Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
sheremon

Копаене на AEON или Monero

Въпрос

Здравейте колеги не знам дали сте запознати с валутата AEON но все пак ако може едно професионално мнение кое е по добре да копая с не особено силен процесор на лаптоп насочил съм се към AEON  тъй като мисля,че по лесно ще се копае от Монеро някакви съвети или препоръки моля без подигравки ако нещо ви се струва прекалено глупаво просто ми кажете Благодаря :)!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 отговор на този въпрос

Recommended Posts

• 0

AEON е с CryptoNight-Lite алгоритъм, a Monero - с CryptoNightV7. И на двата алгоритъма вече не им излиза сметката да се копаят с процесор. Monero-то все още може да се копае с някои модели графични карти (напр. Vega 56), но сметката е много по ръба. На следния линк можеш да провериш каква е ефективноста от копането на най-известните Cryptonote койни:

https://minergate.com/calculator/cryptonote

За съжаление към днешна дата аз не знам нито един койн или алгоритъм, на който все още да му излиза сметката при копане с процесор. Причината за тази ситуация са излезлите напоследък ASIC машини за една камара алгоритми, които доскоро ги считахме, че могат да се копаят само с CPU и GPU.

Към днешна дата ASIC-ите тотално доминират при формирането на Network HahsRate почти по всички алгоритми и криптовалути, с малки изключения, колкото да не е без хич.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове