави нещо с ICO то си има си структура наема опитни хора, сформира екипи и тн.. Развиват социална мрежа... В началото цената тръгна нагоре Новоградц обяви че е продал акциите си в копанията зад еос викам си този е луд... мина време цената надолу, викам си сега ще пуснат Voice пуснаха го цената продължава на долу по медиите изобшо не ги споменават даже ако мжое и ги и закопават, викам си те я са лоши и са против тях защото знаят че имат пари ще нарпавят хубав продукт а техните в които са инвестирали ще паднат... та EOS от 4-5 място вече са на 13то с цена 0.0015 за BTC, аз продъжлавам да обвинявам другите медиите, че правят порпоганда против тях защото са инвестирали в сушита и други проекти обвързани с борси и лансирани за да изпомпат мераклии за лесна печалба.. Абе в общи линии намирам си оправдание, което ме устройва, че все пак съм прав.

Моля да спрем с темата за медицина и ваксината, форума е за друго. Нито антиваксарите ще убедят вярващите във ваксини нито обратното. Така че 2+2 е толкова колкото е а това колко ни казват, малко ще го разберат :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бай Иване, преди ти четях постовете с удоволствие, ама отскоро след първия абзац почнах да ги прескачам.... (не те заяждам нещо, ама мирогледа нещо ти е утънял...)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Pistolero написа:

бай Иване, преди ти четях постовете с удоволствие, ама отскоро след първия абзац почнах да ги прескачам.... (не те заяждам нещо, ама мирогледа нещо ти е утънял...)

:) шарен свят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, vamp111 said:

1- това не е медицината за която говориш, НЕ благодарение на модерната медицината са изчезнали болестите за които говориш, ако не можеш да го осъзнаеш твърде жалко, отдавна всичко е пари нищо друго, дано не се сблъскаш от първа ръка с този проблем, че да го осъзнаеш и да говоря за болни, чиито лечения струват по половин милион евро, за евтини, но ефикасни лекарства, които умишлено се изтеглят от пазара, говоря за пропаганда на грешно хранене и за БГ фармацевтичните гиганти, които порпускат важни съставки в някой лекарства с чужд патент, не за друго ами за да ги направят по-евтини и конкурентно способни на нашия пазар.

НИЩО не знаеш, като ти казвам НИЩО, наистина имам в предвид НИЩО, НИЩИЧКО!

2- изобщо не мога да ТИ подредя мисълта, че да я разбера

Точно защото съм сблъскан от първа ръка (лекар в семейството), знам за какво говоря. И само да питам кога темата от антивакс/антимедицина/антинаука премина в това кои корпорации кви пари си въртят???? Никой не спори, че корпорации, фармацефтични компании точат милиони с една или друга схема. Аз не оспорвам това, аз оспорвам отричането на науката, медиците и медицината, които стоят зад ваксините!  И колкото да ти е странно зад ваксинациите не стоят някакви големи корпорации, а доказани лекари, специалисти, които нямат ама нищо общо с корпорациите и които ще ме извиняваш ама знаят в пъти повече от теб за тези неща.
 Най-лесното решение е да отидеш да живееш в гората и няма да имаш досег нито с медицина нито с наука. Само недей да проповядваш това и на други, след като ти самия не можеш да го спазваш и се възползваш от тази гадна медицина и наука всеки божи ден.  

П.С. а иначе ваксината за ковид ще ти е смешна до момента, когато недей си боже някой твой близък не си отиде. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, dreamer4o написа:

И колкото да ти е странно зад ваксинациите не стоят някакви големи корпорации, а доказани лекари, специалисти, които нямат ама нищо общо с корпорациите и които ще ме извиняваш ама знаят в пъти повече от теб за тези неща.

Бил Гейтс особено е лекар, но ще те оставя да си го мислиш.

в моята рода има: щофьор на линейка, личен лекар, ортопед, пластичен хирург и  децата на хирурга са фармацевти, но това няма никакво значение, нито един от тях не е малоумен до толкова, че да се ваксинира срещу Ковид, а ти пак си мисли, че науката, медицината и бизнеса в наши времена вървят ръка за ръка

на комщията ми на 30 години с  деца, болен от левкимия, операцията му струва 400 000евро и може да бъде извършена само в Германия, къде е медицината в това?

или когато складовете блокират достъп на хората до животспасяващи лекарства, питай там който е лекар у вас какво мисли по въпроса с недостига на ВСИЧКО що е евтино и ефикасно, лекарства доказани се спират от производство масово,, изобщо по темата колкото искаш мога да ти изпиша

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
32 minutes ago, vamp111 said:

Бил Гейтс особено е лекар, но ще те оставя да си го мислиш.

в моята рода има: щофьор на линейка, личен лекар, ортопед, пластичен хирург и  децата на хирурга са фармацевти, но това няма никакво значение, нито един от тях не е малоумен до толкова, че да се ваксинира срещу Ковид, а ти пак си мисли, че науката, медицината и бизнеса в наши времена вървят ръка за ръка

на комщията ми на 30 години с  деца, болен от левкимия, операцията му струва 400 000евро и може да бъде извършена само в Германия, къде е медицината в това?

или когато складовете блокират достъп на хората до животспасяващи лекарства, питай там който е лекар у вас какво мисли по въпроса с недостига на ВСИЧКО що е евтино и ефикасно, лекарства доказани се спират от производство масово,, изобщо по темата колкото искаш мога да ти изпиша

Оле Боже, какво общо има Бил Гейтс и какво общо имат цените с това дали ваксините и науката зад тях работят. Като имаш толкова лекари в родата айде кажи ми колко от тях са с 0 имунизации, защото не вярват в това, което са учили години наред.
 А това за комшията ти не знам какво общо има с отричането ти на ваксините... ако случайно намери тези 400хилки, с какво ще го лекуват там с трева от гората ли???
 И това щом някой там е блокирал достъпа до животоспасяващи лекарства, трябва да значи, че ваксините са измислица??? Все едно щом биткойна се ползва за измами, значи всичката математика и правила зад него са измизлица и аз да почна да ти твърдя: "Не вярвам, че има биткойни това са просто едни хора, които се опитват да те измамят с фалшива криптовалута..." Надявам се вече да схванеш аналогията и да почнеш да правиш разлика от това, което аз твърдя и това за, което ти пишеш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж първо, аз не съм анти-ваксър, даже детето ми има ваксини (задължителните само) но няма да се ваксинирам срещу измислен вирус.

и да бизнеса има ВСИЧКО общо с това, лекарства да няма, да са скъпи и т.н.

също така ако говориш за ваксини и не знаеш какво общо има Бил Гейтс, просто няма смисъл да говорим повече 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фондациите на Бил и Мелина Гейтс са главните спонсори за разработката и разпространението на ваксините в Индия и Африка за хив, спин, туберкулоза, малария и прочее, това са бизнеси за стотици милиарди всяка година, а след себе си оставят хиляди стерилни жени и деца починали в ранна възраст, а други остават парализирани.  Един ден, когато децата ти не могат да имат деца, не казвай, че някакви луди конспиратори не са те предупредили.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от преди 4 години някой си беше предсказал, че през 2025та САЩ от 330 милиона ще се стопи на 100 милиона:rolleyes:

явно тази медицина и НаУкА ще се погрижи за нас, ама споко не се жегвам, има неспасяеми случаи, като твоя... и успех с ваксианта срещу вирус даващ 99,9997 процента успех за оцеляване.

o1qIiwn.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак уважавайте чуждото мнение, дори да е неприемливо за вас. Както каза Иван - шарен свят...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ви казах, че няма смисъл от дебати, защото достъпът на информация до всеки един от нас е различна. Както когато се регистрираш в пинтерес. Интересуваш се от интериори, градина, кухня и цветя, и на дисплея ти ( прозорецът към света) няма да ти излезе никога колко спътника има Нептун. Установени идеологии се променят много трудно, и то само след силна травма или загуба. А когато говорим за нашата раса- Всезнайко Булгарикус шанса да сменим възгледите си и след това, са нищожни. Само ракията се увеличава. Ако не беше така, нямаше да сме в това цветущо положение. И да, знам, че поне 30% от Бълграите смятат, че сме си много добре :) 
Ха наздраве ! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vamp111 написа:

"It will take years to really know what side effects may manifest, but six months would at least establish a baseline of safety" - някой пита ли се защо тези години изпитателен срок се пропускат или пък защо отговорността от страничните ефекти отпадат за производителите на ваксините и хората, които ги налагат :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.zerohedge.com/geopolitical/final-results-show-pfizer-covid-19-vaccine-95-effective

"Both Moderna and Pfizer are using a revolutionary new technique, a gene-based mRNA technology" който му е интересно да прочете какво означава и какво би причинило промяната на вашето мРНА.

до преди няколко дни ваксините на Pfizer бяха 90% надеждни вече са 95%, числата се местят като детска игра. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже много го защитавахте това малоумно самовлюбено говедо. Толкова го интересува америка и америакнсият народ, че е готов само ако има как да им каже пийте безконтролно антибиотици за да се предпазите от ковид(защото предишното му отношение към ковид доведе до това да изгуби изборите и така би целял подкрепа от народа за да успорва изборите), а до какво ще доведе това за хората и после последствята върху това да пият безкотролно "лекарства за/против/помагащи срещу ковид". Поредният му малоумен туит. Добре, че го заменя "живият труп". Абе едно към едно с бойко, само бойко хем краде хем иска да е важен и властен, този да ли краде не знам, ама иска със сигурност да е важен и властен(ама изобщо не му пука за американците).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, ivan написа:

Понеже много го защитавахте това малоумно самовлюбено говедо. Толкова го интересува америка и америакнсият народ, че е готов само ако има как да им каже пийте безконтролно антибиотици за да се предпазите от ковид(защото предишното му отношение към ковид доведе до това да изгуби изборите и така би целял подкрепа от народа за да успорва изборите), а до какво ще доведе това за хората и после последствята върху това да пият безкотролно "лекарства за/против/помагащи срещу ковид". Поредният му малоумен туит. Добре, че го заменя "живият труп". Абе едно към едно с бойко, само бойко хем краде хем иска да е важен и властен, този да ли краде не знам, ама иска със сигурност да е важен и властен(ама изобщо не му пука за американците).

нямаш си и представа какви глупости приказваш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Власт, пари, жени...това е на което човек не може да устои.

Ще изменя леко името на темата за да не се налага да се прави тема Политика и тема Наука и тема Медицина. Леко с първите букви, вторите с подкованост са ок.... и пушете активно.

:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съди ме ако виртуалните ти права и благинки са нарушени. :Pх2

Редактирам - Докато трите вкарани в контекста родят, всичко друго ще пометне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/d-r-mindov-krajno-vreme-beshe-korabyt-potyva-6118062

„Без PCR тест в момента не може да се влезе в болница и хората трябва да го заплащат”, поясни д-р Миндов.

През март - април лекарите се опитваха да ни убедят, че има такава болест, сега ние се опитваме да ги убедим, че има и други болести...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ефекта се постига и наистина работи

the cure is worse than the disease

https://edition.cnn.com/2020/11/28/asia/japan-suicide-women-covid-dst-intl-hnk/index.html

малко и от US

EoAN5OCXEAcdVPG?format=jpg&name=large

и последния доклад към днешна дата

https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covid_weekly/index.htm

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове