Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Тактики и стратегии на търгуване ... day trader или валидолче в джоба :)))))

Recommended Posts

не ме разбирай погрешно, аз все още съм на мнение, че трябва да докоснем горната линия (10800) 

просто не се чувствам комфортно да стоя с отворена позиция дни преди Баккт (което пускане може да се окаже и нон-ивент)

виж BTCUSD всичко над едно часова, навива се като пружинка, готово да си изстреля в някоя посока... това ме напраяга за това реших да изляза от всички позиции по-рано от таргетите ми 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.09.2019 г. at 16:11, vamp111 написа:

XBTUSD средния ми вход е на 10023, stop loss на 9988, държа до там, падне ли под 9977 обръщам шорт с таргет 96/95++

перфектен пробив на маркет структурата и дъмп до 9567

беше добър сетъп, но само на теория...

едни бързи 4% пропуснати

6767.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vamp111 написа:

едни бързи 4% пропуснати

6767.png

Ако ти кажа колко пъти пусках и спирах покупката си на 9600 няма да повярваш. Влязох на 12000 последно. Снощи преди да заспя пак беше се вдигнало до 12255 и викам хайде още един ден и утре ще го смятам. И добро утро :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

индикаторите почнаха да се обръщат в полза на мечките, малко почвам да се притеснявам, добре че съм аут

@Гари това е от CME дай акъл на къде клонят, че на мен ми се струват към ШОРТ

67.png

677.png

6777.png

67777.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vamp111 написа:

какво приложение ? 

Crypto Market някакво смотано за следене на портфолио, с опция да си ги въвеждаш ръчно нещата от google play. ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички са толкова бериш настроени, хора дето нямат нищо общо с Биткойн ами са 100% XRP багхолдъри ми обясняват как имало на $8500 дупка на CME дето трябвало да се запълни.........

такива неща почват да ме карат да търся красиво ентри за тлъста low levarage long позиция

10800 

10800 

10800 

10800 

10800 

*Баккт стартира в Понеделник, т.е. уикенда може и да е фън, бих предпочел да не играя 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах сигнал за дълга в етера на 211, таргет 222/230, който игнорирах...... 

и бтк таргет 10080-10134, трябва повече да вярвам на картун нетуорк

пак едни % пропуснати...

аз съм сит-аут, честито на игралите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/19/2019 at 6:30 AM, vamp111 said:

наблюдавам на живо дъмпа, беше не избежно, така се обират топ лонгърите

То беше ясно, че ще оберат и от 2-те страни. Момента е твърде напрегнат, за да е т.н. "капутилация". Думата е добра да се обясни състояние на пазара, в което и 2-те страни на договори са обрани и цената се премества от истинските интереси.

А Кракен примерно е идеална борса за нисък левъридж. Проблема с него вече го знаем :D Може вигновенно да слезем до 100$ и обратно, т.е. докъдето им е изгодно да обират. Последният път го направиха и в 2-те посоки :D Моята теория-стратегия за "бързо забогатяване" пропадна с това доказателство.

On 9/19/2019 at 9:34 AM, vamp111 said:

едни бързи 4% пропуснати

6767.png

То на теория има много рискови "пропуснати". Но истината е, че изобщо не са пропуснати от борсата, а доброзорно прибрани. Хубавото в случая е, че правилото "борсите не губят" по сигурен начин ни води към капитулация на спекулантите и подем на истинските инвеститори. Балона 14к нарочно беше издут от борсите ПРЕДИ ивента, т.е. преди да има търсене, за да могат да печелят от спекулата и в същото време да си управляват цената.

Ако днес реално говорим за СТАБИЛНА цена, то тя би била около 6-7к. Всичко отгоре е балон, който си надуват и изпускат.

И последно, но не на последно място - НЕ ПРОДАВАЙТЕ! Който е отчаян, да купи реални коини с останали сили и да чака! Забравете лакумията, тя храни борсите! Тенденцията е силно негативна статистически погледнато. Винаги повече пари отиват към борсите, не обратно. В последните месеци "хубавите входове" ясно показаха, че трябва да си кретен или напушен, че да правиш нелогични, рискови ходове, които да те изведат на печалба.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой "забърквал" ли се е с Опции на Биткойн? Гледам ги споменават като застраховка, ако цената тръгне срещу позицията ти (за да намали загубите, ако не да ги елиминира). Дали има смисъл да се опита човек да ги разучи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dreamer4o доста добра алтернатива на Битмекс е https://www.deribit.com/reg-5635.766 също предлагат х100 perpetual swap, но и други инструменти като options

аз бавно, но славно мигрирам на там.

добре е да прочетеш тези заглавия за търговията на options с тях може да си хеджираш позиции, на практика това което ти искаш да направиш

https://medium.com/hackernoon/trading-bitcoin-options-at-deribit-part-1-155e9b7fc5dc

https://medium.com/@BambouClub/buying-and-selling-bitcoin-volatility-b08b0000206b

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега накъде?!?

Противно на икономическите ми "планове", имам пари само за левъридж... :D А искам да купя и не знам къде.

Единствено реалните покупки имат сигурност дори да падне до 5000$.

п.с. Борсата, дето е сигурно на левъридж, прави чалъми... говоря за кракена. Ще ви потопи кат кораб от карибски пирати!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо вече съм го казвал няколко пъти. Играта е против интуицията. Хората действат интуитивно, а всички си приличаме в реакциите - хора сме (поне повечето :D). Борсата винаги играе против ХОРАТА. Движението винаги се случва колкото да те затвори на максимална загуба (средно статистически).

Всичко изглежда, все едно борсата е изкуствен ителект, зла сила, която знае какво ще направим и играе срещу нас. Все едно вижда в бъдещето. А тя просто реагира на всичко човешко :D и си го прибира.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове