Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Тактики и стратегии на търгуване ... day trader или валидолче в джоба :)))))

Recommended Posts

не аз не съжалявам, че съм затворил на загуба, в смисъл повечето ми търговии завършват по този начин :) 

просто от доста време си повтарям, че щом Артур си почива и аз трябва да си почивам, да не пипам биткойна даже с пръчка

видях вчера добър вариант, заложиш, достигна ми бидовете, но дъмпа, беше по-голям от очакваното, което ме изненада...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vamp111 аз пък не търгувам от известно време.

Движението от 3 до 14 е само спомен. Вече няма волатилност. И посоките са винаги 2. И при малки и глеми движения. Т.е. обират се позиции от борсите. Точка.

В момента мисля за ново влизане на HODL, но не е ясен момента. Аз лично чакам капитулация, отделно съм устремил поглед в лайта.

Всички чакат дъмпа - да! Но има и едно НО. Точно един брутален дъмп може да отпуши нивата над 14к.

Имаш ли идея колко "тариката" чакат да тръгне нагоре, за да се качат на левъридж и да вадят безплатни пари?!? Има едно скрито псевдо-правило, че във великият Биткоин на късо не се залага. И това правят повечето - залагат на дълго, понеже всички знаят глобалния тренд. Но пак стигаме до простата истина: 1/5 от всички купили (говорим за реалните сделки), могат да потопят цената с левъридж >5. Борсите са на печалба! Всичко е в реда на нещата.

Кога ще излезем от този балон?!? Капитулация или да го нарека изтощение... Когато спекулантите изгубят надежда. Цената е ниска. И умните големи инвеститори си накупят.

Замисли се реално. То точно това си и става. Точно това, което @ivan казва. Докато дребните риби (без пари) са на дълъг левъридж и спонсорират падането на цената, китовете с материал се хранят с реални покупки. И то се хранят точно с техните пари, като остава нещо и за борсовата мафия. Всички са доволни, Биткоин се капитализира, а обикновените хора си остават бедни, че дори и по-бедни.

Аз затова мисля, че пътя нагоре ще е много назъбен, изнервен, спекулативен и т.н. Погледнато просто, цената винаги ще се движи към най-малкото съпротивление. Т.е. ПОСОКАТА = buys + (leverage sells * leverage) / sells + (leverage buys * leverage). Ако е > 1 значи сме нагоре. Ако е <1 сме надолу. Ако се колебае около 1, значи сме в рейндж. А формулата включва всички сделки на leverage, включително левъридж <= 1. Има и лека грешка, заради фракшънъл резерв на борсовата мафия, като и то влиза в играта. Но глобално погледнато, точно тези на levarage трябва да капитулират, за да може цената да тръгне по естествен път нагоре. Също вярвам, че точно големите играчи, които ще са 99% от холдърите, няма да си държат парите в борсите.

На фона на всичко което написах, го казвам: дъмп до 1500$ или 800$ е напълно възможен за старт на нов бул рън.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, hpz написа:

@vamp111 аз пък не търгувам от известно време.

Движението от 3 до 14 е само спомен. Вече няма волатилност. И посоките са винаги 2. И при малки и глеми движения. Т.е. обират се позиции от борсите. Точка.

В момента мисля за ново влизане на HODL, но не е ясен момента. Аз лично чакам капитулация, отделно съм устремил поглед в лайта.

Всички чакат дъмпа - да! Но има и едно НО. Точно един брутален дъмп може да отпуши нивата над 14к.

Имаш ли идея колко "тариката" чакат да тръгне нагоре, за да се качат на левъридж и да вадят безплатни пари?!? Има едно скрито псевдо-правило, че във великият Биткоин на късо не се залага. И това правят повечето - залагат на дълго, понеже всички знаят глобалния тренд. Но пак стигаме до простата истина: 1/5 от всички купили (говорим за реалните сделки), могат да потопят цената с левъридж >5. Борсите са на печалба! Всичко е в реда на нещата.

Кога ще излезем от този балон?!? Капитулация или да го нарека изтощение... Когато спекулантите изгубят надежда. Цената е ниска. И умните големи инвеститори си накупят.

Замисли се реално. То точно това си и става. Точно това, което @ivan казва. Докато дребните риби (без пари) са на дълъг левъридж и спонсорират падането на цената, китовете с материал се хранят с реални покупки. И то се хранят точно с техните пари, като остава нещо и за борсовата мафия. Всички са доволни, Биткоин се капитализира, а обикновените хора си остават бедни, че дори и по-бедни.

Аз затова мисля, че пътя нагоре ще е много назъбен, изнервен, спекулативен и т.н. Погледнато просто, цената винаги ще се движи към най-малкото съпротивление. Т.е. ПОСОКАТА = buys + (leverage sells * leverage) / sells + (leverage buys * leverage). Ако е > 1 значи сме нагоре. Ако е <1 сме надолу. Ако се колебае около 1, значи сме в рейндж. А формулата включва всички сделки на leverage, включително левъридж <= 1. Има и лека грешка, заради фракшънъл резерв на борсовата мафия, като и то влиза в играта. Но глобално погледнато, точно тези на levarage трябва да капитулират, за да може цената да тръгне по естествен път нагоре. Също вярвам, че точно големите играчи, които ще са 99% от холдърите, няма да си държат парите в борсите.

На фона на всичко което написах, го казвам: дъмп до 1500$ или 800$ е напълно възможен за старт на нов бул рън.

Ти четеш ли се какво пишеш? 1500 ... Вероятни вероятности много...примерно ей така от нищото утре земята ще се сцепи на две и ние ще изпопадаме от нея...

Кой идиот ще обезцени стойността на притежание 7 пъти и след това да я качва отново до там?! Всички пари се въртят, не се влагат в самоунищожение. Това не е игра на монополи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, batibon said:

Ти четеш ли се какво пишеш? 1500 ... Вероятни вероятности много...примерно ей така от нищото утре земята ще се сцепи на две и ние ще изпопадаме от нея...

Кой идиот ще обезцени стойността на притежание 7 пъти и след това да я качва отново до там?! Всички пари се въртят, не се влагат в самоунищожение. Това не е игра на монополи.

Ами вземи спори с професора от съседния форум по въпроса... Вече го славят като академик или светило.

Или прочети някой от китовете какво пишат.

Дали може или не, едва ли аз и ти можем да го кажем :D

Между другото това за 7 пъти ми хареса. Запазвам го. Ако стане, след време ще те цитирам :D И ще ти обясня защо е станало. "Защото става това, което никой не очаква". А фактически ние може да сме в корекция на 3к и реалният спад да е 2 или 4 пъти до 800$.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен коя е правилната тема за разсъждения - цената или техники и стратегии. Но ще пиша тука.

Фундаментално пак ми се заформя нещо като посока - голям спад, противоположен на бул ръна. Обратен на FOMO-то, този път FEAR :) Индекса пак е надолу, а ние пробихме ключово ниво. Вероятността да ни разхождат до предното дъно просто за спорта е 50:50. Усещането на хората за цената няма да им позволи да шортят и това може да доведе мечтания за банките дъмп. Според мен ще се ликвидират доста дълги позиции отворени на ключовите нива, които само ще хранят спада.

Дано да позная, че в сметката ми са парите за добавка, не коини...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не се знае. Аз не залагам на нищо сигурно. Винаги трябва да има план Б :D

Както @vamp111 каза, много хора очакват спада. Може пък това да е края на дългите левъриджи и инвеститорите да натиснат цената чрез изчепване на съплая.

А БАККТ е един балон, който може да направи точно обратното - да смъкне цената както стана с откриването на фючърсите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Shmitkata написа:

реално обезценяването ще е около  -85% ( 0.85 пъти ).. а пък после ако се вдигне до сегашната цена, тогава ще е скочило 7 пъти :)

Нда, нещо такова мислех ... но мисълта ми беше по-скоро за това - да се обезцени нещо до степен на нищожност и то втори път...чисто психологически няма как да стане,/освен ако целта не е печалба/..защото няма да има масово приемане и купуване от дребните инвеститори, които да донесат обратна печалба  ...никой няма да повярва и гледа сериозно на биткойн който се люшка от 20к до 1к

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, batibon написа:

никой няма да повярва и гледа сериозно на биткойн който се люшка от 20к до 1к

Според мен това е целта на шефовете, въпросът е дали и как биха могли да го постигнат, и същевременно да съумеят по пътя да изкупят възможно най-голям % от съплая. Когато притежават 60-70% останалото би трябвало да е лесно. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, hpz написа:

професора от съседния форум

ако ще Свети Павел да е, всичко товаса само предположения.... то това за 1500 го слушам от 8,3К като беше... не ти ли идва на акъла че сега ММ накланят везните който се излъже да продаде и БАККТ влиза след 3 дни,и след месец като стане 32К да видим какво ще предричат....

...а ти продаде ли и сега да чакаш 1,5К...?!?!?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, batibon написа:

Личен интерес усеща блокчейн тука. Не оставяи разума на интереса. И нека биткойн бъде с теб.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
23 hours ago, Pistolero said:

ако ще Свети Павел да е, всичко товаса само предположения.... то това за 1500 го слушам от 8,3К като беше... не ти ли идва на акъла че сега ММ накланят везните който се излъже да продаде и БАККТ влиза след 3 дни,и след месец като стане 32К да видим какво ще предричат....

...а ти продаде ли и сега да чакаш 1,5К...?!?!?

Явно съм твърде глупав за да ми идват изобщо такива работи на ум. Тази вечер седнах, за да си събера мислите. За съжаление нито една не дойде на събирането...

Относно моите търговии, те са лична тема, ама с теб вече не пишем на лични... А дано някой ден ги разбереш, ама надали...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам в предвид, че така го презентираш че едва ли не 1,5 е на 100% сигурно, а едва ли си продал да чакаш по-нисък вход... а допреди 2 седмици беше точно на обратното мнение че няма съплай и деманда е супер силен...

...това че си сменяш виждането не е лошо, кофтито е че заемаш крайни позиции с нисък % на вероятност и неясен тайминг... незнам целта ти каква е, но в случая се получава някаква дезинформация... а целта на форума е да споделяме и си помагаме.... но накъдето и да поеме няма да стане за 2 дена и има много съпорт нива...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.08.2019 г. at 18:15, hpz написа:

Ами вземи спори с професора от съседния форум по въпроса... Вече го славят като академик или светило.

Или прочети някой от китовете какво пишат.

Дали може или не, едва ли аз и ти можем да го кажем :D

Между другото това за 7 пъти ми хареса. Запазвам го. Ако стане, след време ще те цитирам :D И ще ти обясня защо е станало. "Защото става това, което никой не очаква". А фактически ние може да сме в корекция на 3к и реалният спад да е 2 или 4 пъти до 800$.

той твърди, че лайта ще измести биткойна, това говори само по себе си достатъчно за мен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 hours ago, vamp111 said:

той твърди, че лайта ще измести биткойна, това говори само по себе си достатъчно за мен

Ами не е единствен.

Замисли се. Всички мислят на 100%, че Биткоин ще направи нов бул-рън. Банките - мълчат. Рестриктивни закони липсват. ЗАЩО всички подценяват банките?!?

В момента има невероятен контрол и монопол на борсовата мафия. Аз знам в кои ръце е тя в момента.

От друга страна контрола върху лайта не е голям. Всички останали алтернативки в топ 15 са компрометирани, включително и сейбълите.

Та ако Биткоин бъде подтиснат, вероятно е да има нов алт-сезон. Лидерът в това онтношение може да е само LTC.

Не твърдя, че ще стане. Просто е най-вероятното, ако няма очакваният от всички бул-рън. Т.е. инвестиция в лайта е нещо като хеджиране.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

триъгълника се затяга, не най-красивата дневна....... не бих лонгвал без чист брейкаут

не бих избързвал и със шорт преди червеничкото дето детето ми го нарисува 

67676767.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове