Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Здравейте, някой има ли мнение относно KuCoin борсата. Доста заинтригуващо, относно девидентите които получаваш като държиш KCS, и дори сравнително малкият оборот който се върти за 24 часа не е толкова лошо, при положение че борсата е сравнително нова и може да се развива от тук нартатък, но това което ми направи наистина лошо впечатление е огормният брой от хора които се оплакват в страницата им в twitter. Явно се върти някаква далавера с тази борса, и хората не могат да изтеглят парите си от там.

Имате ли някакви наблюдения ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търгувал съм там без проблем, въпреки това адски много хора твърдят, че не могат да си изтеглят от там парите си, освен това нямат никакъв съпорт, не бих държал средства там, нищо, че аз самия не съм имал проблем

какво ти трябва там, където не го намираш на други борси, ако мога да помогна ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече се позаинтересувах от тези девиденти които предлагат, стори ми се доста по-добра оферта, дори от това да държиш NEO за GAS. Факт е, че дори може да държиш NEO в борсата и пак да получаваш GAS.. Просто всичко ми се стори твърде хубаво за да е истина. Освен това открито промотиране на пирамидалната схема, както Bitconect и пълния twitter с жалби ми се сториха плашещи, сега дори малко съжалявам, че си качих личните данни там :/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дреме ти за личните данни, щом не е борсата в ЕС или САЩ не се ядвай.

ако разчиташ на пасивен инком, пробвай в Poloniex да държиш BTC и др. основни валути , в момент на сътресения на пазара, лихвите от лендинг програмата им скачат до небесата

BTX имаха 7% еърдроп всеки Понеделник, но мисля, че свърши, но пък в момента цената му към долар е 4 пъти под нормалната му, а до две седмици пускат whitepapper и мисля, че до края на месеца ще е поне x2 или x3

BITG, предлагат сериозен дивидент на мастернодовете си, но при сегашни цени трябва да вкараш поне 1.5 биткойна

SEMUX има програма с делегати където затваряш едни койни и всяка вечер получваш % обикновено 0.2.. но за сега се търгува само OTC

други проекти в момента не мога да се сетя, някой по кадърен може да направи даже тема за ПАСИВ инком

иначе като цяло аз след като видях какво стана с Bitfinex и BFX токените, бих заложил малко на BNB демек Бинанс койн-а, който някак си не спира да расте стабилно, а пред бинанс стои сериозно бъдеще..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз имах регистрация единствено в binance до преди 2 часа, точно заради сигурността. Наистина като, че ли искат да се развиват и явно имат доста сериозен екип. И аз смятам, че имат сериозно бъдеще като борса. Просто с днешното вкарване на LOOM, като че ли някаква нотка алчност се прокрадна в мен, и ми се искаше да съм вкарал в проекта преди да бъде листнат в Binance. Та задълбах малко повече в KuCoin. Шиткойните ме приканват към тъмната страна ....

Аз съм незапознат с темата по еърдропите и мастърнодове, доста информация попивам всеки ден и още не съм стигнал до там. Това е другия червен флаг, за KuCoin, мисля, че е прекалено просто за да е истина. Държиш KuCoina  и получаваш от всичко по малко, нищо че си нооб.

Иначе ако се направи тема за ПАСИВ инком ще е супер. Особено ако има и малко повече обяснение за 1ви левел мъгали.

Ще го карам бавно и сигурно за сега с Binance. Пък и Малта не звучи зле, пък и не е далеч ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам там малко 

1 hour ago, AdamKadmon said:

Здравейте, някой има ли мнение относно KuCoin борсата. Доста заинтригуващо, относно девидентите които получаваш като държиш KCS, и дори сравнително малкият оборот който се върти за 24 часа не е толкова лошо, при положение че борсата е сравнително нова и може да се развива от тук нартатък, но това което ми направи наистина лошо впечатление е огормният брой от хора които се оплакват в страницата им в twitter. Явно се върти някаква далавера с тази борса, и хората не могат да изтеглят парите си от там.

Имате ли някакви наблюдения ?

Аз вкарах там малко KCS преди време, за да пробвам идеята да се държат дългосрочно заради получаваните проценти от всички събрани такси. Оттогава стойността на тези KCS се увеличи доста, идват и дивидентите, макар и със забавяне - веднъж на 4-5 дни изсипват по няколко. Тогава ми се струваше добра идея, един вид инвестиция в целия криптопазар или поне в тия 200 валути, които се търгуват там. Мисля, че оплакванията от съпорта са преувеличени, появяват им се разни проблеми, но ги оправят. Не мога да кажа, че са некоректни с нещо. Но не виждам някакви грандиозни перспективи за в бъдеще. Освен ако нямаш десетки хиляди акции, ще трупаш части от някакви шиткойни, които няма да достигнат количество, за да  можеш да ги продадеш сигурно години. И доходността се получава доста ниска в сравнение с лендинга в Polo или Bitfinex. Освен ако оборотите на борсата се увеличат десетки пъти, което не е невъзможно. Но пък тогава ще падне и процентът, заделян за дивиденти - от 50% сега може да стане 15% ако си спомням правилно. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш и с COSS.io, които даже преди няколко дни пуснаха и fiat gateway. Ако държиш техни токени, ще взимаш % от таксата за всяка транзакция и withdrawal. Volume-a им е малък (110 позиция) в момента.

Тука можеш да изчислиш колко ще изкарваш, ако имаш x на брой coss токени : 
https://www.cosscalc.com/

Друг вариант, ако не ме лъже паметта е https://switcheo.network/. Щом имаш NEO би трябвало да си запознат с тази борса, на която се трейдват (мисля) всички NEP-5 NEO токени. Мисля, че следват модела на Binance с редовен coin burn и използване на токените за transaction fees и др. 

Относно BNB (Binance Coin) си струва да се държи този токен или да се купи известно време преди да се състои coin burn-a. Спомням си, че последния път цената беше скочила много и ме беше яд, че не бях купил. А относно това, че шиткойновете те привличат, напълно нормално. Без да вкарваш кеш, да купуваш евтини шиткойнове за x2 x3 е най-лесния (а и най-рисков) начин да трупаш btc. 

Аз мисля да хвърля едно, две NEO-та в https://coinmarketcap.com/currencies/switcheo/. Доста е евтин в момента тоя токен, а пък volume-a на борсата си расте стабилно. Струва си според мен. 

Трети вариант, който предстои да се случи и доста хора чакат е NEX борсата с техните токени, които ще могат да се стейкват. ICO тепърва предстои като един токен е $1. Аз лично ще изчакам да ги добавят в някоя борса (най-вероятно ще бъдат листнати в switcheo) и най-вероятно ще купя да си пробвам късмета. 

За KuCoin не мога да ти помогна, защото нямам регистрация там.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
18 minutes ago, AdamKadmon said:

Пробвал ли си да изкараш нещо от там ? Основната причина която срещам, е че хората не могат да изкарат средставата си

Имаше забавяне на имейлите за потвърждение, ама това беше преди два месеца. Сега има проблем с ERC-20 токените. Проблеми има, скам според мен няма. Пищят някакви диваци винаги за щяло и нещяло. Пробвай бе, човек. С някакво количество GAS примерно, защото за него няма такси за транзакциите. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, hjzagf4sb написа:

Можеш да пробваш и с COSS.io, които даже преди няколко дни пуснаха и fiat gateway. Ако държиш техни токени, ще взимаш % от таксата за всяка транзакция и withdrawal. Volume-a им е малък (110 позиция) в момента.

Тука можеш да изчислиш колко ще изкарваш, ако имаш x на брой coss токени : 
https://www.cosscalc.com/

Друг вариант, ако не ме лъже паметта е https://switcheo.network/. Щом имаш NEO би трябвало да си запознат с тази борса, на която се трейдват (мисля) всички NEP-5 NEO токени. Мисля, че следват модела на Binance с редовен coin burn и използване на токените за transaction fees и др. 

Относно BNB (Binance Coin) си струва да се държи този токен или да се купи известно време преди да се състои coin burn-a. Спомням си, че последния път цената беше скочила много и ме беше яд, че не бях купил. А относно това, че шиткойновете те привличат, напълно нормално. Без да вкарваш кеш, да купуваш евтини шиткойнове за x2 x3 е най-лесния (а и най-рисков) начин да трупаш btc. 

Аз мисля да хвърля едно, две NEO-та в https://coinmarketcap.com/currencies/switcheo/. Доста е евтин в момента тоя токен, а пък volume-a на борсата си расте стабилно. Струва си според мен. 

Трети вариант, който предстои да се случи и доста хора чакат е NEX борсата с техните токени, които ще могат да се стейкват. ICO тепърва предстои като един токен е $1. Аз лично ще изчакам да ги добавят в някоя борса (най-вероятно ще бъдат листнати в switcheo) и най-вероятно ще купя да си пробвам късмета. 

За KuCoin не мога да ти помогна, защото нямам регистрация там.

Аз имам 2 NEO което си държа в портфейла, и освен минимално количество GAS, не ми носи нищо друго. С какво тази https://switcheo.network/ борса е примамлива за мен ? Носи дивиденти ако си държиш там NEO-тата ли ?

Чух за NEX борсата, но не съм разбрал, че там ще може да се стейкват койни ? Но май доста хора са позитивно настроение, не само към NEX, но и към цялата  NEO екосистема. Защо ще чакаш да ги добавят в switcheo борсата, при положение, че NEX ще си е борса, защо не ги вземеш направо от там токените ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е примамлива, защото използват същия модел, който използва Binance. Просто ми се струва интересно и възможност. Не знам как ще се случват нещата с NEX, че да купувам от там, нямам яснота все още. Ако ги има в Switcheo, ще ги взема от там.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За допълнение към първоначалната тема, прочетох коментар в twitter, неподкрепен от никой, в който явно опарен човек, пише, че борсата е била хакната преди няколко седмици и от там идват многото недоволни, а Kucoin се опитват да покрият случаят. Не знам дали може да има нещо вярно, но се обяснява донякъде разделението на мнението относно борсата. Някои са супер недоволни поради невъзможността да си изтеглят средствата, други не виждат никакви проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди около месец бяха хакнали theviralexchange, под хакнали разбирай цялата им юзър база данни свалена, от там ти ползват мейла за да влязат в други борси на които търгуваш, доста хора бяха поствали в редит, че са ударени във кракен, финекс, бинанс, криптопиа и хитбтц ако не се лъжа, но понеже реално тези борси не са хакнати, а просто някой ти е ползвал мейла да си влезе през главния вход случая се покри и беше цензориран в биткойнталк с цел да не се създава излишна паника на пазара, нищо чудно този човек да е претърпял същото... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Гари написа:

Направена! 

Благодаря от името на целия форум, всеки с опит в печеленето по време на сън, може да се включи със свежи идеи :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам KuCoin и до момента съм нямал проблеми с теглене и депозит, единствено много ме дразни депозита как е направен с кликовете и избора на монети... Също така им бях писал на съпорта за #advanced verification# и ми отговориха в рамките на 48 часа. Лично за мен са стабилна борса, има доста противоречиви мнения за нея, но нека не забравяме, че има и ужасно много идиоти, които просто не знаят защо са там и какво правят! Не съм запознат с тяхния токен и дивиденти, но ми изглежда наистина стабилен и е добра инвестиция. Има доста монети, които се предлагат само там, а са интересни проекти.

Binance за мен е най-добрата борса, а техния токен си е една от най-стабилните валути, само му погледнете чарта по време на мечия пазар и си направете изводите. В момента в който излязат с новината "welcome fiat" цената на токена ще скочи за минути х2. Койн бърна е интересна идея и имайки предвид неговото предназначение не виждам нищо друго освен цената му само да расте. До колкото разбрах койна ще бъде и гориво за новата DEX платформа. Най-общо казано в момента да държиш BNB е нещо като акции на Amazon, Ebay, Alibaba и тн. BNB токен е в моите топ 3 валути за HODL, първия е THE KING :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@AdamKadmon Kucoin са отворили програмата за реферали отново, целия Туитър гърми, цената на КCS вече скочи с 5% не бих се учудил ако се изстреля идните дни!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, Sundy said:

Ползвам KuCoin и до момента съм нямал проблеми с теглене и депозит, единствено много ме дразни депозита как е направен с кликовете и избора на монети... Също така им бях писал на съпорта за #advanced verification# и ми отговориха в рамките на 48 часа. Лично за мен са стабилна борса, има доста противоречиви мнения за нея, но нека не забравяме, че има и ужасно много идиоти, които просто не знаят защо са там и какво правят! Не съм запознат с тяхния токен и дивиденти, но ми изглежда наистина стабилен и е добра инвестиция. Има доста монети, които се предлагат само там, а са интересни проекти.

Binance за мен е най-добрата борса, а техния токен си е една от най-стабилните валути, само му погледнете чарта по време на мечия пазар и си направете изводите. В момента в който излязат с новината "welcome fiat" цената на токена ще скочи за минути х2. Койн бърна е интересна идея и имайки предвид неговото предназначение не виждам нищо друго освен цената му само да расте. До колкото разбрах койна ще бъде и гориво за новата DEX платформа. Най-общо казано в момента да държиш BNB е нещо като акции на Amazon, Ebay, Alibaba и тн. BNB токен е в моите топ 3 валути за HODL, първия е THE KING :)

И аз мислех като теб за БНБ , но като се замислих , че цената му се манипулира от борсата , защото реално те изкупуват всчико при всеки трейдинг(като такса) и реално държат целия съплай и да си слагат стени в тяхната си борса колтко си искат ... + не им е оферта цената да му се покачва много , защото няма да е толкова атрактивен да плащаш с него за такси при търговия ! Тези анализи за 50-100$ за койн си мисля , че няма да се случат , защото от бораста няма го позволят! МОже и да бъркам и да не съм прав ! За мен е стабилен койн , но да не се очакват някакви огормни скокове от него !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ludman интересно мнение, но не смяташ ли, че ще им е много печеливш хода да си продават BNB на цена от 50-100$ при положение, че държат по-голяма част от съплай :) ? Има доста баг холдъри на BNB. CZ до момента е невероятен визионер и философ и начина по който управлява борсата според мен е изключителен. За по-малко от година цената на койна скочи от 0.2 до 14 което е доста показателно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, vamp111 написа:

@AdamKadmon Kucoin са отворили програмата за реферали отново, целия Туитър гърми, цената на КCS вече скочи с 5% не бих се учудил ако се изстреля идните дни!

Разбрах, че ще връщат програмата, мен не ме блазни понеже нямам хора в обкръжението си, които бих зарибил да инвестират там. Всъщност нямам познати, на които бих могъл да обясня, че изпускат голяма потенциална възможност, като изобщо не обръщат внимание на блокчейна и криптовалутите.

Обмислям все пак да закупя 20-30 KCS и да видя как ще се развият нещата с тази борса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, Sundy said:

@Ludman интересно мнение, но не смяташ ли, че ще им е много печеливш хода да си продават BNB на цена от 50-100$ при положение, че държат по-голяма част от съплай :) ? Има доста баг холдъри на BNB. CZ до момента е невероятен визионер и философ и начина по който управлява борсата според мен е изключителен. За по-малко от година цената на койна скочи от 0.2 до 14 което е доста показателно.

Пак казвам , че е мое мнение :) може да съм в тотална заблуда! Но , токена се продава само в тяханта борса и целия контрол е над тях ... , а и не виждам смисъл да продават скъпо , като после те го изкупуват + че таксите от сделките да им се осъпяват, а точно това е привлекателното при тях!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера купих 25 KCS, виждам ги в Assets, но в Kucoin bonus не се показва нищо. Има ли нужда да правя нещо допълнително, или след известно време ще се появят и там ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове