Jump to content
hash.bg - биткойн форум
tzanko

Български банки и крипто валути

Recommended Posts

Идеята е, че ако не ти трябва физически картата да теглиш от банкомати в България, по-добре да не си вадиш. 

Само за транзакции онлайн, няма да си вадя пластика, може после и таксички да тръгнат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.01.2019 г. at 14:27, NLK написа:

Здравейте! Някой има ли информация какво става с Mistertango? Това, че вече не може да се ползва Mastercard и ATM е едно на ръка. Това го обявиха преди 2+ месеца. Беше много удобно за по-малки суми. В момента услугата е със статус "Temporary Unavailable". Пуснах запитване, но досега не са ми отговорили. Обаче, чета и за проблеми с обикновения банков трансфер: https://ie.trustpilot.com/review/mistertango.com. Някой успял ли е да направи превод към българска сметка след 01.11.2018г.? Разбира се, ако получа информация, веднага ще споделя. Благодаря предварително!

Без проблеми, SEPA превод от Mistertango до лична банкова сметка в Испания за 3 часа. Такси 0 (нула).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.01.2019 г. at 13:18, hpz написа:

Онтонсно скенерите съм чел статии, че "няма такова животно". Волфрама няма как със сигурност да се засече.

Малко офтопик. Някой знае ли как може да се "откачим от мрежата" финансово? Всички транфери се следят, дори тези златари :) нищо че работят директно с Биткоин, докладват на някой регулатор. От там по мрежата, и в НАП. Дори да си декларираш 10%, при един нов ATH ще настане банкова война. Вече имаме доста примери за навън как се случват случки с хора, защо да не дойде и при нас? Мен вече ми отказаха да ми открият фирмена сметка (не лично моя) в банка, където съм трансферирал към coinbase. Т.е. аз вече съм черна овца. Нямам равни права с други граждани.
Лошото е, че със сигурност ми знаят и биткоин адресите. Има някакви системи за разбъркване, ама не ми се рискува. Покупка от борсите е най-сигурният начин да ти следят "сметката" с коини.

Привет. 

И мен ме занимава силно този въпрос. 

За преводи към Coinbase използвах Unicredit- Revolut - Coinbase. Всичко си работеше отлично до тази седмица. 

Получих съобщение, че акаунта ми в Revolut е блокиран, заедно с парите, които преведох там. Добре, че беше не голяма сума. 

Започна едно размотаване - от къде са ми приходите, искаха документи удостоверяващи много лична финансова информация. Поискаха ми даже данъчна декларация и payment slips. Извъртях нещата и се отказаха да ми ги искат. Но .... ми поискаха извлечение за последните три месеца от Coinbase! Направих се на шашав и им пратих само последните два превода от Revolut, като беше видно, че моментално съм пазарувал крипто валута. Препратиха ме на по-голямо ниво и уж акаунта ми беше блокиран за 1 ден, а стана за три след като направих това! След проучване по форумите се оказа, че се притесняват да не би от Coinbase просто да ги изпращам някъде другаде. Затова и изпратих снимка, че съм купувал крипто, като замазах какво. Казах им, че силно ме притеснява да споделям third party financial information ей така; че съм доказал, че ползвам парите по предназначение, а не ги превеждам другаде. Отговориха ми, че са лични данни и се пазят читаво на техни SSL не знам какво си, че са защитени съобразно закона. 

Независимо от всичко ми поискаха 3 месечно извлечение. Не знам дали няма да почнат да ме чоплят от къде са ми парите, ама прати документ ала бала (при все, че вече им пратих един договор). 

Сега съм изправен пред дилема - да им изпратя ли извлечение от койнбейз за последните три месеца? Какво бихте ме посъветвали?

П.С. Между другото, като се порових по форумите, установих, че има голямо напрежение с Револют нещо. Масово блокират профили без мотив; като се оплакваш за това или за бъгове във facebook МАСОВО директно те блокират!!! Връщат ти парите и просто ти закриват акаунта. Но така или иначе си дал вече personal info, заради което работят без такси. Плс хелп! :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
14 hours ago, Mdr said:

Привет. 

И мен ме занимава силно този въпрос. 

За преводи към Coinbase използвах Unicredit- Revolut - Coinbase. Всичко си работеше отлично до тази седмица. 

Получих съобщение, че акаунта ми в Revolut е блокиран, заедно с парите, които преведох там. Добре, че беше не голяма сума. 

Започна едно размотаване - от къде са ми приходите, искаха документи удостоверяващи много лична финансова информация. Поискаха ми даже данъчна декларация и payment slips. Извъртях нещата и се отказаха да ми ги искат. Но .... ми поискаха извлечение за последните три месеца от Coinbase! Направих се на шашав и им пратих само последните два превода от Revolut, като беше видно, че моментално съм пазарувал крипто валута. Препратиха ме на по-голямо ниво и уж акаунта ми беше блокиран за 1 ден, а стана за три след като направих това! След проучване по форумите се оказа, че се притесняват да не би от Coinbase просто да ги изпращам някъде другаде. Затова и изпратих снимка, че съм купувал крипто, като замазах какво. Казах им, че силно ме притеснява да споделям third party financial information ей така; че съм доказал, че ползвам парите по предназначение, а не ги превеждам другаде. Отговориха ми, че са лични данни и се пазят читаво на техни SSL не знам какво си, че са защитени съобразно закона. 

Независимо от всичко ми поискаха 3 месечно извлечение. Не знам дали няма да почнат да ме чоплят от къде са ми парите, ама прати документ ала бала (при все, че вече им пратих един договор). 

Сега съм изправен пред дилема - да им изпратя ли извлечение от койнбейз за последните три месеца? Какво бихте ме посъветвали?

П.С. Между другото, като се порових по форумите, установих, че има голямо напрежение с Револют нещо. Масово блокират профили без мотив; като се оплакваш за това или за бъгове във facebook МАСОВО директно те блокират!!! Връщат ти парите и просто ти закриват акаунта. Но така или иначе си дал вече personal info, заради което работят без такси. Плс хелп! :) 

Мисля, че @vamp111 може разбере от тази случка защо се притеснявам за бъдещето. За съжаление не мога да помогна много.

Отдавна се отказах от Coinbase като прокажена борса за мен. Тя е на онези хора - главата на банкерите. В масонската схема е. Не казвам, че всички големи, ЗНАЙНИ борси не са. Напротив, само незнайните (в които има риск за парите ви) не са в схемата. Точно от там идва и проблема с АНОНИМИЗИРАНЕТО на коините.

Аз лично ползвам Кракен през Mister Tango (последно преди около 1.5-2 месеца). Нещо не харесвам Revolut, въпреки че го използвах. Да, в моята схема е платено по 5 евро на месец, но това е бълха на фона на проблемите, които могат да създадат "безплатните" услуги.

Съветвам те да им пишеш, че искаш да си закриеш акаунта и да ти изпратят парите по сметката от която са заредени в него. Но вземи потърси някое друго мнение из форумите за ситуация като твоята, че нещо ми се вижда като глобално понзи както го обясняваш. Казвам глобално, понеже не вярвам фирма като Revolut да съществува свободно, обслужвайки криптоборси необезпокоявана от регулаторите, а накрая съвсем "случайно" излизи, че е понзи. Така поставено изглежда като схема обслужваща интересите на банкерите - поредния удар върху крипто общността.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в този ред на мисли има големи аргументи, че криптото като цяло е продукт на същите тези банкери :) То стига да контролираш борсите. 

Та ако и Revolut, и Coinbase са в схемата, няма какво толкова да му мисля; мачът е ясен вече - изпращам и това e :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борсите не бяха това което са днес. Всичко в крипто се централизира с времето. Освен едно - блокчейна (но с тази големина и там нещата не са идеални). Дори копането отдавна е централизирано, но в това се състои гениалността на Биткоин... халвинга.

Опичайте си главите (сами), за да не ви ги опекат борсите :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло аз никога не съм ползвал цоинбейз и не ги смятам за легитимна борса, ползвайте борси дето не искат kcy или otc, за да не съжалявате след време!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета някакви гадости за Mister Tango. Revolut отдавна не използвам, като според мен са пирамида - постовете против тях са МНОООГО.

Тангото се захранва през Paysera, като последните имат БГ сметка и плащането минава като локално с 1-2 лева превод за суми около 4-5 хил. лева. По-големи суми не съм правил, винаги съм разбивал трансферите на по около 2000 евро, като риска си остава само 2000 евро, като не бързам чакам парите да минат на следваща стъпка, преди да прехвърля следващите 2000. Това разпределя риска. Обикновено планувам покупката за след месец и не по-късно от 3 месеца. По отрано почвам трансфери. Пари в борсата не държа. Нито коини.

Ама ако това което пишат за Тангото, че били мафиот-банк, направо не знам какво ще се прави за покупка на коини. Досега аз не съм имал проблеми, но явно е на късмет.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста подобни услиги напоследак затварят, явно ЕС затяга мерките с/у такива финансови (не банкови) елементи

дава пример с icard (ipay, leupay) първо банката им кореспондент в малта ги отряза, сега съкратиха половината си персонал и затварят масово офиси

зад icard стоят хората които притебават transcard (ако нищо не ви говори, това е фирмата която беше пряка конкуренция на борика и една от първите предлагащи POS услуги у нас, имат офиси в Люксембург, Кипър, Лондон, БГ и т.н.

Revolute също масово започнаха да режат клиенти които правят трансфери към крипто-борси!

Monese трансфер от Крипто Борса към БГ банка все още върви, но с/у много високи такси, обратната не се допуска!

кой знае още колко такива финансови институции, не банки (разликата е че едните нямат право да съхраняват и отдават парите ви като кредит/заем) не може да минат нови  "препоръки" за работа пуснати им от горе

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Револют, бяха писали че "придобиват" (каквото и да значи тази дума - явно са в процес без краен резултат) банков лиценз, незнам за съкращения... Но имат някаква система за скрийнинг, и моя акаунт бяха локнали но след като им покриеш изискванията всичко е ок.

Държи се изключително на:

1. Доказване на доходи.

2. История на изходящи преводи от Ревото за 3 месеца.

Не искам да ги рекламирам, но на колегата от по-горните постове също му ънлокнаха акаунта (като видят че няма нещо незаконно)... ако някой му е нужен инвитейшън линк да ми пише... (един вид верифициран акаунт да го препоръча, за да се минимизират евентуални драми)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Revolut- kraken не ми дава да си направя beneficiary. Казва, че вече имат проблем с тази борса.

Revolut- Coinbase все още пуска

Пробвах Fibank-Kraken директно- утре ще видя резултата. Уж наредих плащане, а по никакъв начин не ми блокира сумата в акаунта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, vamp111 написа:

@AdamKadmon ползвай само евровата сметка на Кракен, тя е във ФИДОР БАНК, немска банка!

Toчно нея ползвах. Не ми даде да създам beneficiary.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 hours ago, AdamKadmon said:

Toчно нея ползвах. Не ми даде да създам beneficiary.

Абе точно тези (Fibank) са най-голем проблем за борсите. Отказаха ми фирмена сметка, понеже аз като управител на фирмата, като физ. лице съм правил превод към Coinbase.
Според мен имат всички IBAN-и на борси. Дори в Райфайзен поддържат такъв списък, към който блокират и правят проблеми (за борси не знам).
По всичко личи, че не ние притежаваме парите си, а банките ни ги притежават. Олигопол при банките и монопол при правителствата... да живее "демокрацията"... :D

Сега сериозно, Revolut или Mister Tango?!? Revolut от край време не превежда към Кракен.

п.с. А пробвай да си наемеш фирма или фрийлансър от Алжир и да им платиш фактура... :D Набързо ще разбереш "кой си във финансовата машина". Joker: НИКОЙ!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не се размиват вижданията:

Револют -> Кракен = НЕ може (Рево не работят с Кракен), но Револют -> Койбейз си работи без проблем.

Кракен може да се зарежда директно през ДСК, но таксите не са приятни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pistolero написа:

За да не се размиват вижданията:

Револют -> Кракен = НЕ може (Рево не работят с Кракен), но Револют -> Койбейз си работи без проблем.

Кракен може да се зарежда директно през ДСК, но таксите не са приятни.

Какво ще рече не са приятни. Колко % е таксата ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

минимума е 1%, обикновено може да го смяташ на 1,5% за да няма изненади https://dskbank.bg/docs/default-source/bank-tarrif/тарифа-за-физически-лица.pdf

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при наличието на тази борса и плащания чрез Revolut не знам защо се занимавате с банки

https://hodlhodl.com/offers?search=1&side=buy&location=BG&include_global=true&price_currency=BGN

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, vamp111 написа:

при наличието на тази борса и плащания чрез Revolut не знам защо се занимавате с банки

https://hodlhodl.com/offers?search=1&side=buy&location=BG&include_global=true&price_currency=BGN

Аз по никакви критерии не намирам текущи оферти за купуване ? Аз ли бъркам нещо, или просто няма

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте и опцията на купуване/продаване с кеш през някой от биткойн банкоматите в страната: https://coinatmradar.com/country/33/bitcoin-atm-bulgaria/

Имат варираща такса от 2-4%, но съкращават проблемите с банки и данъчно облагане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този модел дето е тука в БГ  на марката General Bytes са двупосочни и освен дневен лимит имат и дневен анонимен лимит, т.е. с/у кеш можеш да продадеш до 3000лв без верификация, т.е. тези 10% може да си ги търси държавата от човека с шапка в толкова часа :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цитат

Добра новина за хората предпочитащи инвестиция чрез карта. Предполагам това би елиминирало банковото ни ембарго.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, beemer написа:

Добра новина за хората предпочитащи инвестиция чрез карта. Предполагам това би елиминирало банковото ни ембарго.

Дали обаче ще може да се вкарва от PayPal в Coinbase скоро ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове