Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Въпроси на начинаещ

Recommended Posts

Добър ден нов съм в сферата с криптовалутите и изчетох сайта ,но пише само теория никъде не видях обяснение за софтуера и хардуера който е добре или трябва да се ползва (кое е по-добре да се копае с видео карти или с acis машинки) и също така какво е "pool" за копаене ,какво значат "Th/s" ,"Mh/s" и как се преобразуват печалбите примерно биткойни в лв. Ако може да ми препоръчате "портфейл" който да ползвам :) И разликата между litecoin ,bitcoin и dogecoin. Начинаещ съм и в главата ми изникват много въпроси и случайно попаднах на този сайт видях ,че има форум и реших да пиша защото мисля да инвестирам пари и съм от хората които ако не разберат нещо как с точност работи не мирясвам :) Ако може линкове към инфо или на който му се занимава да обяснява като за 5 годишен  :lol: .(ако темата не е за раздела извинявам се)

Добър ден нов съм в сферата с криптовалутите и изчетох сайта ,но пише само теория никъде не видях обяснение за софтуера и хардуера който е добре или трябва да се ползва (кое е по-добре да се копае с видео карти или с acis машинки) и също така какво е "pool" за копаене ,какво значат "Th/s" ,"Mh/s" и как се преобразуват печалбите примерно биткойни в лв. Ако може да ми препоръчате "портфейл" който да ползвам :) И разликата между litecoin ,bitcoin и dogecoin. Начинаещ съм и в главата ми изникват много въпроси и случайно попаднах на този сайт видях ,че има форум и реших да пиша защото мисля да инвестирам пари и съм от хората които ако не разберат нещо как с точност работи не мирясвам :) Ако може линкове към инфо или на който му се занимава да обяснява като за 5 годишен  :lol: .(ако темата не е за раздела извинявам се)

Щом си нов в сферата е нормално да си объркан . Статиите в сайта + форума към него предлагат достатъчно информация за да имаш повече от обща представа за криптосвета, но все пак...

Преди година и половина и аз като теб се нахвърлих върху идеята за "копане", но тази ниша отдавна е изцедена така да се каже, след големия бум в цената на биткойн копането с карти беше изместено от това със специализирани устройства - асици. Цялата маса от средни и дребни миньори, които на практика останах извън играта се пренасочиха и активно се включиха в миналогодишния бум на алтовете - всички тези над 300 новоизлюпени монети, които с много малки изключения копират ядрото на биткойн протокола. Точно сега ситуацията е такава, че да добиваш биткойни е възможно само с инвестиция, която е подложена на двоен риск - пропадене в цената на BTC или хардуерен срив в техниката, която си купил или наел. Копането пък с видеокарти е възможно само за алтернативни валути, но рискът там отново граничи с хазарт. Като заключение относно майнинга(копането) мога да твърдя, че е нерентабилно и информацията която четеш по форуми и дискусии свързани с това остарява буквално с часове.

Litecoin, Bitcoin и Dogecoin са различни валути, работещи на фундаментално еднакви принципи. Може да се твърди, че само Bitcoin си заслужава вниманието. Това е проекта с най-мощната мрежа, най-дълга история и възможност за масова легализация. 

Преди да инвестираш хартия, чети усилено, задавай още въпроси и когато ти просветне достатъчно за да си дадеш отговор какъв риск поемаш, го направи разумно. :)

Не сме писали за копаене, защото първо не разбираме от него (много пъти молих някой, който разбира, да напише), второ защото не мисля, че е смислена дейност за общата публика.

Потенциалът на крипто валутите се крие в употребата им, не в копаенето...