Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Тактики и стратегии на търгуване ... day trader или валидолче в джоба :)))))

Recommended Posts

On 1/26/2021 at 11:05 AM, vamp111 said:

ми аз лонгнах на 31.5 ще взема профит на 37.5, мисля още този уикенд

стоп лос е за слабаците

On 1/26/2021 at 12:28 PM, hpz said:

Ако отидем 26 може ли да ти викам слабак? :D :P 

edit: Току що се включих на 32258. Късите едва ги бях затворил с една глътка вода (второ поколение къси), после падна, ама за кратко. Сега виждам, че може да се вдига. Ти си ми вторият индикатор, затова влизам смело с малък марж.

On 1/26/2021 at 1:22 PM, hpz said:

За тези които ме четат. Дългите ги затворих, с една лъжичка вода предимно от такси. Сега технически изглежда, че ще пада. Много бързо се менят нещата последните дни :( Засега излизам от пазара, само на сигурно ниво вече. Борсите са на лов за стопове - връщат си парите които изгубиха от помпата.

Реално не си заслужава при висок риск - нервите изхабени за потенциална печалба на някакви си стотинки.

едит: Лъжичка вода, направо е вкусно, като гледам каква хубава червена свещ след мен има дори на 5 минутна... Чак ме е яд, че не шортих.

Много бързо си смених мнението и затворих в рамките на 50$ от входа, но по правило не шортих след като току що съм влязъл лонг. Определено грешка беше този път.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 minutes ago, Tzveto99 said:

Обясни на невежа като мен какво значи това ? :)

Патето е независима алт тек търсачка. Ползваш я като Гугъл и за сега не лъже като него :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 16-ти и 20-ти минахме в мечи пазар. Много добри анализатори виждат глава и рамене, както и доджи кендъл на повечето таймфреймове. След всеки пъмп следва дъмп, а исторически погледнато сега е момента BTC да пада няколко месеца, ако има цикличност. Може някой и друг кит да е заредил на 29, но това не значи че няма да видим дискаунт тази година.

@vamp111, всички новини които пускаш, аз не им вярвам. Не случайно Grayscale - най-добрият индикатор е изместен във времето и реално се случва обратното на очакваното.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, hpz написа:

На дневна!

прости ми, даже и с очила не мога да го видя, освен ако и ти както великите трейдъри във фейсбук наричаш корекциите, обръщане на тренда :blink:

Rj3SMwcf.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 minutes ago, vamp111 said:

прости ми, даже и с очила не мога да го видя, освен ако и ти както великите трейдъри във фейсбук наричаш корекциите, обръщане на тренда :blink:

Rj3SMwcf.png

То с просто око не се вижда. Има няколко индикатора за обръщане на тренда + един куп професионални трейдъри - бикове, които казват, че ще пада. На мен повече не ми трябва. Дори логично погледнато "корекция" до 24к (ако 27 не издържи) трябва да се случи тази година, иначе не е здравословно и правилно. Само ако затворим над 39к може да говорим за продължаване на бичия тренд. Но така като гледам 35 за последно видяхме на 20-ти преди първото пропадане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, hpz написа:

един куп професионални трейдъри - бикове, които казват, че ще пада. 

е щом те казват на корекциите обръщане на тренда добре, просто ще си затворя очите, ще игнорирам дефинициите за тренд и корекция и ще го приема за истина.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да чакам 30500 в краткосрочен план.

Не знам защо така си мислиш, снощи е имало 4-ти неуспешен опит да се пробие тренда. От тук 27 е почти сигурно.

Обаче, понеже и с теб съм съгласен, най-вече заради фондовете, компаниите и наличностите по борсите, аз не вярвам в големите движения, затова не залагам на 27 или 24. Ако се случи - ще ги използвам да купя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
23 minutes ago, vamp111 said:

му другото днес в 10:00ч наше време изтичат опции на стойност $3.3 милиарда :o

затварям си очите и продължавам да си чакам 37.5К

3.3 и какво? Ако максималната болка е 32330?!?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 minutes ago, stanimirbi said:

Не е истина

Истина е, но засега се мъчи да обърне. 5-ти път. Сега вече е ясно, 3.3 милиарда държаха цената ниско. Вече нищо не я държи, освен борсите.

Ако не затворим над 39, това си е рейндж с наченки на мечи тренд. Кой каквото и да говори, 41 -> 24 не е корекция. Аз чакам бул ръна да се случи края на годината.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове