Jump to content
hash.bg - биткойн форум
tzanko

Български банки и крипто валути

Recommended Posts

11 hours ago, stamat said:

Аз когато го правих открих следното: не се мъчи да го направиш по техния контур, а приближи повече (т.е. част от картата да излиза извън контура, примерно с 25% да е по-голяма от него) и леко започни да връщаш назад с телефона (да става по-малка). Системата им сработва в един момент когато картата е малко по-голяма от контура и излиза извен него. И гледай са си перпендикулярно на нея.

Получи се по твоя метод, благодаря ти. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stamen имаш ли новини от адвоката? Много ме дразнят вече тия банки! Незнам дали съм толкова голям фен на криптото, колкото ми лазят по нервите те...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз засега само си пиша с отдел Жалби на клиенти (ПИБ). Не знам дали след това ще ми се занимава да завеждам дело, при положение, че го има вариантът всяка банка - ... - kraken и резервния (засега) с ДСК - coinbase/kraken (който след горната информация за своеволно закриване на сметки в ДСК, май не бих тествал вече).

И тъй като по всичко личи, че на българските банки е наредено (от БНБ?) да прекратят източването на пари към крипто, ще потърся и други резервни варианти макар и не безплатни с една междинна банка в друга държава. Няма как да забранят преводи от лична в лична сметки. (По принцип европейските банки нямат право да отказват откриване на сметка, ако лицето не е гражданин на държавата, ако става въпрос за "basic payment account".)

Някой ако има опит с банка в държава с която работи и Coinbase, в която да може да се открива сметка онлайн, да сподели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се верифицирахте в Revolut?

България я няма в списъците за верификация с лична карта или шофьорска книжка, 
а нямам международен паспорт и не ми се вади такъв само заради регистрацията. 

Писах на поддръжката им в чата, но нямам отговор вече 2 дена. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, stamat написа:

И тъй като по всичко личи, че на българските банки е наредено (от БНБ?) да прекратят източването на пари към крипто,

100% е координирано и наредено от БНБ съгласувано и с правителството. Ако Българският народ се втурне да си купува крипто при манията, която беше декември или някоя предстояща е много вероятно да пострадат някои банки  или да им се влошат рейтингите - ПИБ на първо място. 

То е ясно, че няма как лева да се изнесе по борсите извън БГ(пак си остава във банките) но евро и долари ще бъдат изнесени извън граница, които няма да са малко и би застрашило банковата ни пародия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
15 minutes ago, mysqld said:

Посочваш паспорт, но си снимаш личната карта, после лицето. И готово.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има България в списъка и после има "National Identity Card" - иска ти лице и гръб и е ОК.

30 minutes ago, mysqld said:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Някой скоро теглил ли е криптовалути към български банков акаунт?

Благодаря предварително за информацията.

(мнения за българските сайтове които го правят?...има ли надеждни такива)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах ProCredit от голямата таблица като безполезна банка, добавих Revolut. Някой има ли опит с лимитите в Revolut и плащания от и към Kraken и Coinbase?

Зареждане с кредитна карта няма никаква такса - това бонус ли е или постоянно е така и независимо от сумата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От българските сайтове едва ли има ненадеждни. Всеки има изгода да ти свърши работа :) Погледни Altcoins.bg... Предлагаме директен вход и изход от/към 10 криптовалути. Насреща сме дори за коментари и препоръки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
16 hours ago, RTotevBG said:

От българските сайтове едва ли има ненадеждни. Всеки има изгода да ти свърши работа :) Погледни Altcoins.bg... Предлагаме директен вход и изход от/към 10 криптовалути. Насреща сме дори за коментари и препоръки.

За мен колкото повече бг сайтове има, които да са надеждни , толкова по-добре :) Все пак е доста по-бързо и лесно да минеш през локален сайт, в локалната банкова и географска система, отколкото да минаваш през 3-4-5 държави/системи :D А и за малки суми е доста по-удобно, макар да има и съответните такси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/26/2018 at 8:55 PM, TheHatter said:

Разбирам. Прав си за таксите.

За Coinbase знам. До сега така правех /на 1000лв. - 40лв. в такси за Coinbase/, но СиБанк вече не дават. Не съм сигурен колко е вариант да си откривам сметка във Fibank или ДСК, при положение, че не се знае до кога ще става. Варианта с Mistertango и Paysera ми се струва по-добър и навярно по-устойчив във времето. Само дето 10-те евро, които пуснах от Mistertango към Кракен в събота на обяд още не са пристигнали, а проверих всички стъпки и цифри и не съм сбъркал нищо. Ще чакам до утре вечер и ще пиша на support-a.

За сега прехвърлям с Револют. Дебитна карта --> Револют --> Coinbase. 1вото плащане става веднага, 2рото за около половин работен ден. В тази посока такси няма. На обратно не съм пробвал все още. Става лесно и доста бързо, но освен че имат сравнително ниски годишни лимити, имам и някакъв странен дневен лимит за захранване от 250 евро. Прочетох, че с времето системата автоматично го увеличавала, но от съображения за сигурност не казват при какви параметри.

Здравей, от Дебитна в лв. -> Револют в Евро , знаеш ли по кой курс става обмяната?  И днес пробвах от Револют обратно към ОББ, но нещо не се получи, затова прехвърлих от Револют към ПейСера, стана почти веднага

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Revolut -> Coinbase и Kraken става много бързо. С BG карта -> Revolut става веднага (вкл. Fibank) такса = 0.00 (някой може ли да каже тази такса винаги ли е 0.00). Така че за малки суми това е най-бързият и евтин вариант с 0.00 такса.

Fibank курс BGN/EUR при плащане с BGN кредитна карта: 1,9575.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Гари написа:

Пробвал ли си го това?

Не! аз си ползвам само  ДСК=>Кракен=>ДСК за вход/изход, нямам никакви притеснения

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ли ще дойде времето да разкараме BGN и да сме с EUR, тогава нашите банки ще влезнат в час...

Днес: Kraken -> Revolut преводът дойде за два часа и половина. Mistertango -> Paysera за 30 минути. Revolut -> Paysera също.

Да живеят "еврогейските бюрократи", заради които има SEPA и много здраве на руските тролове (извинявам се за политическото отклонение).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е коментирано вече се извинявам предварително, но в кракен ми иска "3-та степен верификация"  и ми иска "recent proof of residence". Някаква идея какъв документ точно да използвам при условие, че съм на квартира, а сметките примерно които получавам са на български език. Вие с какви документи сте се верифицирали?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, dreamer4o написа:

Ако е коментирано вече се извинявам предварително, но в кракен ми иска "3-та степен верификация"  и ми иска "recent proof of residence". Някаква идея какъв документ точно да използвам при условие, че съм на квартира, а сметките примерно които получавам са на български език. Вие с какви документи сте се верифицирали?

със същите, сметкатата която плащаш, аз пратих както си е на български и ме верифицираха (преди много години)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
19 minutes ago, vamp111 said:

със същите, сметкатата която плащаш, аз пратих както си е на български и ме верифицираха (преди много години)

Проблема май е, че сметките в квартирата не са на мое име, а примерно сметката за интернета (която е на мое име) в нея пише постоянният ми адрес, който е различен от настоящия, а във Кракена аз съм писал настоящ адрес и най-вероятно ще трябва да го сменя на постоянен, че да съвпадат. Благодаря все пак.  

Още едно питане някой от революта успя ли да прехвърли пари в някоя бг банка, че аз пробвах към ОББ и към ЦКБ и ми дава все failed

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове