Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Тактики и стратегии на търгуване ... day trader или валидолче в джоба :)))))

Recommended Posts

:D  Аз не съм ти писал и няма да ти пиша, логично е ти да ме почерпиш.

преди 19 минути, vamp111 написа:

ако някой иска да го науча, да ми пише на лично и да си приготви сериозна почерпка (тези дето вече ми пишат и те да си приготвят почерпка) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето новата рисунка, както обещах (на себе си, понеже сам си пиша тук) детето ми помага, за това е малко по-шарена

https://www.tradingview.com/chart/XBTUSD/S00bvMQA-Bitcoin-Daily-14-15K-by-EoM/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, batibon написа:

:D  Аз не съм ти писал и няма да ти пиша, логично е ти да ме почерпиш.

ако стоиш настрана от подобни казина, бих те почерпил с най-голямо удоволствие и съвсем сериозно " ХОРА НЕ СЕ ОПИТВАЙТЕ ДА ТЪРГУВАТЕ"  е най-добрия съвет, който може някой да получи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ми се приходи точно там, така като каза... 

ще ти измисля, някакъв дискаунт код, със всяка пица безплатна бира примерно или със всяка бира безплатна пица :lol:

трябва да звънна на стария пицар, а и ти да си кажеш предпочитанията и дано някой ден като всичкото това тука свърши , да ме вземат като рекламно лице, колко хора съм им завел (поне 1-2ма) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, vamp111 написа:

ето новата рисунка, както обещах (на себе си, понеже сам си пиша тук) детето ми помага, за това е малко по-шарена

https://www.tradingview.com/chart/XBTUSD/S00bvMQA-Bitcoin-Daily-14-15K-by-EoM/

новия ми таргет, напълно съвпада със звездите, както се казва от където дошло, там отишло 

EBZBTvtX4AgMArd.png

EBZBTv6WsAE2ZTA.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пазара реагира на международните политически игри, ако продължаваме в същия дух ще видим $14/15К до края на месеца

ако затворим месечна над 14К, ще видим и нов ATH до края на годината. 

всичко е доста динамично, променя за ден, пристъпвайте плавно без излишни рискове!

епизода който снощи гледах по китайската кабелна ( месечна + седмична)

https://www.tradingview.com/chart/XBTUSD/GY2jwDRK-XBTUSD-a-Monthly-close-above-14K-will-cause-a-new-ATH-by-EoY/

bitfinex_btc_usd-thu_8_aug_06_47_28_utc.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vamp111 написа:

пазара реагира на международните политически игри, ако продължаваме в същия дух ще видим $14/15К до края на месеца

ако затворим месечна над 14К, ще видим и нов ATH до края на годината

Сериозно !? 

аз го виждам септември октомври най-късно :) ако ще и месеца да го затворим на 10к

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и да съм булиш настроен, просто отразявам факта, че пазара реагира на всичко и определен ивент може да забави разходката ни до луната

за мен най-лошия сценарии е да убият тетър и финекс, не знам как би реагирал пазара, но според мен след невероятния дъмп, който ще видим в един такъв случай, ще има също толкова невероятно изкупуване на койни, все пак доста хора стоят настрани, поради факта, тетър е измама

също за мен напълно в рамките на нормалното е да започнем новия мега бул цикъл, пост-халвинг и цени от стотици хиляди долари да са реалност едва след като намаления съплай удари борсите, а това се случва почти година след самия халвинг

разбира се ивенти като одобрен ЕТФ и .н. биха ускорили нещата

пак да кажа, като помпим всички са мега булиш, като дъмпим всички са мега бериш, за това се опитвам да съм малко по-въздържан, умерен и скромен до колкото мога да бъда, въпреки, че не ми е присъщо

все още си чакам $33К до Юли месец (дано поне до следващия да се случи) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
22 hours ago, vamp111 said:

благодаря на @batibon че ми създаде тази тема в която да си влизам и да си пиша сам, да се питам разни въпроси и да си отговарям, изобщо пълноценен разговор на много високо интелектуално ниво...

Ще се включа и аз, за да смъкнем малко интелектуалното ниво :)
В момента съм с отворена дълга LTC на 97$ , лев. х2, 15% от акаунта
и добавка LTC на 90$, лев х2, пак с 15%
Ако продължи да пада ще добавя нови 15% на 80, а ако тръгне нагоре ще затворя добавката на 100, а купените на 97 на около 110.
Като цяло винаги ползвам левъридж х2, влизам с около 10 %  от акаунта, а в редки случаи с 15 до 20 %, като правя добавки при движение в неблагоприятна посока. Не ме притеснява позициите ми да стоят отворени дълго време, като таргета ми е да хвана движение от около 10% в желаната посока.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефанов, не че много му разбирам в случая... но ще си позволя да анализирам (не държа че виждането ми е правилно, но може да го коментираме):

Твоя трейд е мидтърм с нисък левъридж... не е ли по-добре в този случай да се ползва фючърс...? (гледам на ЛТК е 27септ... така нямаш такси и профита (евентуалния профит) е по-голям)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, M.Stefanov написа:

Ще се включа и аз, за да смъкнем малко интелектуалното ниво :)
В момента съм с отворена дълга LTC на 97$ , лев. х2, 15% от акаунта
и добавка LTC на 90$, лев х2, пак с 15%
Ако продължи да пада ще добавя нови 15% на 80, а ако тръгне нагоре ще затворя добавката на 100, а купените на 97 на около 110.
Като цяло винаги ползвам левъридж х2, влизам с около 10 %  от акаунта, а в редки случаи с 15 до 20 %, като правя добавки при движение в неблагоприятна посока. Не ме притеснява позициите ми да стоят отворени дълго време, като таргета ми е да хвана движение от около 10% в желаната посока.

аз понеже не разбирам много а още по малко и от лайткойн, малко се подведох по колегите от другия форум и купих на спот 700 лайта и още 70 имам на левъридж в Кракен и всичко е под вода, държа се без проблем, налял съм сериозно в марджина

също в битмекс имам бидове на 06 и 05 (имах на 07 която махнах  имах и друга която затворих отдавна на 08 ) струва ми се че има още място да потъне, колкото и неприятно да ми звучи

освен Биткойн имам само Лайткойн всичко друго съм разтоварил (някой алтове с голям минус, който обаче сега щеше да е по-голям)

цената спрямо биткойн е това което гоня, спрямо долар за сега не ме интересува, нямам нищо против колегите от другия форум да са прави и лайта да избухне

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, Pistolero said:

Стефанов, не че много му разбирам в случая... но ще си позволя да анализирам (не държа че виждането ми е правилно, но може да го коментираме):

Твоя трейд е мидтърм с нисък левъридж... не е ли по-добре в този случай да се ползва фючърс...? (гледам на ЛТК е 27септ... така нямаш такси и профита (евентуалния профит) е по-голям)?

Всъщност в случая и аз не му разбирам много, основното е, че съм влязъл с малко пари, а и не се чувствам комфортно с краен срок( било то и след месец и половина). В интерес на истината дори не съм поглеждал размера на 1 контракт. С Фючърси имам опит само на physical market-а, който е коренно различен, а и акаунта ми е по-скоро с образователна цел. В търговията с крипто съм  по-малко  от 2 години и все още не се чувствам достатъчно сигурен. Все пак съм вкарал някаква сума в различни койни, които да си почиват под матрака, защото намирам идеята за перспективна и смятам, че може да се доразвие и намери редица приложения(съответно и профит).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • Positions [0]
  • Closed Positions
  • Active Orders [3]
  • Stops [0]
  • Fills
  • Order History

Symbol
Qty
Order Price
Filled
Remaining

Summary                    
                ---    
XBTUSD  10000  11615.0   10000            
XBTUSD  10000  11635.0   10000            
XBTUSD  10000  11655.0   10000

как едно x 11665 не сложих (cry) (cry) (cry) 

Untitled.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, да. Изглежда много криминално. Все едно няма да падне повече или ще пропадне.

Аз обаче ги оставих. Позицията е много малка, дори да се натрупа. Нещо не ми е логично да правят скок сега когато се очаква. Нагоре много рядко е помпа, а ако е надолу - първо пак ще пробият 12200. Така поне мисля.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.08.2019 г. at 19:45, batibon написа:

Три дни ще имаш време да си изясняваш кое какво е и колко струва, тъкмо ще имаш време да опитваш фючърсите и да слагаш вятърни капани... Знам че не ти пука за това, но и на мен не ми пука. Ако ти е неясно защо се получи така, ще се изясня, но не тук,че темата отиде в реката.

Да ти изясня аз ако не си в час:

Сектата "свидетели на бинанс" си говорят на собствен език !!!

Великия инквизитор бати- инквизитора... дебне за не съгласни....

А ние Иеретиците го отнасяме...

Апропо ти ма банна а аз та изтрих от боокмарка смятам,че е честно.

И то щото не правите разлика между - свобода и привилегия....

Аз за вас съм :

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, hpz написа:

затворих на 11833 и отворих къса... Ей тези неща рядко се получават, ама сега взе че стана.

само гледай да не окъсят жиците че става заря...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, kmeta написа:

Да ти изясня аз ако не си в час:

Сектата "свидетели на бинанс" си говорят на собствен език !!!

Великия инквизитор бати- инквизитора... дебне за не съгласни....

А ние Иеретиците го отнасяме...

Апропо ти ма банна а аз та изтрих от боокмарка смятам,че е честно.

И то щото не правите разлика между - свобода и привилегия....

Аз за вас съм :

Съселянино, май не разбирам твоя език, ще помоля vamp111 или ivan  да те разчитат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, batibon написа:

Съселянино, май не разбирам твоя език, ще помоля vamp111 или ivan  да те разчитат.

Аз ли само си го мисля, или както всичко беше ясно между 3-4к, и всички се разбирахме, изведнъж от 10к нагоре всеки започна да си говори на негов си език и да не разбира другия :D 

Недай си боже отидем на 100к, тогава не ми се мисли ... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове