Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Тактики и стратегии на търгуване ... day trader или валидолче в джоба :)))))


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Значи ще го кажа така, че да ме разберете. Забравяме всички 1001 фигури, 2002 индикатора, 3003 мнения! Има само 2 варианта: Или се качва, или слиза!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vamp111 said:

моята стратегия е да не пипам БТК и с пръчка дори

Моята също. Само събирам данни за анализ на пазара. Нещо много се мъти в последно време. Тренд - няма! Всички движения са против логиката и пазара, масово се губят пари по борсите, а скритите договорки станаха твърде много, включително БАККТ. Почвам да се връзвам на мнението, че лайта може да подскочи. БТК е твърде контролиран в момента и ЛТЦ остана зад кулисите, в същото време е ЕДИНСТВЕНАТА реална алтернатива още от 2017 насам. (понеже Монерото явно сдава багажа)
Та следващата ми стратегия е да купя лайт на холд. Но не бързам. Може би още ще се одруса пазара.

Пак казвам нагоре, или надоле... все тая. И 2-те ще бъдат изненада, затова очаквам да е нагоре. Понеже има логика да е надолу - толкова стръмен връх от 14к без корекция е нелогичен, та алогично би следвало сега да се качим пак до към 16-20. Но 20 няма да ги стигнем или ще ги подминем.

Link to comment
Share on other sites

аз пък мисля... че акумулираха достатъчно активни позиции и би трябвало да следва едно мега движение... и то точно когато никой не го очаква... само дето посоката не се знае... ама аз хвърлих монетата.... ези се падна... :D

Link to comment
Share on other sites

това е спуфи не си ли го виждал друг път... добре е когато се появи обикновено спасява положнието, мен ако питаш мега движението ще е хоризонтална черта докато не се изтощят и двете страни и после бум, за някой слънцето залязва

 

Link to comment
Share on other sites

честно повече очаквам да отиде нагоре, някак си ми се струва, че пазара е подготвен за един дъмп, за това и няма да го допуснат, не и докато артур е в отпуска, но ще видим как ще протече седмицата, както казах не пипам нищо, само гледам и се смея на старите серии на Алф

Link to comment
Share on other sites

важни дати да следите, това са CME фючърсите, някой който умее да рисува може да ги наложи на един 3М чарт

в интерес на истината, някой ако знае къде може да се гледат тримесечието да пише тук, да не се крие

EDD_ajSWkAMtsnz.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Pistolero

какви цифри харесвам? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

  • Positions [0]
  • Closed Positions
  • Active Orders [4]
  • Stops [0]
  • Fills
  • Order History
 
 
 
 
Symbol
Qty
Order Price
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Summary                    
                ---    
XBTUSD                         9595.0                
XBTUSD    9696.0                
XBTUSD    9797.0                
XBTUSD    9898.0    

 

 

Link to comment
Share on other sites

преди 34 минути, vamp111 написа:

важни дати да следите, това са CME фючърсите

аууууу точно сега сме в затворения прозорец и може да лашкат цената яко и в 2те посоки... ама от 30-ти до 3-ти ми се струва че ще е добър период... (визирам 2рия ред в дясно)

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, vamp111 написа:

@Pistolero

какви цифри харесвам? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

  • Positions [0]
  • Closed Positions
  • Active Orders [4]
  • Stops [0]
  • Fills
  • Order History
 
 
 
 
Symbol
Qty
Order Price
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Summary                    
                ---    
XBTUSD                         9595.0                
XBTUSD    9696.0                
XBTUSD    9797.0                
XBTUSD    9898.0    

 

 

всички бидове запълнени, сега да се надяваме, че няма да ликвидрам акаунт за пореден път......

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, Pistolero написа:

аз пък мисля... че акумулираха достатъчно активни позиции и би трябвало да следва едно мега движение...

само дето не уцелих посоката :) ама както и да е... ще чакам да чета утре колко нормално е било това движение, как някой кит продавал на спот и да им се смея...

Вампс, за тебе сме... ;)  отвори си една биричка и натисни бутона х100 (шегувам се де...)

Link to comment
Share on other sites

@Pistolero всъщност си го уцелил, защото преди да издъмпи отиде на 10315 това са +200$  нагоре, което никак не е малко.

Сега пък е  -600$ т.е. някой друг е уцелил.. честно не очаквах да друснат така вчера, днес и изобщо преди Петък, а в момента тече втори рунд, за сега се държи добре, даже очаквам да стабилизира и да почне пак покачване, до тук чукна 9497 за малко да ми запълни ордер на 9475, може би ще си остане и не запълнен...

движения от по $1000 ще стават все по чести, да не говорим от по 2-5К и т.н. Биткойна си прави това което прави най-добре и точно тези големи флуктоации привличат търговците (големите такива) тези "институционни пари" това са милионите, това е интересното за тях, движения от по 5% ще виждаме по-често

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

тя тая позиция я грайндвах от 10020, то и за това ентрито е толкова шантаво... но 200-300 ход е малко, при положение че очаквах голямо движение... пък и тоя ход единствено стига за добавки...

има 2 ситуации: 1.Позиция със частично кешване на 10, 20 и 30% и като дойде голямото движение и се нервиш и правиш глупости... или 2.Грайндваш позиция за голям профит, идва иглата и в най-добрия случай си на 0 (ако имаш стопмаркет)

че като цяло ако си в тиража и на 10 големи движения уцелиш 1 ще си вътре, при 2 с лек профит... 3 си е почти невъзможно... и всичко това ако нямаш затворени позиции на загуба, т.е. трябва да уцелваш посоката на движенията за да затваряш позициите на 0 и шансовете са малки... вече играе късмета да уцелиш голямото движение от 2-рия или 3-тия път, защото при повече от 3 кофти позиции шансовете за възстановяване на загубите намаляват драстично, а и каквито и да било нерви да имаш започваш да правиш простотии, което увеличава шанса за ХХХ000

Link to comment
Share on other sites

преди 41 минути, Pistolero написа:

тя тая позиция я грайндвах от 10020, то и за това ентрито е толкова шантаво... но 200-300 ход е малко, при положение че очаквах голямо движение... пък и тоя ход единствено стига за добавки...

има 2 ситуации: 1.Позиция със частично кешване на 10, 20 и 30% и като дойде голямото движение и се нервиш и правиш глупости... или 2.Грайндваш позиция за голям профит, идва иглата и в най-добрия случай си на 0 (ако имаш стопмаркет)

че като цяло ако си в тиража и на 10 големи движения уцелиш 1 ще си вътре, при 2 с лек профит... 3 си е почти невъзможно... и всичко това ако нямаш затворени позиции на загуба, т.е. трябва да уцелваш посоката на движенията за да затваряш позициите на 0 и шансовете са малки... вече играе късмета да уцелиш голямото движение от 2-рия или 3-тия път, защото при повече от 3 кофти позиции шансовете за възстановяване на загубите намаляват драстично, а и каквито и да било нерви да имаш започваш да правиш простотии, което увеличава шанса за ХХХ000

движение от 200-300$ не е никак малко, не знам защо не си прибрал профит, колко голямо движение очакваше + $1000? не беше невъзможно, но твърде рисково в този пазар, аз щях да прибера профита, отдавна си пречупих съзнанието.. с 1 бтк съм изкарал 0.8 за малко повече от месец и под 10 търговии (няколко бида в една и съща посока, ги смятам за 1 търговия) често затварям на -30/40% загуба, до сега винаги съм имал шанс да се възстановя, печеля, губя, печеля губя, повечето са ми на загуба като се замисля, но чисто приятелски те съветвам да пробваш така, по често затваряй на профит и малка загуба и накаря на месеца като удариш чертата, ще си разраснал акаунта си

Link to comment
Share on other sites

в случая играх ганкиното по 2-ра точка от предния пост с грайдването, а ти визираш 1-ва точка което е ентри и затваряне...

...че грайндването на позиция е като на различни нива се затварят на части 5-8%, на последващ спад се правят усилвания и така... т.е. позицията ми е разпределена за кешаутване в рамките на около $800, като на всяко последващо движение надолу с 100-150 се правят добавки за усливане... по този начин скача и ентрито, но държа стопове малко над него, ако падне да затвори на лек + което всъщност са таксите... че от тая позиция със всичките затварянки и добавки профита излезе под 6% от първоначалния бид и под 2% от целия вкаран амаунт... а реалното движение на бтк беше 2,6% така че се получи много работа за нищо, но пък си заслужаваше да се търси голямото движение, беше му време...

Link to comment
Share on other sites

не ми харесва как се развиха нещата затворих всичко 

  • Positions [0]
  • Closed Positions
  • Active Orders [0]
  • Stops [0]
  • Fills
  • Order History
 
 
 
 
Symbol
Qty
Exec Qty
Remaining
Exec Price
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
XBTUSD 60000 -60000 0 9439.5
Link to comment
Share on other sites

то утре е края на затворения период на фючърсите... пък и добре беше разгърнал мрежата за тариране, така че си струваше според мен....

по принцип повечето дъмпове имат вторична вълна... виждам го 9,1-8,9 ама и мене ме е шубе... ама квото и да стане днес ще е и от утре се успокояваме в тренда.... така че няма да се учудя довечера ако го засилят на 7,8 или 12,3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...