Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Тактики и стратегии на търгуване ... day trader или валидолче в джоба :)))))

Recommended Posts

Фомо купих в рипъл (вчера ме изяде на стоп), за сега се отплаща добре

• Positions [2]
  • Closed Positions
  • Active Orders [1]
  • Stops [2]
  • Fills
  • Order History

Symbol
Qty
Exec Qty
Remaining
Exec Price

XRPZ19     0 0.00003559

аз си държа дългата в бтк, даже направих малка добавка, отделно затворих половината позиция в рипъл на профит (там игря с висок левъридж, щото обичам да живея опасно :lol:

не се чувствам комфортно с тази дебела позиция в биткойн.... каквото такова 

за това е добре, човек да ползва стоп лос

реализираната печалба в рипъл, намали с около 40% реализираната загуба в биткойн

• Positions [0]
  • Closed Positions
  • Active Orders [0]
  • Stops [0]
  • Fills
  • Order History

Symbol

Exec Price

XRPZ19          0.00003730
XBTUSD                                          8087.5

@rippleche над 10х не ползвам никога, обикновено съм 5х или по-малко

БТК  търся за лонг, да, нищо, че повечето индикатори дават шорт, аз не искам да шортя бтц-то, по-добре да изчакам отстрани за удобно лонг ентри

няма голямо значение дали от тук ще идем на 6+++ там долу има толкова много бидове, че уика, че е за секунди

на всички в чартовете им е $6400, значи моите ще са на $6666 и $6999 например

Аз пък как сега си мисля, че ще паднем до 7500 да стресне лонга ... и от там може да върне набързо до 8400 да не кажа 8600. Понеже всички се гласят за шорт вече като гледам тенденцията и тея 7400 или 6400 малко вече ме съмняват. Ама няма да е лошо де едни 7к$ да понапазарим пред празнично. 

Преди 1 час, abv написа:

Няма ли да успее да вдигне до 9100 преди да падне под 7000?

Момчета, някой пробвал ли е Бинанс. С моя линк получавате обратно 10% от комисионната за търговия. www.binance.com/en/register?ref=M619W5DN

Има и бонуси за нови акаунти, както и разни други подаръци от време на време.

Няма да ходя след теб по темите...почини си месец...

@vamp111 може да е в рейндж. Оказа се обаче, че аз съм забравил една поръчка в кракен, от времето като бяхме 11к. На 8,8 дълга и стоп към 6,1. Левъридж 2 на една малка сума. По сметки Кракен може да я затворят малко преди стопа, заради политиката си за 40%, там няма ликвидации. Не съм забелязал и такси?.. Някой знае ли нещо по въпроса?

Но това не ме притеснява. Бая се чудех дали да не пазаря сега на 7,8-7,9 и да добавям на 6, но с тази поръчка всичко се предреши. Ще купя ако паднем до 6,5 примерно. А ако продължим да се свличаме ще се опитам да купя и на 4,5. Ако даднем до 3,2 пак ще купя с колкото имам, след това пазарене на 2,5. Под 2,5 мисля за покупки на 1к, вероятно със заеми. Под 1к мисля временно да спра инвестициите си, докато стигнем 100$. Ако паднем под 100$ или ще мина към друга крипто-валута, или ще посмятам кой би изкупил Биткоин.

Не съм мислил какво ще правя ако тръгнем над 9к. Натроенията много се смениха, голям FUD, голямо чудо...

да и аз имам план, като паднем на $1 да изкупя останалите 3 милиона биткойна....също и да живея до Януари 2140-та...

@hpz това беше фомо дълга, за това реших да я затворя, честно като ги гледаш чартовете какво виждаш в момента? за мен всичко е безсмислица...

с 25х левъридж между другото, не знайно как го съм го задал, абе стори ми се голяма бройка контракти толкова евтина, то за какво било... ахаха 

6 hours ago, vamp111 said:

да и аз имам план, като паднем на $1 да изкупя останалите 3 милиона биткойна....също и да живея до Януари 2140-та...

@hpz това беше фомо дълга, за това реших да я затворя, честно като ги гледаш чартовете какво виждаш в момента? за мен всичко е безсмислица...

с 25х левъридж между другото, не знайно как го съм го задал, абе стори ми се голяма бройка контракти толкова евтина, то за какво било... ахаха 

Спокойно, и на мен ми се струва базсмислица. Това е сигурен знак, че следва нещо. Ако имаше смисъл тогава е страшно. Май повечето ще са изтървали влака. Много бързо всички се обърнаха на мечки. Не съм го мислил досега така, но един "лъжлив" пробив е хубаво начало за нови върхове.

А графиката - няма логика. Смъкнаха ни и сега в рейндж гледат какво се случва. Чакат пазара да се самонавие на някаква идея, за да спечелят от нея. Ако всички са толка беариш настроени, сети се накъде следва да тръгва... (всичко обаче много бързо стана)

25 левъридж си е цифра. Нека си отговоря и на моя въпрос: кракен имат такси (къде могат да се видят начислени... не съм видял досега такава), но са доста малки. За месец ще ми струва около 160$ движение на сегашната сделка (при цена 8800$, x2 левъридж). Т.е. за месец трябва да затворя на 9000$ за да съм на печалба 40$ движение.

@vamp111 поправям се. Графиката има логика само на логаритмична. Аз примерно не гледам логаритмично как се движим, защото малко хора я ползват, а хората определят и пазара (чрез загубите си :D , тъжно ама смешно).

Ако се съди по нивата, сега сме между 7.2 и 9. Следва 9-11 и 11-14. Има и ниво 13, ама не е нещо особено.

Надолу (видимо, от това което аз виждам) 6-7.2 (при качването просто сме го минали директно) и 4.5-6.

Ще добавя само, че на логаритмична доста по-ясно се вижда колко "естествено" се движи цената.

лесно е, ако затворим над 8300 тестваме 8700

м/у другото в момента си мисля, че ще бутнем нагоре.

а последната седмица ми се изляха супер много запитвания за покупка OTC предния път когато стана така отидохме от 8 на 13.8, само казвам..

Според мен до края на месеца ще си стоим в този рейндж, даже си мисля, че ще падне и до 7500-7000. Вече съм на мнение, че покрай халвинга ще видим 20к-25к но до там. Пик чак към края на годината или даже 2021 декември. Обемите са много малки.... 

Разбира се много други фактори биха повлияли, за които си нямаме представа.