Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Тактики и стратегии на търгуване ... day trader или валидолче в джоба :)))))

Recommended Posts

през последните месеци шортването на алтове при мeн се оказа по-печелившо от лонгването на биткойн, водя се основно по този индикатор

https://www.tradingview.com/chart/BTC.D/VcVGPSoC-BTC-marketcap-dominance-index-on-the-daily/

тъйкато в момента се поспряхме, нормално е малко алтовете да си отдъхнат, при първата индикация за възобновяване на тренда, започвам да шортвам отново..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко по малко оборотите на Битмекс падат, на хората им е писнало вече да им обират стоповете, освен това все още US граждани не може да търгуват там, а те съставляват най-голяма част от пазара. NYAG ги разследва, не бих се изненадал, ако точно Битмекс изгорят..

добра алтернатива на Мекс-а е https://www.bybit.com/app/register?ref=Q7NYZ (реф.)  BTC perpeтual swap  с 100х левъридж

от 10-30% отстъпка на таксите при регистрация на рефералката + % от оборота ако след това някой се запише през вашия реф. + $10-$60 welcome bonus при регистрация, за да може безопасно да тествате, без да се налага да набивате собствени средства

от доста време наблюдавам борсата, в момента я тествам, че много хора излязоха с позитивни коментари не искам да изоставам

в момента Бинанс пускат идентичен проект, така, че оборотите на битмекс ще паднат още повече

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/7/2019 at 7:40 PM, vamp111 said:

@hjzagf4sb виж какво става всеки път когато минем милиард

EDztEurVUAAJuT5.jpg:large

@vamp111, коя според теб е най-голямата борса в момента?

Благодаря за линка за ликвидациите и ордърите. API-то на Bitmex ги казва тези работи по-добре от сайта. Друг е въпроса дали е истина.

А иначе и аз съм отчаян от мега-скама Битмекс. ОТ 3800 до тук съм цялостно на печалба със свободните капитали които имах в оня момент, но реално съм на загуба. Т.е. ако просто бях купил щях да съм много по-добре. Имаше и моменти, когато бях много по-добре, но като цяло търговията в рейндж не ми понася. Направих последни 3-4 загуби през последните 3 седмици. Последната пак беше игла над 10500, която за малко ме затвори преди реалното движение. Дори днес погледната графиката - не е логично да я има иглата, освен ако няма някой зад графиката, който да се обира позиции. Та твърдо вече си твърдя на теорията, че борсите играят яко против хората, т.е. цената винаги се движи ПРОТИВ, НЕ СЪС позициите.

За съжаление нямаме борса монопол, от където да черпим данните. Нито кумулативен сайт. Всъщност bitconity е доста добра отправна точка и винаги го гледам преди търговия, но и там нещата са малко или много манипулирани :( 

Резултата е ясне - 50:50. Но нещата става още по-сложни. Загуба 50% на капитала и последваща 50% печалба НЕ НИ ВРЪЩАТ в изходно положение. Т.е. очакването в дългосрочен план е негативно при 50:50. Дисбалансираните стоп и таргет дисбалансират вероятността, т.е. това 50:50.

Единствените моменти на реален растеж в пъти е възможен при ясен тренд. Но той се случва рядко.

Та ако може да дадеш идея от къде може да разгледаме реалното състояние на пазар. Bitmex API-то е обещаващо, но е само част от пазара, отделно само това, което искат да ни покажат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, hpz написа:

ОТ 3800 до тук съм цялостно на печалба със свободните капитали които имах в оня момент, но реално съм на загуба. Т.е. ако просто бях купил щях да съм много по-добре.

добре е всички които не са сигурно какво правят да се вслушат!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hpz в момента като оборот най-много правят Битмекс, но само заради високия левъридж и хазартната природа на повечето хора... 

но това да не те заблуждава, Битфинекс са маркет мейкърите, от там се дърпат конците

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hpz по написаното от теб мога да кажа само следното

-ползвай нисък левъридж

-малък % от акаунта си

-затваряй навреме губещи позиции

-ползвай стоп лос и то добре пресметнат над или под зона с високо търсене/предлагане!

-като изгубиш, не бързай да си отмъщаваш с нова позиция

-прибирай често профит

-най-явните линии винаги биват прегазени

-ползвай нисък левъридж

-ползвай нисък левъридж

-ползвай нисък левъридж

-ползваи нисък левъридж

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
45 minutes ago, vamp111 said:

@hpz по написаното от теб мога да кажа само следното

-ползвай нисък левъридж

-малък % от акаунта си

-затваряй навреме губещи позиции

-ползвай стоп лос и то добре пресметнат над или под зона с високо търсене/предлагане!

-като изгубиш, не бързай да си отмъщаваш с нова позиция

-прибирай често профит

-най-явните линии винаги биват прегазени

-ползвай нисък левъридж

-ползвай нисък левъридж

-ползвай нисък левъридж

-ползваи нисък левъридж

-ползвай нисък левъридж - това не променя статистиката. Отделно имам голям дефицит на средства за търгуване заради HODL

-малък % от акаунта си - същият отговор, като нисък процент не променя негативното очакване при работа в мащаби. Дали ще е една сделка за удвояване или 10 000... нещата статистически са същите. Дори при удвояване на загуба - пак същите. 50:50. Но при спад 50%, покачване от 50% не възстановяват... т.е. 33% липсват. Обратният вариянт: качваме се 50% и слизаме 50%. Трябва ни още едно качване от 33%, зада сме на 0.

-затваряй навреме губещи позиции - това дисбалансира съотношението стоп/таргет.

-ползвай стоп лос и то добре пресметнат над или под зона с високо търсене/предлагане! - Това е така, но фалшивите пробиви стават все по-дълбоки. Т.е. трябва да почна да гледам друг таргет, защото често се доближаваме до следващото ниво при фалшив пробив. Но нивата са безкрайни както знаеш, а положенията само 2...

-като изгубиш, не бързай да си отмъщаваш с нова позиция - Това не го правя. Последователните загуби го отдавам на интуитивната реакция на пазара. Т.е. уж съм по-хитър, но на практика действам като масата. Все едно борсата чете мисли и е в бъдещето с една крачка. Докато направя действие - става точно обратното. Просто цената се движи анти-интуитивно, защото винаги е обратно на мнозинството. Ако има шанс или сигурност за нещо - то не става, защото повече хора го правят. А никой не търгува по хаотични правила (т.е. обратното на интуитивното), което май ще се окаже най-печелившото в последните месеци

-прибирай често профит - нисък левъриж + често профит + малък стак за търговия = мизерия. Няма логика ако изкарвам X пари на час в нормалния живот, да си губя времето да търгувам за X/100.

-най-явните линии винаги биват прегазени - това е така, но в последно време става и с неявните. Докато се настрои леко пазара и борсата вече е отгоре. Просто врага ни знае позициите и играе против тях.

-ползвай нисък левъридж

-ползвай нисък левъридж

-ползвай нисък левъридж

-ползваи нисък левъридж

Пак казвам! Печалби се правят в тренд, другото е хазарт за губене на пари!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Open Positions

ETHUSD

Contracts Open

(Long)

Realised PNL

Unrealised PNL

XBT
XBTUSD

Contracts Open

(Long)

Realised PNL

Unrealised PNL

XBT
XRPU19

Contracts Open

(Short)

Realised PNL

Unrealised PNL

XBT
BCHU19

Contracts Open

(Short)

Realised PNL

Unrealised PNL

XBT

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

update:

XBTUSD, все още лонг и си чакам 10800 

ETHUSD, взех профит на 193.95,  като 1/4 от позицията остана с таргет $222

BCHU19, чукнат стоп, аут (следя да вляза пак на шорт)

LTCU19, чукнат стоп, аут, ще го оставя да си почине преди пак да вляза...

интересно ми изглежда EOS, чаках добро ентри за шорт, но всички сигнали казват лонг, чакам да видя какво ще направи бтк и етх и вероятно ще го лонгна!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще го оставя без коментар

от ляво на дясно, първия не го знам, след това: https://twitter.com/WhalePanda    https://twitter.com/anambroid   https://twitter.com/ToneVays  https://twitter.com/matt_odell

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, vamp111 написа:

update:

XBTUSD, все още лонг и си чакам 10800 

ETHUSD, взех профит на 193.95,  като 1/4 от позицията остана с таргет $222

BCHU19, чукнат стоп, аут (следя да вляза пак на шорт)

LTCU19, чукнат стоп, аут, ще го оставя да си почине преди пак да вляза...

интересно ми изглежда EOS, чаках добро ентри за шорт, но всички сигнали казват лонг, чакам да видя какво ще направи бтк и етх и вероятно ще го лонгна!

не изглежда добре.........

ETHUSD останалата част от позицията затворих току що, понеже доближава ентрито ми от 187.20

XBTUSD средния ми вход е на 10023, stop loss на 9988, държа до там, падне ли под 9977 обръщам шорт с таргет 96/95++

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добър пробив на лайта, добре че вчера ме затвори, няма причина да не продължи да си възвръща по-горни нива, 4-часовата изглежда добре

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

също по-рано бях отворил ETH на 201.10 след като проби и го затворих на 209.20

стабилно ROI при всички, мисля да си почина и да се подготвям за Баккт (който мисля да не играя) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове