Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Tronald Dump

Годишна данъчна декларация за физически лица

Recommended Posts

някой има ли подал вече декларация? моите приходи са много и са по банков път така че не мога да не подам. само се притеснявам, че ще съм сред малкото подали и от НАП вместо да се радват че има и съвестни хора, да не почнат да се заяждат за някви дребни детайли (примерно грешки в закръглянето на стотинките при покупка или продажба) или нещо такова..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се присъединявам към питането, макар да изтървах момента за теглене, но е полезно за бъдеще.

Не съм чул досега някой да се е оплакал, но ти си зависи и колко данък ще платиш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Tronald Dump имам един въпрос например ако съм вкарал малка сума от coinbase и имам малко печелба 20-30 евро и реше да изтегля каквото имам от друга борса kraken,cex.io или някоя друга трябва ли да подавам декларация или за малки суми няма смисъл ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За под 1000лв няма смисъл да се подават декларации, едва ли някой някога ще те търси.

Това са 100лв данък. От наеми в София колко данъци не се плащат и се крият и няма кой да ги потърси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е напълно ненужно. Има едни пичове, които директно ти дават кеш за крипто. Намират се до министерството на спорта. Мисля, че работят с до 100 000 лв на ден. Ако не се лъжа, и криптоматът в The Mall пуска левове (той е пак на същите хора).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип укриването на данъци е престъпление, но пък и данъчното облагане е престъпление, особено ако насреща не получаваш адекватно отношение от страна държавността, опа държавност ли казах, това мисля че точно в нашата държава го няма..

и все пак, укриването на данъци е престъпление

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, но с криптовалутите все още не е конректно дефинирано дали дължиш данъци или не. Аз лично съм на мнението, че както при обмяна на всяка една друга валута, данъци не се дължат, но това си е мое тълкуване.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от януари 2018г ;)

https://www.capital.bg/biznes/moiat_kapital/2018/01/05/3106892_danuci_i_lichni_dohodi_-_kakvo_se_promenia/

Текстът е най-долу вляво на екрана.

И биткойните, моля!

Още преди няколко години от НАП напомниха, че печалбите от сделки с виртуални валути трябва да се декларират и върху тях се дължи данък от 10%. Темата е още по-актуална сега, след като за миналата година bitcoin поскъпна с близо 1400 процента. При втората по големина по капитализация Ripple годишната доходност пък е цели 36 хил. процента.

Според приходната агенция за целите на данъчното третиране доходите от продажба на bitcoin се третират като доходи от продажба на финансов актив. Облагаемият доход и данъчната основа в тези случаи е сумата от реализираните през годината печалби, определени за всяка конкретна сделка, намалена със сумата от реализираните през годината загуби, определени за всяка конкретна сделка. Реализираната печалба или загуба се определя, като продажната цена се намалява с цената на придобиване на финансовия актив, посочват от НАП.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване