Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Тактики и стратегии на търгуване ... day trader или валидолче в джоба :)))))

Recommended Posts

Левъриджа е високичък. Но това е за да докарам добра средна цена. Продажбите ги почнах от 8950 (затворих едни ордери за сметка на други, затова на тази видимо ниска цена). В момента средната ми е над текущата и не съм правил добавки на върха. Само 1-2 добавки имам над 9200. Т.е. не съм къс от вчера.

Какво е това СТ? (Стара Загора?!?)

crypto twitter, там е пълно с инфлуенцъри и такива дето рисуват разни графики пускат ги и фармят за реферали, съответно не им трябва да търгуват даже :) 

лесно може да търгуваш настроенията на пазара, като крещят всички ШОРТ значи гледаш да си ЛОНГ и обратното ;)

Е аз нали ти казах, че трябва да пада. Питаш ЩО. Не знам... :rolleyes: (Занаят не се подарява)

Edit: CT, Skew, Glassnode и всичко общоизвестно цели да ви обърка. Полза - никаква.

не трябва и да се прекалява със стоенето пред екрана, втренчени в графиките, от там се стига до това да отразяваш всяко движение от по $200-$300 , а все още на са започнали да си играят с емоциите ни :)

15 hours ago, Facira said:

не трябва и да се прекалява със стоенето пред екрана, втренчени в графиките, от там се стига до това да отразяваш всяко движение от по $200-$300 , а все още на са започнали да си играят с емоциите ни :)

Съгласен. Но аз не стоя. Радвам се! На фона на 50$ рейндж, движение от 9470 до 9030 си е нещо. Най-лошото на ниската волатилност са таксите. Понякога могат да минат загубата от удряне на стопове.

за шортерите:

ТА: в най-добрия случай пулбек до 200 дневната ~$8.7К , ако удържи изобщо повече няма да слезем под 8, ако пропадне може да се очаква още $1К на юг 

съвсем краткосрочно е това, колкото до ФА, гледаме фондовата борса ако пак има затваряне на икономиката на есен всичко отива на ЮГ 

молете се за Тръмп, че иначе се връщаме в пещерите :unsure:

кофти сабя, ако искаме да продължим на горе трябва да затворим седмичната над 9.6 в момента там е резистънс трябва да се превърне в съпорт  :wub:,

структурата не е нарушена като цяло има още живот в тоя брейкаут

м/у другото следващата седмица изтичат над 70% от обема на CME, ще бъде интересно...

не бих пипал царевицата с пръчка дори особено на левъридж, не и до края на месеца

доскуча ми, за това ще пробвам един сет ъп надявайки се, че Финекс боговете ще ме накажат за невежеството ми

SHORT: $11111

ADD: $10800

SL: $11431

T1: $10564

T2: $10224

< 40 000 контракта с 5х

Стигнахме краткосрочния таргет. Можем да се напънем още малко да затворим зорлем cme дупката на 11700-12000, но после може да има краткосрочна корекция до съпорта от 11000/10600 или до долната cme дупка, което не е задължително за второто. Леко сме прегряли и е нужно охлаждане. Не мога да виждам големи детайли от телефона, но така ми изглежда поне на пръв поглед.

Общо взето сме на едно мнение. Твърде възможно е и над 12 да се спрем за корекция, но ще е леко свръх усилия. За мен 11700 беше почти сигурен таргет, вече отгоре колкото повече, толкова повече. :)

Въпреки че съм убеден в появата на новия макро булрън в дългосрочен план, в краткосрочен всички знаем, че не върви директно нагоре по права линия. Беше ми отдавна ясно, че ще се въртим сигурно пак около последния съществен резистънс на 12 000, но се чудех как. В тази връзка гледах един анализ преди малко, който ме накара да се замисля. Показаха как този фракшъл от последната консолидационна фаза започва да прилича на сегашната, каквито неща обикновено ги приемам с доза съмнение, но все пак дали не може да излезе нещо от сорта... :unsure:

75RwVqbP

Ако визираш графиката, тя е само илюстративна за примерния модел, който би могъл да се получи. X оста за времето не е казано, че ще е така. Може да е по-кратка фаза, още повече че съпротивата на 12К, макар и силна, не е чак толкова силна колкото беше на 10.5К. По-интересно е да проследим как ще стане. Моля четящите съфорумници да не приемат това като съвет 1:1, а като възможен сценарий. А кога? Божа работа...

Хм... фейкаутът от първия фракшъл и той се проектира днес или поне подозрително го копира, само че в по-малък мащаб. Сега остава да завъртим един дъмп до 10,5-11К и нещата ще съвпаднат 1:1. Наблюдавам развитието с интерес...

преди 24 минути, rippleche написа:

Аз имам въпрос. Тендензиознно ли пъмват цената на дадено нещо преди да се листне в койнбейса? И после следва след 2 3 дни 30 40% спад

абсолютно, всеки един шиткойн вече е изпомпен преди новините, че го листват 

абсолютно и добре, че беше Лий да ги научи на тези номера, много отдавна вече платформата им е шиткойнизирана и провалена, а да не говорим, че са "down" по време на големи движения, където Браян и приятелите му си нареждат ордерите и прецакват потребителите си...

само разгледай последните няколко шита в байнанс, преди да бъдат листнати там, бележат значителни покупки, още преди байнанс да обявят, че ще листват те вече за акумулирани и ги продават на ноубовете, като ги листнат, някой ги дъмпят още на деня, при други има игри, но всички свършват с pump'n dump сценариите.

нищо ново.