Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Тактики и стратегии на търгуване ... day trader или валидолче в джоба :)))))

Recommended Posts

41 minutes ago, ivan said:

Но само в 50% от случаите, че ако беше винаги всеки щеше да го познава ;)

Аз съм забелязал, че е по-често от 50% са загубите. Най-хубавите сделки са много:

1. Рискови

2. Откачени

3. Неоправдани

4. Неочаквани

5. От 3-тият вариант 4-тият. Следващият път е 5-тият!

6. Близо до обиране на стоп или (много по-често) след обиране на стоп

7. Нелогични

опа колеги, добър ден.

миналата седмица подцених настроението на пазара, не очаквах толкова сериозен дъмп, извинявам се на @Wabi ако съм го подвел

също се извинявам, че ви изоставих в тези "трудни" времена, но семейството е на първо място...

и така

в Битмекс всичките ми ордери бяха изпълнени, освен това, това екстра пропадане ми даде възможност да заложа още, каскадни такива през ~$100

от $8111 до 

Active Orders [6]

XBTUSD    6666.0                
XBTUSD    6888.0                
XBTUSD    6999.0                
XBTUSD    7222.0                
XBTUSD    7444.0                
XBTUSD                            7666.0

като както се вижда горните си останаха неизпълнени

като това ми е най-ниското ентри:

Sep 26, 2019, 5:51:34 PM XBTUSD Trade Buy   7777.0

среден вход $8416.0 

Open Positions

XBTUSD

Contracts Open

(Long)
XRPZ19

Contracts Open

(Short)

както се вижда съм лонг на биткойн, таргета ми е някъде м/у $9100-$9600 все още не съм установил селл точките, вероятно ще са 9111, 9222, 9333, 9444, 9555, 9666, понеже аз обичам да си залагам на такива числа...

в резултат на каскадните ордери и тази грешка която допуснах подценявайки дъмпа, съм малко под вода с доста бих казал за мен тлъста позиция ( 34% Margin Used 3.15x Leverage) ликвидация на $6314  нямам никакви притеснения, ордерите ми ако тръгнем да пропадаме натам са все още активни, това допълнително ще свали ликвидацията

шорт на XRP с малка позиция, просто за купона, наблюдавам го на живо

също така това екстра пропадане ми даде възможност да купя  и спот, надявам се и други да са се възползвали от временното намаление

Trades

Trade Executed Order Type Pair Price Volume Cost
TGE6EG 09-30-19 11:39:16 +0200 buy/limit XBT/EUR
€7,270.0

Сега като обраха стоповете на ентусиастите, си се чудя дали няма ли да оберат и стоповете на дискаунтърите на 8,4 (някъде под 8),нова вънлна на покупки в 7,9 рейнджа... обиране и на техните стопове моментно до 7,2-7,1 и изстрелване на 9,3

преди 10 минути, Pistolero написа:

Сега като обраха стоповете на ентусиастите, си се чудя дали няма ли да оберат и стоповете на дискаунтърите на 8,4 (някъде под 8),нова вънлна на покупки в 7,9 рейнджа... обиране и на техните стопове моментно до 7,2-7,1 и изстрелване на 9,3

би било чудесно ! 

https://wcex.com/?ref=USsObObx

Попадна ми ето тази борса за търгуване. При регистрация ти дават 30$ а за нея не ти трябва нищо освен имейл, няма и никакви такси при самото търгуване. Някой може ли да ми каже има ли схема тук и каква е целта ? 

On 10/3/2019 at 9:42 AM, vamp111 said:

опа колеги, добър ден.

миналата седмица подцених настроението на пазара, не очаквах толкова сериозен дъмп, извинявам се на @Wabi ако съм го подвел

също се извинявам, че ви изоставих в тези "трудни" времена, но семейството е на първо място...

и така

в Битмекс всичките ми ордери бяха изпълнени, освен това, това екстра пропадане ми даде възможност да заложа още, каскадни такива през ~$100

от $8111 до 

Active Orders [6]

XBTUSD    6666.0                
XBTUSD    6888.0                
XBTUSD    6999.0                
XBTUSD    7222.0                
XBTUSD    7444.0                
XBTUSD                            7666.0

като както се вижда горните си останаха неизпълнени

като това ми е най-ниското ентри:

Sep 26, 2019, 5:51:34 PM XBTUSD Trade Buy   7777.0

среден вход $8416.0 

Open Positions

XBTUSD

Contracts Open

(Long)
XRPZ19

Contracts Open

(Short)

както се вижда съм лонг на биткойн, таргета ми е някъде м/у $9100-$9600 все още не съм установил селл точките, вероятно ще са 9111, 9222, 9333, 9444, 9555, 9666, понеже аз обичам да си залагам на такива числа...

в резултат на каскадните ордери и тази грешка която допуснах подценявайки дъмпа, съм малко под вода с доста бих казал за мен тлъста позиция ( 34% Margin Used 3.15x Leverage) ликвидация на $6314  нямам никакви притеснения, ордерите ми ако тръгнем да пропадаме натам са все още активни, това допълнително ще свали ликвидацията

шорт на XRP с малка позиция, просто за купона, наблюдавам го на живо

също така това екстра пропадане ми даде възможност да купя  и спот, надявам се и други да са се възползвали от временното намаление

Trades

Trade Executed Order Type Pair Price Volume Cost
TGE6EG 09-30-19 11:39:16 +0200 buy/limit XBT/EUR
€7,270.0

@vamp111 малко ме притесняват позициите ти. 2 неща не харесвам, направените входове и изходите. Фундаментално погледнато цената или ще се вдига или ще пада. 8.4 до 9.5 не е вдигане. В случай на пропадане ми се върти числото 4500$. Това е най-неочакваната точка на обрат от където и да го погледнеш.

Ако тръгнем надолу, което за мен е по-вероятно, ще има помпа, но от съседния форум говорят за 9к, за да подлъжат биковете. Сега като гледам твоите изходи - ако стане направо перфектно ще те оберат. А мисля, че дори да са в посока, не са изходи - ако пробием 9 изобщо и ключово ниво 9.3, не е ли много логично да се върнем към 11 или дори над 14к? (разбира се винаги има логика за фалшив пробив малко над 9.3)
6300 ликвидация е МНОГО притеснително в момента. Но това е лично мнение. Май всички очакват да не падне под 6, което само по себе си е голям проблем.

@hpz не съм си ъпдейтвал позицията тук, това не значи, че не я ъпдейтвам в реално време.

например:

• купих още BTC на спот, до края на седмицата очаквам да купя още пак на спот, от както купувам биткойн на спот, никога не съм бил на загуба, освен периода около 2016-та когато го търгувах в Кракен и реализирах загуби от по 16 биткойна понякога и на ден..
  • вчера мислих да затворя на профит, но не го направих, за сметка на това купих дип-а, вече средното ми ентри е 8236, свалил съм останалите ордери, за да имам повече свободни средства в акаунта
  • сам виждаш размера на позицията спрямо акаунта ми 34% Margin Used 3.15x Leverage)  със сигурност ако набия още в марджина, ще ми падне ликвидацията и до 4500 и до ако искаш 3500 и колкото и 500 пожелая, т.е. към момента съм преценил, че 6.4 няма да посетим.
  • TP таргетите ми над 9+++ остават там, защото е само въпрос на време да ге изпълнят, затваряне над 8.6 ще предизвика вълна от фомо лонг, т.е. 9.1 ще бъде превзето без бой
  • м/у временно Рипъл позицията ми я флипнах от къса на дълга, ентри на 0.00003327  разглеждам в момента разни непотвърдени информация, но е твърде вероятно да я държа отворена до първата седмица на Ноември, очаквам най-късно до края на тази седмица да започне да помпи като лудо, продължавам да го наблюдавам в реално време.
  • единствения проблем, който имам в момента е, че фъндинг-а е срещу мен, и трябва да плащам, за да държа отворена позицията. Пред тебе стои човек със железни ръце и нерви, аз не се огъвам, когато пазара не е благосклонен към мен.

м/у другото търгувам и на други борси, където залагам с/у себе си, за сега не бих могъл да кажа, че съм много доволен  :lol: ако на някой му е интересно да ми пише

Преди 3 часа, vamp111 написа:

@hpz не съм си ъпдейтвал позицията тук, това не значи, че не я ъпдейтвам в реално време.

например:

• купих още BTC на спот, до края на седмицата очаквам да купя още пак на спот, от както купувам биткойн на спот, никога не съм бил на загуба, освен периода около 2016-та когато го търгувах в Кракен и реализирах загуби от по 16 биткойна понякога и на ден..
  • вчера мислих да затворя на профит, но не го направих, за сметка на това купих дип-а, вече средното ми ентри е 8236, свалил съм останалите ордери, за да имам повече свободни средства в акаунта
  • сам виждаш размера на позицията спрямо акаунта ми 34% Margin Used 3.15x Leverage)  със сигурност ако набия още в марджина, ще ми падне ликвидацията и до 4500 и до ако искаш 3500 и колкото и 500 пожелая, т.е. към момента съм преценил, че 6.4 няма да посетим.
  • TP таргетите ми над 9+++ остават там, защото е само въпрос на време да ге изпълнят, затваряне над 8.6 ще предизвика вълна от фомо лонг, т.е. 9.1 ще бъде превзето без бой
  • м/у временно Рипъл позицията ми я флипнах от къса на дълга, ентри на 0.00003327  разглеждам в момента разни непотвърдени информация, но е твърде вероятно да я държа отворена до първата седмица на Ноември, очаквам най-късно до края на тази седмица да започне да помпи като лудо, продължавам да го наблюдавам в реално време.
  • единствения проблем, който имам в момента е, че фъндинг-а е срещу мен, и трябва да плащам, за да държа отворена позицията. Пред тебе стои човек със железни ръце и нерви, аз не се огъвам, когато пазара не е благосклонен към мен.

м/у другото търгувам и на други борси, където залагам с/у себе си, за сега не бих могъл да кажа, че съм много доволен  :lol: ако на някой му е интересно да ми пише

забравих да кажа, че половината от позицията ще затворя при 8550, ако не успее да пробие и затвори свеща над 8650 

все още съм на дълга, мога да чакам до малко под 8К след това вече няма да ми е комфортно с реализираната загуба, реално съм се нагушил с повече контракти от колкото обикновено търгувам

преди 11 минути, vamp111 написа:

@rippleche рипъла също все още не съм го затворил, сложил съм оня стоп както ти казах, той си е плаващ, според мен има още място да расте нагоре

ако ще избухва, сега трябва да е, бум ор бъст