Jump to content
hash.bg - биткойн форум
pastet89

Трейдинг

Recommended Posts

Някой от по-опитните в трейдинга може ли да каже какви стратегии прилага?

Освен buy and hold и купуване през уикенда и продаване през седмицата?

Някой ползва ли weight of money и доколко е надеждно, хем съм чувал че е силен индикатор, хем китовете правят номера и се маскират от двете страни на пазара, за да го манипулират, доколко работи тази стратегия? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има инфо също така за арбитражен бот в BTC-e. До  колкото знам лятото се правеше някакъв профит от това , но сега вече няма келепир. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С един приятел се занимавахме доста с арбитражи между борси, но в крайна сметка решихме да гледаме по-големите неща.

Но иначе може с леко усърдие и организираност да се правят кинти. Просто API-тата на борсите са доста зле като цяло.. Пример, като пуснеш ордер на BTC-E, не ти връща orderID - ходи после търси какво е станало с този ордер, изпълнен ли е, не е ли... Има начини, ама си е шибано...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що се отнася до апи на борсите, незнам за другите, но битстамп направиха доста добре работещо апи, верно тря проверяваш няколко пъти какво точно е станало с ордера ти но има всичко, ордер_ид, трансакшн_ид и т.н. който в момента работят доста солидно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с повече опит може ли да даде кракът списък с блеклист/уатлист/топлист на борси, относно това, пържат ли, бавят ли депозити и тегления, такси, най-лесен начин за теглене на фиатни пари към България? 

Мерси предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да посъживим темата!

Някой от по-опитните в трейдинга може ли да каже какви стратегии прилага?

Някакви предложения?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай биткойн и дръж :) След месец ще са $1500

Аргументи за това? Цената от няколко седмици е относително "стабилна" за BTC. Аз имам очаквания, но не мога да се ангажирам със срокове. 

Главно по темата - Някой има ли опит с http://bitcoinwisdom.com/ и трейдинг на базата на EMA и MACD индикаторите. Не съм на ти с техническият анализ ,чел съм 2 книжки колкото да не съм тотално бос.  :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами цената като се "успокой" така известно време, следва избухване, но нямам никаква идея дали ще е следващия месец или година

По принцип техническият анализ доста добре работи при биткойн търговията, защото е все още е "истинска", но си трябва доста опит в ТА, за да може да се възползваш.

има добра дискусия по темата във форума на forexfactory.com...http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=432733

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам идея за спекула в криптси. Цъкам я на дребно от 2 седмици и профита е около 10% дневно на сумата, с която успявам да се включа, а се включвам с около 30-40% от банката. Правя го ръчно и изтървам много моменти, един бот би ми свършил добра работа.

С 2 думи - ще я споделя на хора готови да участват в някакво обединение ( не зная как да го нарека)

За идеята трябват бот и няколко биткойна.

Преди да си помислите - тоя иска да ни вземе койните и да духне искам да обясня защо процедирам така.

Ще си кажете - еми какъв му е проблема, продават ботове, има си някакви койни, да си цъка, защо му е да ни казва и на нас.

На 39 години съм, здравомислещ, с 2 деца - измислил съм си някаква сума, с която да вляза в койниндустрията, вкарал съм я и повече няма да добаявя и стотинка. Така че нямам излишни за бот, а и искам да съм част от съвместния проект на Hash.bg. Не разбирам от програмиране, мога да допринеса с khow how за момента.

По-старите участници във форума на Прогнози може и да ме помнят, там съм със същия ник, но не съм писал от 3-4 години. Един от първите в България занимаващи се с арбитраж между букмейкърите съм, дал съм khow how на добра воля на няколко човека, които спечелиха десетки хиляди евро, да не кажа стотици. :)  Не ми е в стила да се хваля, ама трябваше да го спомена, за да не останете с грешно впечатление.

Та обратно на идеята - искам да я споделя, но не публично.

Кажете как да стане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиш борд в trello.com

Каниш хора, на които си готов да я споделиш 

Разисквате/ме

Прави се :)

Аз имам доста опит с ботове в крипси (а и къде ли не :))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също мога да помогна с бот + пари + идеи, макар че на Стамен и 3те ще са по-добри от мойте, но ако имаш нужда от повече хора да участваме, моля ме включи в трело

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, който иска да бъде включен нека си постне тук ника, понеже аз няма как да ги зная

Ще изчакам до утре, разбира се и впоследствие ще може, стига останалите членове да са съгласни.

Редактирано от gi44ev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз искам да се включа и бих написал бота. Само че при наличието на Стамен и Стоко аз съм последен аутсайдер в класацията и едва ли ще бъда избран :) ... Ако се доредя все пак ще съм доволен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драстично паднаха обемите на търговия на тези валути. Например Lotto  преди месец завърташе 30 биткойна за 24 часа, сега не достига и един. С другите алт ситуацията е подобна. За съжаление в момента търговията с бота би била чиста проба загуба на време. Извинявам се ( най-вече на Ники, защото той си загуби времето да пише бота), че така се получава, но когато го предложих се печелеше добре от тази стратегия. Ако се увеличат обемите ( не го вярвам) пак ще се печели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове