Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
AngelBG

Дублиран превод на BTC в JAXX и BigWallet крипто портфейли

Въпрос

Здравейте, само за уточнение, аз съм абсолютно нов в биткойн и крипто въпросите (от всякакво естество). Преди няколко месеца бях привлечен за купуване на доста съмнителни ICO токени. В онзи момент, безрезервно доверил се на съветите на "познат" вкарах известно количество пари. След трансформация от един в друг вид койни, в момента съм "горд" притежател на  Bpaly токени. Но не това ми е въпроса. След месечни договорки с моя "познат", как да изкарам пари от цялата тази схема, той ми предлага следното нещо: Намира купувач на моите токени, аз си правя акаунт в https://bigwallet.asia/ (платформа през която можем да си разменим токените за биткойни, според думите на "моя човек"), в който акаунт купувача ми превежда договорените биткойни, които ще бъдат блокирани там докато не му прехвърля токените в неговия профил в https://bplaycoin.com. Когато всичко е ОК, биткойните ще бъдат освободени за да си ги прехвърля в мой портфейл. За целта имам портфейл в JAXX. Цялата тази схема ми е безкрайно мъглива и съмнителна, и затова реших да си направя един тест като вкарам 65 USD (под формата на биткойни) в JAXX и после да прехвърля 20 USD към измосления BigWallet портфейл. Интересното е, че транзакцията с която изпратих 20$ в BigWallet отрази цялата сума от 65 $, а не само 20$ в BigWallet, което според мен няма никаква логика да е така. А другата транзакция, с 20 $ от JAXX към BigWallet пък изобщо не се отрази в BigWallet. Прилагам снимки от двата портфейла за по-голяма пригледност. За да мога сега да си прехвърля обратно $ от BigWallet към JAXX, ми искат един куп документи за удостоверяване на самоличността ми (1. Photographed ID card face and back. / 2. Note on paid household bills in your name. / 3. Bank statement as your names with which you are registered in the wallet should be displayed. After processing the documents, your account will be verified and you will be able to make payments and send Bitcoin to other accounts), което ми е още по-съмнително.. Но не това е големия въпрос, в момента изобщо нямам доверие в сигурността на JAXX портфейла ми, след като цялата сума, която вкарах в него се дублира в другия измислен портфейл на BigWallet. Възможно ли е някой да ми обясни какво се случва с тези портфейли и мога ли да имам доверие на JAXX, че като вкарам някакви биткойни там, няма да ми бъдат източени от другия портфейл BigWallet, където нямам възможност да оперирам, а само да си "гледам" наличностите към момента?

02_12_2019 Dashboard BigWallet.jpg

Trans JEXX 01_12_2019 R1a.JPG

Trans JEXX 01_12_2019 S1a.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Не съм го чувал тоя портфейл, обаче едно време в джакса можеше вътрешно да менкаш койни (отдавна не го ползвам обаче), т.е. тея шитни би трябвало да ги смениш още в джакса за БТК (ако са там де, ако не са виж дали джакса ги поддържа като койни и да ги сенднеш там) и после си направи един Самурай на телефона, прехвърли биткойните там и си свиркай... 

(другия вариант да ги смениш е gate.io ако ги поддържат, ама не ги виждам и в койнмаркеткапа... т.е. можеш да ги отсвириш вместо да влизаш в по-големи драми...)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Благодаря за отговорите. Че този портфейл е измама, ясно. Обаче притеснението ми е, дали по някакъв начин не са ми влезли в JAXX-а и доколко мога да съм сигурен, че никой друг няма достъп. На тези мисли ме навежда факта, че сумата дето вкарах в JAXX-а е абсолютно същата, която се е отразила в измисления портфейл. При условие, че към тоя измислен портфейл съм изпратил 0.00272803 BTC, защо там се отразява цялата сума от 0,008928 BTC, които вкарах в JAXX-a сметката ми? Как са стигнали до тази информация, при условие, че това трябва да е видно само за мен? 12 думи на JAXX никой не ги е виждал, и никой не ги знае, в това съм сигурен... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Да, в JAXX ми стой остатъка. Значи е просто визуална шашма, така ли да го разбирам? Ако нямат ключовете ми за JAXX, няма как да се намърдат в портфейла ми, това е 100% гаранция?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Да. След като не нареждаш превод и имаш сума в портфейла, няма начин някой освен теб да преведе нещо някъде. Това е по подразбиране. Виж дали може да сложиш втора парола, която се изисква при превод на средства,имам изтрит jaxx с някаква сума в него, но не помня тази втора бариера дали я имаше...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Така е, JAXX има и втора парола, която я иска при изпращане. Е, вече гледам по-спокойно на JAXX. Благодаря на всички за разясненията и съветите :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
преди 10 минути, AngelBG написа:

Така е, JAXX има и втора парола, която я иска при изпращане. Е, вече гледам по-спокойно на JAXX. Благодаря на всички за разясненията и съветите :)

Не благодари, а почерпи всички по един биткойн, ако нямаш - по една бира...може и кленов сироп за палачинки...брашно си имаме :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
преди 8 минути, batibon написа:

Не благодари, а почерпи всички по един биткойн, ако нямаш - по една бира...може и кленов сироп за палачинки...брашно си имаме :)

Откъм биткойни никакъв ме няма... обаче виж, за кленовия сироп проблеми нямате никакви - за всички ще има по кутия ;)  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Хм, тази година май имаше пробив в блокчейн.инфо...изтекоха имейлите...пратиха ми на пощата съобщение че имам превод в биткойни там...личеше си че линка е имитация...влязох през него...написах си паролата и идентификационния код...влязох в портфейла....и си излязох...след това заваляха на пощата опити за влизане искаши одобрение на устройството...ми устройството ми е тук, а исканията бяха от средна северна америка ако се сещаш....знаят ми парола и идентификация, но нямат достъп без одобрение на устройството...което става ако ми хакнат и пощата...та връзвай си гащичките всякак

Jaxx  е хардуерен пртфейл доколкото помня, даже и да го изтриеш целия...при инсталация на нов ти излиза стария, има тема за него, потърси я във форума.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

:) И едно съвсем ненужно мнение, виждайки начина ти на писане...доста хора влезли в досег с крипто света по косвен начин остават тук...в началото е било идея, вяра и искане за промяна и по-добро...а не просто поредния начин за спекулиране...та поостани, поразгледай шаренийката на сергийката ни на битако, хах, по някое време ще се ширим на жълтите павета...

И втръсналия ни постулат..когато количествените натрупвания преминат в качествено израстване...

:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Гледам на сергииката ви има интересни неща и добре си я поддържате, поздравления за което. Наистина мисля да я наглеждам по-често. 

Един добър човек преди години ми каза: когато влизаш на ново място, гледай и питай внимателно. По начина по който си формираш въпросите, на останалите вече им е ясно къде си, затова няма нужда да се правиш, че знаеш повече от това, което реално знаеш. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

във форума е пълно с информация, стига на човек да му се чете

@AngelBG включвай се активно тук всички сме приятели 

м/у другото като решиш да еволюиръш в тази среда и сам стигнеш до заключението, че jaxx не е най-сигурния портфейл

според операционната система която ползваш разгледай https://samouraiwallet.com/ за Андроид и https://blockstream.com/green/ за iOS 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Здравейте отново, скъпи крипто специалисти. Надявам се да не ви досаждам, но имам голям проблем с този измислен  https://bigwallet.asia портфеил, или както и там да го наричатe. Всякакви съвети и мнения ще са ми полезни.  И ако по някакъв начин се стигне да изкарам някакви биткойни, обещавам, че ще има лична биткойн благодарност. Няма да ви занимавам как съм стигнал до тук, но ситуацията в момента е сладната:

- моя "познат", на който вече му нямам доверие и който ме вкара в цялата тази схема, след дълги няколко месечни дискусии и надлъгвания, ми предлага следната схема: Посредничи ми (срещу солидна комисионна) при продажбата на Bplay токените, който имам и ми намира купувач за 200 BTC срещу всички мои токени. За да може да се гарантира (по думите на моя "човек" това е единствения сигурен начин и за да има сделка всичко трябва да се случи, точно по този начин) че никой няма да измами другия, въпросните 200 BTC се изпращат на мой акаунт в BigWallet (https://bigwallet.asia) след което моите Bpaly токени се прехвърлят в сметката на купувача. Когато всичко е прехвърлено, моите 200 BTC се освобождават и аз си ги прехвърлям където искам. До момента всичко това е направено и моята сметка с токени е празна. В сметката ми в BigWallet има написани 200 BTC. Прилагам снимка на профила ми. По думите на администратора, за да ми позволят обаче да ги прехвърля в мой портфейл, ми искат лична карта, банково извлечение и месечна фактура на някоя моя сметка, всичко на англииски. Тъй като нямам никакво доверие на този BigWallet, притесненията ми са големи дали да им изпратя тези документи. Гледах номерата на транзакциите, доколкото мога да разбера, тези транзакции са наистина реални (321QkAbRvqN8UMxn7xbCikE5fUyW7Zt8W6) и с тях са прехвърлени наистина 200 BTC. Обаче доколко това е в моя акаунт, или в нечии друг, а в моя BigWallet акаунт само са отразени като данни тези адреси, не знам изобщо дали е възможно да се провери. Вие може би сте имали какви ли не случаи и може би имате идея какво се случва реално и колко голям шаран съм. Та въпросите са ми следните:

- колко притеснително е да изпратя всички искани документи за проверка на самоличността ми? Ако им изпратя документи, това ще са шофьорска книжка, извлечение от банковата ми сметка и платена фактура за ток. Информативно да спомена, че живея в Канада. Най-малкото от което се притеснявам е, да не би да се окаже, че някой някъде се обслужва с кредит (примерно) на мое име без ни най-малко да подозирам....

-има ли някакъв шанс тези 200 BTC да мога да ги прехвърля към мой портфейл според вашето виждане? Или всичко е просто схема на не знам какво и няма смисъл да се набутвам в още по-голямо блато? Мислех да подправя личните документи и да пратя неверни данни, обаче онова малко дяволче ме човърка и вика: "Ами ако тия 200 BTC наистина чакат да ти потвърдят самоличността и след това можеш да ги прехвърлиш"? Да се занимавам ли, или да пия една студена вода и да забравя за платените $?

Изобщо не знам в каква кал съм и колко е дълбоко блатото в което съм.. Ако някой има какъвто и да е съвет, опит, или просто мнения от подобна ситуация, наистина ще съм благодарен не само на думи.

Capture 2.JPG

Capture 1.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

което мога да кажа само е, че койните наистина са на този адрес, закупени са началото на 2017-та от Poloniex точно 1500 bitcoin-a (не са депозирани там, вероятно са закупени с/у алтове или долари)  след това са разхвърляни в Kraken, Bittrex, Gemini, BTC-E, по голямата част, останалите около 480 са пуснати към три нови адреси, където не са мърдали, от два от тях в Събота са пратени към въпросния адрес, където се намират 200-та койна

като цяло този сайт Bigwallet може да е просто watch-only и само да виждаш адреса/транзакциите, но да нямаш достъп до тях, на което бих заложил аз като цяло..

това BplayCoin е пълна измама и все пак ако си ги пратил от твоя страна и остава само да минеш KYC за да си вземеш биткойните , нищо не ти пречи да си вкараш данните, подобна лична информация свободно се продава в нета с/у $25-50 на калпак..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Първо, не мога да повярвам, че някой би платил 200 биткойна за някакъв токен, който е никому неизвестен. 
Второ 200 биткойна са близо 1.5 милиона на тази цена. Не знам колко от тези bplay токени си продал, за да получиш 1.5 милиона, при положение, че те самите нямат никаква стойност и не ги намирам никъде...
И просто като мнение. Не знам с колко $ си изгорял, но мисля, че този твой "познат" трябва да понесе някаква отговорност и всичкото това нещо да го разкажеш на съответните органи :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
преди 1 минута, vamp111 написа:

на сайта на bplay пише че са по 90евро единия

Вамп сериозен ли си :D И аз мога да платя 300 лв да ми направят сайт и да напиша, че моя токен струва 150 $, ама при положение, че ги няма никъде нито coinmarketcap, нито coinpaprika, binance дори kucoin, който е майката на шиткойните, защо да вярвам какво пише в сайта им ? Аз лично смятам, че това е последният етап да му вземат максимума който могат- още 25-50$. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Благодаря на всички ви за мненията и информацията, която споделихте. Помагате ми много, наистина. Така или иначе съм стигнал до тук, ще карам напред с личните данни пък да видим какво ще последва. Има ли развитие по въпроса, ще ви се отблагодаря не с кленов сироп :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Може  би има контра и на двете страни от страна на платформата..но е по разширена от долната на Боби и Ани...

Редактирам леко...и по логиката на горната пътечка, тези пари би трябвало да са активни в платформата и вътрешните адреси...това е само мисъл, не и действие.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
преди 29 минути, batibon написа:

Може  би има контра и на двете страни от страна на платформата..но е по разширена от долната на Боби и Ани...

Редактирам леко...и по логиката на горната пътечка, тези пари би трябвало да са активни в платформата и вътрешните адреси...това е само мисъл, не и действие.

Логически е така, но в тоя уолет, аз нямам никакъв достъп до нищо. Админа може да си прави и да си мести адресите както си реши. Миналата седмица, аз преведох 20$ в уолета, на адрес 375.... (първата картинка в началото се вижда този адрес). След последните промени, целия този адрес ми липсва от моя профил. Демек админа си мести адресите както си иска и ми показва, каквото сметне за необходимо за да ме води за носа. Така или иначе аз не съм споменал на никой, че тези 20$ са пратени от мен и той не се е светнал, че са мой... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Отговори на въпроса...

×   Поставихте готово форматирано съдържание.   Искате ли да премахнете форматирането?

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното съдържание от редактора беше възстановено.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Създай нов...