Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
Guest Ivanov

Paper wallet

Въпрос

Guest Ivanov

Ако в хартиения си порфейл имам 1 биткойн и изпратя на някого 0.5 биткойна, то какво ще се случи с моят портфейл? Ще останат ли 0.5 биткойна или ще се прехвърлят на друг адрес с друг ключ? Малко съм объркан, тъй като четох някъде, че като изпратиш на някого част от наличната си сума то задължително трябва остатъка да го изпратиш на друг свой адрес?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Ако портфейлът, от който изпращаш е този, от който си разпечатал хартиения и едновременно с това този портфейл автоматично прехвърля остатъка на друг адрес, то най-вероятно това, което имаш на хартиения портфейл са думи - 12 или 24 в зависимост от стандарта. С тези думи няма опасност да изгубиш нищо.

Ако обаче имаш само един частен ключ и го импортваш в портфейл с думи и автоматично се прехвърли остатъка на друг адрес, то вече нямаш нужда от хариения си портфейл, защото адреса ще е с баланс 0. Трябва да си направиш нов хартиен портфейл.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Guest Ivanov

Единственото, което имам е частен ключ. Създаден е чрез битадрес без 12 или 24 думи. Въпроса е ако пратя половината си наличност на някой друг какво става с моят адрес? Ще имам ли достъп с моят единствен частен ключ до остатъка от сумата си?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
22 minutes ago, Guest Ivanov said:

Единственото, което имам е частен ключ. Създаден е чрез битадрес без 12 или 24 думи. Въпроса е ако пратя половината си наличност на някой друг какво става с моят адрес? Ще имам ли достъп с моят единствен частен ключ до остатъка от сумата си?

Нищо не става с твоя адрес. Импортирай ключа (аз използвам mycelium) от хартията, апликацията ще ти покаже каква наличност има за този адрес и ще имаш възможност да изпратиш колкото BTC искаш към друг адрес.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Guest Ivanov

Да с импортиране на частния ключ онлайн става лесно, но аз искам да се науча и офлайн. Та от това, което си мисля може да се използва един сайт, който намерих coinb.in и съответно офлайн да създам и подпиша транзакция като на аутпут сложа два адреса - първият със сумата, която искам да изпратя на даден  човек и втория аутпут -изпращам остатъка от сумата на първоначалния ми портфейл, който го слагам в мой нов друг адрес с друг частен ключ, който пак съм си го генерирал с битадрес. Ох, не знам дали стана ясно и понеже не съм го опитал някой с повече опит може ли да каже дали греша някъде?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

аз не съм достатъчно технически грамотен, но ако искаш транзакцията ти да бъде излъчена тя в някакъв момент трябва да бъде онлайн, т.е. не намирам разлика в това да използвам електрум например на компютъра си и този сайт който казваш. 

и все пак НЕ бих си вкарвал частните ключове или мнемоник фрази в никой уеб сайт

ако те притеснява privacy -то, ползвай https://www.wasabiwallet.io/ за десктоп, или https://www.samouraiwallet.com/ за андроид ( iOS никога не ползвам) 

и двете платформи са със доста privacy futures (някой платени) 

специално за paper wallet-и (създаването на такива) ползвам ОФЛАЙН само https://iancoleman.io/bip39/

като цяло ако някой е по в час нека се в ключи и да ти помогне, от това което си написал на мен ми стана ясно какво искаш да направиш, ще се опитвам да потърся инфо 

ти също може да пробваш в https://bitcointalk.org/index.php?topic=2255855.0 и подобни теми

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Guest Ivanov

Да ти ще излъчеш транзакцията онлайн с този сайт, който написах по-горе или пък с blockchain.com , а предполагам има и други, но има разлика дали си даваш ключа онлайн или го използваш за да подписваш траназкции офлайн.

В излъчения "хеш" с транзакцията/ите се съдържа доказателство, че ти си собственика на частния ключ и изпращаш сумите по останалите адреси, а не си предоставяш частния ключ. Тоест никой няма да ти разбере частния ключ, въпреки че си излъчил транзакцията защото ти си я подписал офлайн. Аз поне така го разбирам.

Срещал съм твоите варианти и сега ще ги разгледам и разуча да се ограмотя малко, но бих искал всичко да правя офлайн.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

E като си дадеш ключа онлайн, за да изпратиш 0.5 BTC от общо 1 BTC какво ти пречи да си прехвърлиш остатъка на друг новогенериран адрес? Или просто не искаш да го правиш така :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

до колкото разбирам иска да направи всичко офлайн, което е доста добре ако става поне така както го разбирам аз, това е екстра прайвъси фючър

@hjzagf4sb докато си вкараш някъде ключа онлайн, програмка вече ще е изпразнила портфейла ти, преди ти собственоръчно да си преместил койните

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Guest Ivanov

Проблема е, че не искам да си давам ключа онлайн. За по-голямо прайваси предпочитам да подписвам офлайн транзакциите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Guest
Отговори на въпроса...

×   Поставихте готово форматирано съдържание.   Искате ли да премахнете форматирането?

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното съдържание от редактора беше възстановено.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Създай нов...