Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Тактики и стратегии на търгуване ... day trader или валидолче в джоба :)))))

Recommended Posts

Значи ще го кажа така, че да ме разберете. Забравяме всички 1001 фигури, 2002 индикатора, 3003 мнения! Има само 2 варианта: Или се качва, или слиза!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, vamp111 said:

моята стратегия е да не пипам БТК и с пръчка дори

Моята също. Само събирам данни за анализ на пазара. Нещо много се мъти в последно време. Тренд - няма! Всички движения са против логиката и пазара, масово се губят пари по борсите, а скритите договорки станаха твърде много, включително БАККТ. Почвам да се връзвам на мнението, че лайта може да подскочи. БТК е твърде контролиран в момента и ЛТЦ остана зад кулисите, в същото време е ЕДИНСТВЕНАТА реална алтернатива още от 2017 насам. (понеже Монерото явно сдава багажа)
Та следващата ми стратегия е да купя лайт на холд. Но не бързам. Може би още ще се одруса пазара.

Пак казвам нагоре, или надоле... все тая. И 2-те ще бъдат изненада, затова очаквам да е нагоре. Понеже има логика да е надолу - толкова стръмен връх от 14к без корекция е нелогичен, та алогично би следвало сега да се качим пак до към 16-20. Но 20 няма да ги стигнем или ще ги подминем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък мисля... че акумулираха достатъчно активни позиции и би трябвало да следва едно мега движение... и то точно когато никой не го очаква... само дето посоката не се знае... ама аз хвърлих монетата.... ези се падна... :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е спуфи не си ли го виждал друг път... добре е когато се появи обикновено спасява положнието, мен ако питаш мега движението ще е хоризонтална черта докато не се изтощят и двете страни и после бум, за някой слънцето залязва

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно повече очаквам да отиде нагоре, някак си ми се струва, че пазара е подготвен за един дъмп, за това и няма да го допуснат, не и докато артур е в отпуска, но ще видим как ще протече седмицата, както казах не пипам нищо, само гледам и се смея на старите серии на Алф

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vamp111 написа:

повече очаквам да отиде нагоре

и аз така... тая позиция е в твоя чест... нали харесваш повтарящите се цифри... ;)

10099.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

важни дати да следите, това са CME фючърсите, някой който умее да рисува може да ги наложи на един 3М чарт

в интерес на истината, някой ако знае къде може да се гледат тримесечието да пише тук, да не се крие

EDD_ajSWkAMtsnz.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pistolero

какви цифри харесвам? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

• Positions [0]
  • Closed Positions
  • Active Orders [4]
  • Stops [0]
  • Fills
  • Order History

Symbol
Qty
Order Price

Summary                    
                ---    
XBTUSD                         9595.0                
XBTUSD    9696.0                
XBTUSD    9797.0                
XBTUSD    9898.0    

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, vamp111 написа:

важни дати да следите, това са CME фючърсите

аууууу точно сега сме в затворения прозорец и може да лашкат цената яко и в 2те посоки... ама от 30-ти до 3-ти ми се струва че ще е добър период... (визирам 2рия ред в дясно)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, vamp111 написа:

@Pistolero

какви цифри харесвам? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

• Positions [0]
  • Closed Positions
  • Active Orders [4]
  • Stops [0]
  • Fills
  • Order History

Symbol
Qty
Order Price

Summary                    
                ---    
XBTUSD                         9595.0                
XBTUSD    9696.0                
XBTUSD    9797.0                
XBTUSD    9898.0    

всички бидове запълнени, сега да се надяваме, че няма да ликвидрам акаунт за пореден път......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Pistolero написа:

аз пък мисля... че акумулираха достатъчно активни позиции и би трябвало да следва едно мега движение...

само дето не уцелих посоката :) ама както и да е... ще чакам да чета утре колко нормално е било това движение, как някой кит продавал на спот и да им се смея...

Вампс, за тебе сме... ;)  отвори си една биричка и натисни бутона х100 (шегувам се де...)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pistolero всъщност си го уцелил, защото преди да издъмпи отиде на 10315 това са +200$  нагоре, което никак не е малко.

Сега пък е  -600$ т.е. някой друг е уцелил.. честно не очаквах да друснат така вчера, днес и изобщо преди Петък, а в момента тече втори рунд, за сега се държи добре, даже очаквам да стабилизира и да почне пак покачване, до тук чукна 9497 за малко да ми запълни ордер на 9475, може би ще си остане и не запълнен...

движения от по $1000 ще стават все по чести, да не говорим от по 2-5К и т.н. Биткойна си прави това което прави най-добре и точно тези големи флуктоации привличат търговците (големите такива) тези "институционни пари" това са милионите, това е интересното за тях, движения от по 5% ще виждаме по-често

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тя тая позиция я грайндвах от 10020, то и за това ентрито е толкова шантаво... но 200-300 ход е малко, при положение че очаквах голямо движение... пък и тоя ход единствено стига за добавки...

има 2 ситуации: 1.Позиция със частично кешване на 10, 20 и 30% и като дойде голямото движение и се нервиш и правиш глупости... или 2.Грайндваш позиция за голям профит, идва иглата и в най-добрия случай си на 0 (ако имаш стопмаркет)

че като цяло ако си в тиража и на 10 големи движения уцелиш 1 ще си вътре, при 2 с лек профит... 3 си е почти невъзможно... и всичко това ако нямаш затворени позиции на загуба, т.е. трябва да уцелваш посоката на движенията за да затваряш позициите на 0 и шансовете са малки... вече играе късмета да уцелиш голямото движение от 2-рия или 3-тия път, защото при повече от 3 кофти позиции шансовете за възстановяване на загубите намаляват драстично, а и каквито и да било нерви да имаш започваш да правиш простотии, което увеличава шанса за ХХХ000

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Pistolero написа:

тя тая позиция я грайндвах от 10020, то и за това ентрито е толкова шантаво... но 200-300 ход е малко, при положение че очаквах голямо движение... пък и тоя ход единствено стига за добавки...

има 2 ситуации: 1.Позиция със частично кешване на 10, 20 и 30% и като дойде голямото движение и се нервиш и правиш глупости... или 2.Грайндваш позиция за голям профит, идва иглата и в най-добрия случай си на 0 (ако имаш стопмаркет)

че като цяло ако си в тиража и на 10 големи движения уцелиш 1 ще си вътре, при 2 с лек профит... 3 си е почти невъзможно... и всичко това ако нямаш затворени позиции на загуба, т.е. трябва да уцелваш посоката на движенията за да затваряш позициите на 0 и шансовете са малки... вече играе късмета да уцелиш голямото движение от 2-рия или 3-тия път, защото при повече от 3 кофти позиции шансовете за възстановяване на загубите намаляват драстично, а и каквито и да било нерви да имаш започваш да правиш простотии, което увеличава шанса за ХХХ000

движение от 200-300$ не е никак малко, не знам защо не си прибрал профит, колко голямо движение очакваше + $1000? не беше невъзможно, но твърде рисково в този пазар, аз щях да прибера профита, отдавна си пречупих съзнанието.. с 1 бтк съм изкарал 0.8 за малко повече от месец и под 10 търговии (няколко бида в една и съща посока, ги смятам за 1 търговия) често затварям на -30/40% загуба, до сега винаги съм имал шанс да се възстановя, печеля, губя, печеля губя, повечето са ми на загуба като се замисля, но чисто приятелски те съветвам да пробваш така, по често затваряй на профит и малка загуба и накаря на месеца като удариш чертата, ще си разраснал акаунта си

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в случая играх ганкиното по 2-ра точка от предния пост с грайдването, а ти визираш 1-ва точка което е ентри и затваряне...

...че грайндването на позиция е като на различни нива се затварят на части 5-8%, на последващ спад се правят усилвания и така... т.е. позицията ми е разпределена за кешаутване в рамките на около $800, като на всяко последващо движение надолу с 100-150 се правят добавки за усливане... по този начин скача и ентрито, но държа стопове малко над него, ако падне да затвори на лек + което всъщност са таксите... че от тая позиция със всичките затварянки и добавки профита излезе под 6% от първоначалния бид и под 2% от целия вкаран амаунт... а реалното движение на бтк беше 2,6% така че се получи много работа за нищо, но пък си заслужаваше да се търси голямото движение, беше му време...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми харесва как се развиха нещата затворих всичко 

• Positions [0]
  • Closed Positions
  • Active Orders [0]
  • Stops [0]
  • Fills
  • Order History

Symbol
Qty
Exec Qty
Remaining
Exec Price

XBTUSD 60000 -60000 0 9439.5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то утре е края на затворения период на фючърсите... пък и добре беше разгърнал мрежата за тариране, така че си струваше според мен....

по принцип повечето дъмпове имат вторична вълна... виждам го 9,1-8,9 ама и мене ме е шубе... ама квото и да стане днес ще е и от утре се успокояваме в тренда.... така че няма да се учудя довечера ако го засилят на 7,8 или 12,3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове