Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Въпрос

Здравейте,

ако има някой, който е наясно с monero-wallet-gui  инсталиран на MAC OS, да ми пише на лични за да помогне.

Ситуацията е следната.Имах да получавам от 3 акаунта в една компания около 7 monero  и след като си инсталирах гореспоменатия портфейл на Mac OS  и го синхронизирах за всеки от трите тегления генерирах  различен ID Payment  ( проблема е, че не ги записах и не ги знам сега ) + wallet adress 

след писане със съпорта, че не съм получил нищо на моя wallet monero:  432KDnuuFhiFcdyZnLivRGAzHZf6pH7WCaZ74Dw1Se3YcqFPowvdcXgfAwvpp6TVccbPg7NNVaE8BUK4kLRaKsmcKJUokYT

ми дадоха следните отговори:

----------------------

за сумата от 3.56 XMR 
отговора на супорта:
Replied on: 04-13-2018 04:32 PM

Hello,

Here is the transaction ID:

8dbc5545f41e975460b3ae346c7a59d904977d1be468250ee78e5156f720d396

The send was successful.

------------------------

за сумата от 1.77 XMR 
отговора на супорта:

Replied on: 04-13-2018 04:34 PM

Hello,

3e6427aed3b6d10c9bdb9e7a7bc29e003640cbeebde37e6be65a160a2dbd8b9f

The transaction was successful.

-------------------

за сумата от 1.77 XMR 
отговора на супорта:

Replied on: 04-13-2018 04:35 PM

Hello,

2f24845d2bb19cafd991294ee706178f1f68553a356062c0e7647b7314ffc691

The transaction was successful.

-------------------------

Проблема ми е , че ги няма в monero-wallet-gui  инсталиран на MAC OS, а и с тези transaction ID от съпорта не мога да видя нищо с моите скромни знания за Монеро, а и имам още да тегля, но не го правя защото не идват.

Дали проблема е при мен или просто има друго обяснение

Ако някой може да помогне да пише на лични, ще предоставя и частни ключове и каквото е нужно ( разбира се и възнаграждение, което да мотивира вашето време и знания )

Благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

При Wallet-а на Монеро има един параметър, който указва от кой блок нататък да се извършва синхронизацията с блокчейна. Проблемът е, че при нова инсталация по Default в този параметър се записва номера на блока, който е бил активен към датата на инсталация. И портфейла синхронизира всичко след него и нищо преди него.

За да си решиш проблема, намери го този параметър и намали числото с 1000-2000 блока. Ако искаш, може да го сложиш и на 0 (да синхронизира от самото начало), но така ще ти се наложи да чакаш 2-3 дена за пълна ресинхронизация.

При Windows портфейла този параметър се намира в Settings / Debug Info / Wallet creation height. До него има хиперлинк Click to change. Чукни го и намали стойноста на номера на блока, от който искаш да се извърши пълна синхронизация. След това изчакай тази сихнронизация и ще си видиш получените койни .... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

И още нещо - няма смисъл да слагаш каквъвто и да било Payment ID, когато правиш транзакция към собствения си Wallet. Със или без Payment-ID тази транзакция ще си дойде и ти ще я видиш в портфейла.

Смисъл да се използва Payment-ID има само тогава, когато койни се изпращат към различните борси. Тъй като адреса на портфейла на борсите е един и същи за всички техни клиенти, те се нуждаят от някакъв допълнителен коментар в превода, за да могат да разпознаят кой точно им изпраща койните. Ако забеляза, използвах думичката КОМЕНТАР. Payment-ID  е точно това - някакъв текст, някакъв коментар, който съпровожда транзакцията, но от него нищо не зависи. Просто има информативна роля, и можеш да си го използваш за каквито си искаш лично твои нужди. Например можеш да го оставяш празен или например да си напишеш кой точно ти изпраща превода, за да може в бъдеще да се подсещаш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Отговори на въпроса...

×   Поставихте готово форматирано съдържание.   Искате ли да премахнете форматирането?

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното съдържание от редактора беше възстановено.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Създай нов...