Jump to content
Уважаеми потребители на hash.bg, преди да публикувате въпрос, мнение или тема, проверете за вече съществуваща такава или подобна, алтернатива е подфорума - Биткойн въпроси и отговори. Нека форумът има спретнат вид за всеки влизащ. ×
hash.bg - биткойн форум
Tronald Dump

Данъци върху печалби от продажба на криптовалути

Recommended Posts

Преди 5 часа, veznata написа:

що се касае за през чужди борси не мога да си обясня защо не се дължат 10% от печалбата при кеширане у нас. но дори и да е така при трудностите които го съпровождат се отказвам въпреки че в миналото съм теглил малки суми без проблем.

Това е много интересно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, veznata написа:

що се касае за през чужди борси не мога да си обясня защо не се дължат 10% от печалбата при кеширане у нас. но дори и да е така при трудностите които го съпровождат се отказвам въпреки че в миналото съм теглил малки суми без проблем.

дължи се, просто не са те хванали, Welcome to BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах предвид когато идват от чужбина, т.е. сменял съм от bestchange.com. от нашите ексчейнджъри само съм купувал преди 2-3 години и не съм кеширал. та на темата....последно дължат ли се или не тези 10 % ако ги получаваш от чужбина към българска дебитна карта (банка)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз не знам борси дето да са български, все са в чужбина.. тук няма никакво значение в чужбина ли е или къде е. Щом си реализирал печалба и си имал идиотската идея да я изтеглиш през Българска банка, значи дължиш 10% в/у сумата да. От там нататък е твоя отговорност да докажеш колко точно е тази печалба според сделиките, които си нарпавил

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не разбирам как ако искаш да харчиш парите си у нас няма да ги изтеглиш към българска банка. а за български борси имах предвид ексчейнджбг, алткойнсбг, криптобг и бонексбг.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, veznata написа:

аз не разбирам как ако искаш да харчиш парите си у нас няма да ги изтеглиш към българска банка. 

от коя чужда борса към коя БГ банка в момента ти вървят тегления, любопитно ми е

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, vamp111 написа:

от коя чужда борса към коя БГ банка в момента ти вървят тегления, любопитно ми е

Макс през ФиБанк да му минават, поне едно време минаваха там. И Пощенска още нямат проблеми май. Като цяло е безмислено към БГ банка предвид , че има карти, Револют и кво ли още не. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо:

Преди малко за проба изтеглих от моята карта Бинанс 10 лв. от банкомат на Булбанк.Никакъв проблем-отчете ми веднага теглене на 5.11 евро - т.е. без никаква такса.След това купих на жената една кутия цигари от магазина като я ползвах безконтактно - никакъв проблем.

Топ-ъпнах си валута евро най-отгоре и си тегли от еврото без да ми пипа останалите.Първото ми пазаруване от крипто...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 

имам въпрос относно Binance. По съвет на съфорумец смених CB заради по-ниските такси. Сега обаче дойде време да правя първия си депозит към тях и виждам, че таксата към банката ми (Пощенска) е 10 евро - предполагам защото банката на получателя е в Англия. Тъй като залагам на по-малки, по-чести депозити, исках да попитам дали това е нормално и дали всички плащате тази такса при депозит на fiat? 

Тъй като не желая да плащам такси в размер 20-25% от седмичния ми депозит, засега вариантите според мен са да премина към по-едри, например месечни депозити, или да пробвам с трета платформа. 

Някой размишлявал ли е върху това и намерил ли е решение?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, MrFantastic said:

Колеги, 

имам въпрос относно Binance. По съвет на съфорумец смених CB заради по-ниските такси. Сега обаче дойде време да правя първия си депозит към тях и виждам, че таксата към банката ми (Пощенска) е 10 евро - предполагам защото банката на получателя е в Англия. Тъй като залагам на по-малки, по-чести депозити, исках да попитам дали това е нормално и дали всички плащате тази такса при депозит на fiat? 

Тъй като не желая да плащам такси в размер 20-25% от седмичния ми депозит, засега вариантите според мен са да премина към по-едри, например месечни депозити, или да пробвам с трета платформа. 

Това май не е точната тема. Иначе, май повечето хора на този етап размишляват как да изкарват, а не как да вкарват ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, MrFantastic написа:

......

Банките не допускат депозити до борси.
Варианта е през финтех компания, като междинно звено. Такива са icard, Revolut и други. Правиш си акаунт в някой от тях, получаваш сметка в ЛЕВА и дебитна карта, правиш си сметка в EURO (повечето позволяват безплатно по няколко сметки в различни валути). И тук имаш 2 варианта:

- От твоята банка правиш банков превод в лева към финтех компания (имаш такса за междубанков превод в лева 1-2 лв.), след това във финтех компанията превалутираш в EURO (в Revolut през работни дни е най-изгоден курса, icard имат фиксиран курс) и правиш SEPA превод в EURO към акаунта на борсата. От icard таксата е 0,50 EURO.
- ако имаш сметка в Revolut, можеш да заредиш сума в лева през дебитната си карта от банката (без такса). След това превалутираш в EURO (без такса в рамките на месечния лимит - до 2000 лв. и 0,5% ако го надвишиш) и следва SEPA превод в EURO към акаунта на борсата (от Revolut е без такса).

*При втория вариант, всичко може да се случи в рамките на минути (зареждането на Револут през дебитна карта е незабавно, превалутираш с едно натиската на бутон и изпращаш към борса (в рамките на 5 минути парите са там). Всички тези операции (без превалутирането в ЕВРО, ако си надвишил месечния лимит в зависимост от плана) са безплатни, т.е. няма да ти струва нищо!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове