Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
bls

Как да обърна crypto към eur?

Въпрос

Здравейте,

За последно обръщах крипто към евро през 2017/2018 и сега виждам, че ситуацията е доста променена.

Как мога да изтегля по-голяма сума (20000+ eur) в сегашната среда?  Какви са вариантите? Има ли банки неблокиращи сметки, бг или чуждестранни?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

то нещата не са се променили много - ползвай битоматите в the mall, paradise, ползвай борса+ mr tango + paysera, директен превод работи само понякога и само в някои банки, няма конкретика за съжаление.

Предполагам и другите ще се включат с изпитани предложения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Здравей,

Вариант 1: Ползваш местна борса - crypto.bg , xchange , etc. и плащаш известен %

Вариант 2: Правиш си Кракен акаунт + акаунт в MrTango или друга подобна онлайн банка. Продаваш теглиш и минаваш парите през въпросния акаунт. Така в българската ти сметка няма да се вижда, че идват директно от Кракен. 

Вариант 3: Ползваш някой от изброените биткомати, но плащаш над 5+ процента комисион. С тази сума ще трябва и няколко пъти да ги посетиш, защото едва ли имат толкова пари в тях. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
преди 7 минути, tinchev54 написа:

Здравей,

Вариант 1: Ползваш местна борса - crypto.bg , xchange , etc. и плащаш известен %

Вариант 2: Правиш си Кракен акаунт + акаунт в MrTango или друга подобна онлайн банка. Продаваш теглиш и минаваш парите през въпросния акаунт. Така в българската ти сметка няма да се вижда, че идват директно от Кракен. 

Вариант 3: Ползваш някой от изброените биткомати, но плащаш над 5+ процента комисион. С тази сума ще трябва и няколко пъти да ги посетиш, защото едва ли имат толкова пари в тях. 

Благодаря за отговора. Имаш ли и други варианти за онлайн банки?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

@bls само да допълня към това което @tinchev54 ти е написал.

ако ще ползваш Борса->MTS->Банка гледай за 24ч да не надвишаваш 4495лв на транзакция

мой съвет, обърни се към някой от нашите бюра, много по-лесно и спестява доста усилие, можеш да си договориш условия според сумата, също минимизираш риска да попаднеш под на някой лупата... 

Crypto.bg са легитимни, съществуват от най-дълго време и са професионалисти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

ами аз без банка останах понеже теглих директно от борса към банка без посредник... 

сега го карам на p2p кеш и биткойни, не е лесно, но не е и трудно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ама не разбирам, защо и как оставаш без банка? Запорират ти сметката, закриват я, или просто отказват превода? И на какво основание?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

след множество преводи ми изпратих писмо/предизвестие, че ми затварят сметката, след това като се опитвах да си отворя ми казах, че за тяхно огромно съжаление не мога да бъда повече техен клиент, превод не са ми връщали, за запор и дума да не става, такава опасност няма.

други банки знам, че връщат превода обратно в борсата за с такса твоя сметка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
На 19.08.2020 г. at 12:40, pastet89 написа:

Ама не разбирам, защо и как оставаш без банка? Запорират ти сметката, закриват я, или просто отказват превода? И на какво основание?

След около 20Е превод от кракен към цкб, последните ми се обадиха и ме предупредиха да внимавам. Ако отново получа пари свързани с крипто директно ще ми затворят сметката. Като цяло не съм ги ползвал за да получавам пари от кракен към тях. Да кажем веднъж два пъти преди няколко години и сега това( това сега беше преди 6м. сигурно). 

А като цяло трябва да съм клиент който не искат да изпуснат. Имам кредит при тях ( срам не срам си признавам) превеждат ми цялата заплатата там. Но явно това не ги интересува. 

Сега се сещам и че преводът може да не е посикан. Пак не ги интересува. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Guest въпрос

Някой знае ли меснитните борси кои банки ползват, че тях не ги блокират?

Те как оперират нали също ползват кракен и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

тъй като не съм кеш-аутвал по банка от 2016 насам , иначе съм нареждал пари през дск към кракен от клонове по цялото черноморие и никога не са отказвали до ден днешен, да нареждам кеш депозити директно от клона на банката защото не държа парите си в банките.

познат до последно изкарваше от кракен, седмично 3-5-10к лв от година и повече не съм чул да се е оплаквал, разбира се ако изкара наведнъж 40к, както в твоя случай, веднага светва с червен флаг и те търсят за обяснение, все още нищо не е декларирал и на мен и на него ни е интересно до кога ще продължи преди да го потърсят, надявам се специалните хора , които ни четат да се заемат за работа :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
5 hours ago, Guest въпрос said:

+1

Четох за societe generale expressbank и Алианц, че било ОК, но инфото е отпреди години. Ако може някой да потвърди.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Преди 6 часа, Guest въпрос написа:

Месните борси не са чак борси, едва ли някой знае кои банки ползват. Но може да отидеш в една месна борса и да попиташ.

Ако беше те прочел Кмета, друго ще е...

На 20.07.2019 г. at 20:56, kmeta написа:

Здравейте майор Михов !!!

Заради вас вече 7-8 часа никой не пише във форума.

Аз нямам затова се обаждам :-) .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Guest хмм

преди 42 минути, batibon написа:

Месните борси не са чак борси, едва ли някой знае кои банки ползват. Но може да отидеш в една месна борса и да попиташ.

Ако някой е продавал крипто на тези местни "борси" по банков път може да се види IBAN-а от който са изпратени парите и така ще стане ясна банката на "борсата". Тогава въпросът е защо банките имат двойни стандарти, за някои може, а за други не и дали това не може да се използва за завеждане на дело. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Преди 2 часа, Guest хмм написа:

Ако някой е продавал крипто на тези местни "борси" по банков път може да се види IBAN-а от който са изпратени парите и така ще стане ясна банката на "борсата". Тогава въпросът е защо банките имат двойни стандарти, за някои може, а за други не и дали това не може да се използва за завеждане на дело. 

Доста странно мислене, така само ще навредиш на меСните борси да са посредник между крипто и фиат. И то заради какво...цялото това твое писане заради каква сума е?  И съответно знаеш ли оборота на тези месни борси? И знаеш ли колко нерви и усилия и труд им струва да са посредник?

Май въпроса ти приключи ... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Guest reality check
Преди 9 часа, batibon написа:

Доста странно мислене, така само ще навредиш на меСните борси да са посредник между крипто и фиат. И то заради какво...цялото това твое писане заради каква сума е?  И съответно знаеш ли оборота на тези месни борси? И знаеш ли колко нерви и усилия и труд им струва да са посредник?

Май въпроса ти приключи ... 

Няма нищо странно в това да смятам, че банките трябва да си изпълняват социалните функции без да дискриминират. Става въпрос за принципи и чак след това за пари. Официалните обороти на месТните посредници ги има в търговския регистър. Знам колко е трудно да правиш какъвто и да е бизнес в България, но това е друга тема.

Въпросът ще приключи не когато админът на форума каже, а тогава когато ние като крипто общност си извоюваме правата които ни се полагат... с писане по форумите няма да стане.

Сега по същество, колко от Вас са готови да заведем едно дело за дискриминация срещу банките, ще се вдигне достатъчно шум, за да има обществено обсъждане. Вероятността да загубим е голяма заради мощното им лоби, а не заради правотата им, но вече въпросите ще са повдигнати и ще е трудно да се подминат от законадателната и изпълнителната власт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Преди 21 часа, batibon написа:

Ако беше те прочел Кмета, друго ще е...

Чета.

Ако обичате две кила свински врат, кило филе елена и от надениците ще искам.

Ползват банките със сол и пипер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Отговори на въпроса...

×   Поставихте готово форматирано съдържание.   Искате ли да премахнете форматирането?

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното съдържание от редактора беше възстановено.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Създай нов...