Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Данчо_Конкретиката

Студен ядрен синтез

Recommended Posts

Със сигурност този човек и неговото откритие ще изчезне явно не си спомняш но преди няколко години по новините казаха за   българин  които измисли гориво от водата много интересно защо нищо повече не се чу за него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И дали  това откритие не е причина за огромния и много съмнителен спад в цената на петрола от няколко години насам/в момента 76$ ? :)

Бях чул преди година за тази разработка. Сега следя и темата в инвестор-а. Нямам капацитета да разбера доклада, но други хора са впечатлени. Относно петрола според мен, роля играе и черния пазар в размирните райони на изток, където цената стига до 20$. Разбира се е възможно тези количества да са пренебрежимо малки за да влиаят реално на цената.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е технологията, а това, че ОПЕК не са се споразумели да намалят количествата, има излишък от забравих колко милиона барела на ден... а и манипулация с цел ебавка на руснаците :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да си обясня иначе хода на арабите.Помня преди 5-6г и повече кво правеха и дума не даваха да се издума за падане на цени.

Не съм капацитет в областта.

Чувал съм версии, че го правят да прецакат компаниите добиващи шистов газ.

При сегашните нива добива на шистов газ бил нерентабилен и ги обричат на фалит

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро координирана атака срещу Русия, както може да се види от спада на рублата. 

Мисля, че последните масивни атаки на САЩ срещу ИСИС са част от спогодбата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,добива на шисти става нерентабилен и фалират.Количеството петрол на пазара намалява и цената се качва.

Като се качи цената, добива на шисти пак става рентабилен.Получава се кръговрат.Почват пак да добиват шисти и т.н

С две думи,логиката не е вярна.Арабите си правят пас поради други "неизвестни" причини,а не за да прецакат шистовите компании.

Така е, ама не точно. Трудно се влиза в бизнес, като знаеш че ако решат да те фалират си фалирал на 100%

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де,това е официалното.

Но неофициално на арабите може да им е показан работещ модел от тази технология и да ги изнудват да не намалят производството иначе ще го покажат на всички и тези 277млрд барела доказани резерви на ОА ще им останат е така.По добре 50-60$/барел отколкото 0

Твърде конспиративно мислене, според мен. По-скоро въпросната разработка е фалшива тревога, която само допълва натиска за спадане на цените на петрола, без да им показват никакъв прототип. Коя научна институция ще си прави доклади на нещо, което им е затворена кутия? Никоя! И при това не става дума примерно за учени от Кембрич, а някакви шведски и италянски учени.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много глупости плещиш :D

Може и да плещя глупости и аз не споря, но моите глупости хич не са повече от твоите. Добре, че даваш доклада за научните статии. Поне има откъде да се започне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се опитвай да си избиваш комплексите с мен. Просто става смешно. Ако имаше представа от наука щеше да знаеш, че всяко научно разглеждане започва от продължителен процес в който нещата НЕ се разглеждат в конкретика. Четенето на статия се прави, чак кагото вече си навъртре в философското разбиране за материята на представяното.

А тъй като понятие от абстрактна наука си нямаш, то е смешно да коментираш какво поведение имам. Ти доклада дето ми го даде прочете ли го? Разбра ли го? Ами тогава???

Същата ситуация е и с коментирането на конспиративни теории. Тук и двамата сме на едно ниво - нито ти, нито аз сме шпьони и затова единственият вид разговор, който можем да водим е такъв от вида "на маса". Истината няма да я намерим със сигурност, но идеята е поне да прекараме приятен разговор (а не пълен с безпочвени заяждания за неща за от които и двамата не разбираме).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти каква професия имаш да те питам? Ако не си професионален физик, тогава въпросните статии ще са тъмна материя за теб. Ако си физик (професионален или любител, но с резултати и правил свои опити), тогава млъквам и преставам да се излагам повече. Всъщност пак нямаше да съм се изложил, защото точно с това трябваше да почнеш разговора - "аз съм специалист във физиката" и т. н. ...

Аз лично не съм физик, а съм професионалист в криптографията. Въпросните стетии не бих ги чел (не са в областа ми и евентуална гешка не бих успял да открия), а ще се консултирам с колеги физици (при това такива, които са от тази област, ама ти явно си твърде универсален чукча). Именно затова е и смешно да твърдиш, че съм твърдял че ЦРУ може да резбие SHA-256. Вероятността това да е истина е под 0,00001% и затова дори споменаването на подобно съждение е глупост. Ако чукча реши да прочете не въпросните 53 научни страници, а само мнението ми в предшната тема, то няма да твърдиш такива глупости за това какво съм твърдял...

Така че, както решиш. Ако искаш продължавай да си чукча и си пиши каквото си искаш. Или извади конкретни аргументи и поне спомени нивото си на познания. Да не се окаже, че самонаречения ти "рисърч" е вятър и мъгла.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Въздух под налягане си... И не го пиша на теб, а на останалите да го знаят. Така че не е подходящо за ЛС.

Аз че се занимавам професионално с криптография могат да го докажа. А ти, който твърдиш глупостта, че съм казал някъде че ЦРУ хакнало SHA-256 - ти дори и образование нямаш. А ми бил чел научна статия по физика :):D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Въздух под налягане си... И не го пиша на теб, а на останалите да го знаят. Така че не е подходящо за ЛС.

Аз че се занимавам професионално с криптография могат да го докажа. А ти, който твърдиш глупостта, че съм казал някъде че ЦРУ хакнало SHA-256 - ти дори и образование нямаш. А ми бил чел научна статия по физика :):D

Ми като се занимаваш с криптография къде си тръгнал да коментираш тема за ядрен синтез. Така като чета май си бивш или настоящ служител на БАН. Ако е така, просто кажи и ще проявим нужното разбиране.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове