Jump to content
hash.bg - биткойн форум
pastet89

Китай

Recommended Posts

Някой мисли ли да излиза от криптовалутите? Цените цял ден вървят надолу плавно 14-ти е китайската нова година, когато официално влиза забраната (и май се празнува до края на месеца), тоя яунари ще е много вилативен... Дали ще се срине набързо цената сега?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък да излизаме... По-скоро внимаваме за някой по-силен тренд да направиме още пари. Иначе за момента съм 60/40 фиат/крипто аз.

аз съм 200% крипто хахаха, май ще се гърми яко един ден

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bitcoinexaminer.org/bubble-or-ponzi-scheme-chinese-media-keep-bashing-bitcoin/ - Китайците са си типични олигофрени

След като миналата година бяха едва ли не "меката за биткойна", с положителни репортажи по тяхната телевизия и необезокоявани борси, последните два месеца явно "видяха дявола" в биткойна и само простотии.

Докато любовта им към биткойна може да се разбере, както и тази на руснаците, интересно какво са размислили, за да се обърнат на 180 градуса = съзрели са американска следа...???

Фактът, че дори след подобни новини цената си седи мирно, означава, че е скоро ще се качи пак...аз продадох всичките си лайткойни онзи ден и сега май ще купувам БТС с наличните ми средства по борсите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че има значение, но новината е от вчера и различна от тази, за която говориш :)

Тотално обърнаха отношението си китайците, но така може да я направят още по-скъпа, защото ще излезе на добре развития и активен черен пазар там :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bitcoinexaminer.org/peoples-bank-china-suppress-discriminate-bitcoin/ - Китайската централна банка заяви, че няма да притиска никой, заради биткойн

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фундаменталният анализ и трендпробинг не работи с биткоин. Енд оф стори.

И аз като "пръча" съм на мнение, че фундаменталния много работи. При всяка позитивна новина за БТС, цената скача; а при негативна пада. Особено с Китай имаше страхотни възможности: помня като излезна първата негативна новина, цената беше около $1050 и аз идиота спах пред монитора с много от моите биткойни и лайткойни в борсата. Цената падна на $550 за 3-4 дена... 

След това, когато излезнаха слуховете за забрана на 3d party payment providers да работят с биткойн борси в Китай, аз вместо да следвам известната поговорка "Buy the rumors, sell the news" пак спах и четях биткойнтолк....

Но като цяло се отказвам да "трейдвам" - отнема време и все някой път ще изпусна жестоко пазара, така че няма сми. Прибирам 99% от биткойните си на paper wallet и почвам да се занимавам само с писане на проекти, след като довърша статиите по сайта де :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фундаменталния анализ при трейдинга винаги ти служи на първо място да "надушиш" промяна на тренда. Ако една новина предизвиква корекция, това значи, че няма импликация, а просто хората, които са си направили труда да я прочетат се правят на хитри. Това си е моето базово разбиране.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак ако спират фитаните тегления след 31-ви, много е вероятно голяма част от китайците да си трейдват до последно, но няколко дни преди края на месеца да решат да кешират ако не всичко, то поне половината и да станем свидетели на голям спад. Какво бихте направили, ако знаете, че утре е последния ден да си изтеглите парите в сегашния "реален свят" от даден сайт?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен отдавна са изтеглени тези, които искат да се теглят. По-скоро трябваше да се наблюдава обратния ефект - хората за последно да искат да купят удобно - то и цената скочи малко там де :)

Те ако спрат изцяло фиата, BTCChinа следва да затвори врати, но не затварят :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тука наистина стигаме до това противоречие. Дори и новините да имат ефект върху цената, да предвидиш положителен или отрицателен ще е този ефект си остава въпрос на късмет...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове