Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Тактики и стратегии на търгуване ... day trader или валидолче в джоба :)))))

Recommended Posts

преди 41 минути, batibon написа:

Съселянино, май не разбирам твоя език, ще помоля vamp111 или ivan  да те разчитат.

И като решат задачата -правилния отговор е тоя:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, AdamKadmon написа:

Аз ли само си го мисля, или както всичко беше ясно между 3-4к, и всички се разбирахме, изведнъж от 10к нагоре всеки започна да си говори на негов си език и да не разбира другия :D 

Недай си боже отидем на 100к, тогава не ми се мисли ... 

Преди 1 час, kmeta написа:

И като решат задачата -правилния отговор е тоя:

Адам, последното ми мнение беше написано с цел ревизия от останалите админи на наложеното наказание на Кмета, поради обвинение в инквизиране на различномислещите във форума. Трябваше дя съм неутрален.

За период от миналия август до сега имам наложени 9 наказания, 2-3 от тях за откровен спам , последния банн е от февруари на Alt. Защо мислиш, че цената на биткойн ще ме промени, а не цената на хляба днес?  Дали съм човек за един ден или за един живот? Мисли го ако имаш време.

Кмете, каква математическа задача трябва пък сега да се решава...всичко е просто и логично и ти беше написано при получаване на наказанието. Опит за тролене, не знам по какъв друг начин да определя твоите коментари тогава.

Капан за лаф мухабет....   Има достатъчно теми в офтопика за тази цел.

Има и достатъчно потребители които знаят много по темата за борсите...достатъчно е да напишеш едно ЛС. Но ти реши да блеснеш точно в тактики и стратегии /тясно специализирана тема която тъкмо почна да се развива/ с провокативни мнения .  Проверяваше какво другите знаят без да откриваш своето познание, това само много умен или много ограничен човек може да направи.. И в двата случая аз съм извън тяхното ниво на разбиране. 

Статистиката на посещаемост не я гледа никой, достатъчно е че виждаме много често нови регистрации.

Щом се съмняваш в хората от спирката, стани един от тях, забрави криптосвета. 

:) И ще те помоля, поздравите са в хоремага, темата там е твоя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, Pistolero said:

само гледай да не окъсят жиците че става заря...

"Само" за да върви темата ще ти отговоря. Късата се затвори на плюс 1-2 долара сама. И посоката естествено смени нагоре.

Между другото да не би да имаш 2 ника, този и на AdamKadmon? (Админите могат да го хванат по IP-то.)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, трибуквений приятелю,

това да не би да е закачка че имам раздвоение на личността... не мисля че имам нужда от повече от един акаунт, а и ще те ограмотя че с VPN може да имаш плаващо IP... ама както и да е...

...и другото, знаеш че държа на конкретиката и няма как позицията ти да се затвори "сама" (кажи че си имал стопмаркет) за да сме коректни...

а най-важното е, че се опитах да намекна че виждането ми е за нагоре... ама всеки интерпретира думите според виждането си...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то сама... Ако не е сама, трябва да вардя като падарско куче и да чета бота на битмекс, че системата е претоварена (що не пишат направо "fuck you!"), докато не свърши движението против мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички, че ми наспамихте темата с коментари извън нея... сега не мога да си проследя въпросите и да си отговоря сам на тях.. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе в мекса има едно нещо дето не съм го пробвал. Може ли да сложа покупка при вдигаща се цена, т.е. ако сега е X, искам да купи при цена X+100. Примерно слагам Stop на X+100, но махам Close on Trigger. Т.е. позицията да не е само намаляваща.

При един бот с добър тайминг, може да сменя тези ордъри през интервал, винаги на някакво разстояние и да хваща САМО най-резките движения, които не дават откат. Примерно тайминга да бъде изчислен на 10$ в секунда. Например ъпдейт на чакащият ордър на 50$ от текущата всеки 5 секунди, ако не е изпълнен.

Да кажем, че е възможно, може ли да се направи и стоп на дългата, който в момента да е над текущата цена :D Или мекса са се погрижили такива неща да са сведени до минимум, заедно със съобщението за претоварена система. Той бота може да сложи динамично стопа в началото на движението преди изпълнение на покупката (съответно продажбата), но системата на мекса няма да приеме стопа :D Затова е желателно да е предварително зададен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 minutes ago, vamp111 said:

стейбълкойн :lol:

Сега го пробвам в Мекса. Може да се изгради стратегия примерно отварящ стоп на +100 и затварящ на +120. Големите флуктуации няма да хванат такова движение. Може допълнителен плаващ стоп на -20 от цената.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, то само теоретично. Трябва да се направи статистика ако може.

Идеята е да се хващат много бързи движения.

Може да се ползва за продажба под съпорта. С плаващ стоп на 1/3. Сега е ясно, че до 10-тина дена ще ни изгърмят до 9к. И възможно е да стане светкавично. Ама в момента като го познаеш, че се случва, "системата е претоварена". Почти всички движения надолу са много резки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vamp111, виж примерно движението от преди 2 дена на 10, от 11:24

Аз бих сложил на 11774 продажба с плаващ стоп на 50-100$. 

11350$ да го затвори, това е чисто над 400$ хванато движение за минути.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При много големи движения не връща много. Има го разбира се и този момент на борсите, циклят горе-долу, за да оберат ликвидациите и стоповете.

Един такъв бот може динамично да следи. При забавяне на скорост и колебание от 1-2 минути, трябва да затваря позицията. Може би стоп малко над началната цена е нещо перфектно за такъв сценарии, без плаващи, защото посредата е вероятно да ги оберат. Остава статистически въпрос за таргет, между 300 и 500 долара.

Аз лично бих сложил на 100$ под цената, стоп 10$ над цената, плаващ стоп на 200$ (реално бих сложил стоп на 0 като мине 200$ под цената, т.е. 100$ под отварянето на позицията да добавя стоп на 0, но може системата да не приеме актуализация преди да стане твърде късно).

Всичко това няма как да го прави човек, защото трябва денонощно да следи цената и да актуализира 2-3 ордера. Общо взето е невъзможно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега разбираш защо понякога съм има само 3-4 часа сън за деня :lol:

това време мина, тогава биткойна беше евтин и загубите не се отчитаха толкова тежко :D 

и все пак беше само спот, сега с тези деривативи, много боли главата..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото много е гадно да ти чукнат стопа с движение 5 долара под него и веднага след това да се качи над отварянето на позицията. Отдавна не ми се беше случвало да ударя максимума (ама на загуба).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то за това се смятат нивата и така се залага стопа, не прост колко $ може да преглътнеш преди да те затвори

виж всяко по-голямо движение надолу е съпътствано с голям обем изкупуване и ретрейс в някакъв % 

чертай, залагай и ако накрая на лятото ти останат пари, значи си кален :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, vamp111 said:

то за това се смятат нивата и така се залага стопа, не прост колко $ може да преглътнеш преди да те затвори

виж всяко по-голямо движение надолу е съпътствано с голям обем изкупуване и ретрейс в някакъв % 

чертай, залагай и ако накрая на лятото ти останат пари, значи си кален :lol:

Не ме разбра. Стопа беше ТОЧНО определен, не сметнах резерва. И го чукна...

Аз търгувам на по малки движения, съответно определям нивата доста по-стегнато. 5 долара са си 5$, но не го изчислих правилно. Сложих само 10-тина резерва от най-лошият сценарии и те решиха да оберат и такива тарикати като мен. Не че е проблем, но е ядосващо да слезе точно до стопа ти. :D 

Загубих движение 30 вместо да спечеля 100. Както и да е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търся да лонгна някъде около 10666, т.е. да добавя към вече доста изтощената позиция, отново противно на собствените си правила...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има шанс да пада. Между другото ми удариха още 2 стопа. Вторият пак за съвсем малко преди да върне поне до 0.

Ама карай, явно няма да е сега. Все си мисля, че всички чакат да падне и затова ще върне доста, ама май греша. Трябваше да напомпя на късо и досега да съм яко на плюс...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера затворих дългата в Бтк като вдигна малко, съкратих загубите до някакъв приемлив размер, нямам идея на къде ще тръгне, с тия банки, сек, глупости само, така или иначе се очакваше да ни издънят в някакъв момент, просто не хванах тренда, не съм шорт и още не съм отворил лонг, наблюдавам за сега, по добре ми е да стоя отстрани!

много искам да шортя BCH-a, обаче продължиха да го помпят мамка му, затворих с малък профит вчера, почти покрих загубите от бтк...  Китовете в момента се хранят, не е добър момент за големи позиции с висок левъридж

Symbol
Qty
Exec Qty
Remaining
Exec Price
Order Price

BCHU19 4 2 0 0.03153 0.03153        
BCHU19 4 2 2 0.03153 0.03153        
XBTUSD 40000 -40000 0 10897.5 10897.0        
BCHU19 5 1 4 0.03157 0.03157        
BCHU19 1 -1 0 0.03195 0.03195        
BCHU19 2 -2 0 0.03195 0.03195