Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Данчо_Конкретиката

Сатоши Накамото най-вероятно е Ник Сабо

Recommended Posts

определено този анализ заслужава място в статията ни за Сатоши Накамото :)

само да ида утре на по-готин нет :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшен анализ! Браво!

Моето мнение обаче е, че е много по-добре за биткоин да не се знае кои е Сатоши. Нека си стои мит, легенда и т.н. нека не е просто един човек та бил тои и супер умен учен.. нека хората гадаят, нека не е просто един простосмъртен, много по-добре ще е за биткоин :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той по принцип Сатоши си е нечовек, така че не пипането на милионите биткойни е най-малко учудващото според мен. Да не говорим, че не знаем колко други адреса има...

Тук вчера на едно събитие говорихме за съвпадението, че биткойн излиза точно в 2008-9, когато започва безпрецедентното печатане на пари в Америка, а оттам и в целия свят....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве човек, ама той може да е копал и през 2012 с нови машини с нови адреси, които да нямат никаква връзка с началните, които лесно се вижда, че са негови :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защо не е кеширал като койна е бил 5$ или 100$ или 1100$, представете си че чака по-добри дни и ги дари в развитието на идеята или за благотворителност ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или има такъв човек, или не е човек :)?

И аз винаги съм се питал що за човек трябва да си, да решиш задача (за двамата Генерала), която мъчи велики мозъци от 2 хиляди години насам, нещата да се задвижат и ти да кажеш, цитирам, Ще се занимавам с по-вълнуващи неща от сега нататък...

И за това този Дориян ми се струваше подходящ кандидат, защото само такъв темерут и чепат човек може да ги направи.

Сега от твоите анализи предполагам, че е Ник Шабо, но доколко съществува такава личност или цялото е един проект на някой, става все по-мъгляво :)

Също извода ти, че след като са му хакнали мейла, значи е човек, според мен е точно обратното - маниак индивидуалист не може да му хакнеш мейла... По-вероятно е да е организация, която трябва да споделя информация между членовете си, за да стават такива пролуки...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен между печатането на долари и крипто валутите има нещо общо,а именно САЩ след време ще изоставят долара като платежно средство и ще трябва да го заменят с нещо друго,но като нямат злато, тъй като цялото ще е в ръцете на Китай,Русия и др. прибягват до друго средство също ограничено от своята рядкост.(ограничен брой биткоини) но удобно за използване затова един по един всеки отделен щат ще приема коините за разплащателно средство.Руснаците разбраха и забраниха използването им,те все пак изкупуват  и залагат на златото , а не коините.Това си мисля ,че ще е следващата икономическа война електронните валути срещу ценните метали две икономически системи структурирани по различен начин всяка със своите положителни и отрицателни страни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе малко съм разочарован от дълбочината на този блог на Ник Шабо:

http://unenumerated.blogspot.ru/2015/07/the-greek-financial-mess-and-some-ways.html

Почвам да се съмнявам, че той не е Сатоши..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е вече доста стара новина в света на биткойн, оказа се, че 100% не е той :) но е все пак интересна фигура от ранните зори на биткойн, интересно какво ли стана с него...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да стара новина е но това е интересното че както се появи така и изчезна :))).

това е вече доста стара новина в света на биткойн, оказа се, че 100% не е той :) но е все пак интересна фигура от ранните зори на биткойн, интересно какво ли стана с него...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно случайно откритие. В момента Ник Сабо е в борда на съветниците на компанията Bloq. Намерих познатата на всички и единствена снимка като разглеждах кои са генералните партньори на Hyperledger. Гавин Андерсен също е в тази група: http://www.bloq.com/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"It’s about time that Nick is given credit for the creation of Bitcoin and Ethereum and takes the hot air out of the system."

https://medium.com/@jamesfickel/satoshi-is-actually-building-an-ethereum-company-and-other-developments-2c95c08685f7#.ut7u4xsdh

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време се чудя дали да го кажа, защото звучи доста налудничаво, но сега се поразрових за компанията 

Global Financial Access, Inc. и Donald McIntyre и пак ми дрънна в главата, че ако Сабо е Сатоши, то е напълно възможно когато всичко стане готово и моментът настъпи, разкриването на самоличността му да послужи като пусково събитие. Би било доста вълнуващо. Споделям изцяло мнението, че не е от значение, все пак защо това да не се използва в един момент ... за добро ще е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Merci за филма, не мога да си представя, че е дело на САЩ въпреки учудващо лекото приемане от тях на технология, която ще отнеме властта на статуквото...

Но пък и мисля, че тоя смешник Wright, е бил доста вътре в нещата по създаването на биткойн, а с него никоя служба не би работила :)

Може да е някой алтруист като Сноуден обаче.. който се е ползваш от познания на службите, може да я е имало тази разработка от тях, и той да я е откраднал и пуснал за спасението на света...

В края на краищата - няма никакво значение :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове