Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Докога ще са защитени нашите (бит)койни

Recommended Posts

здравейте. напоследък често се говори за квантови суперкомпютри и други сериозни заплахи за биткойна. от четеното в нета става ясно че ЗАСЕГА няма проблем, но .... краткия ми въпрос е до кога ще сме спокойни че няма един ден да се събудим без нищо? 3-4-5 или колко години още? ще се радвам да чуя мненията Ви.

Квантови компютри, които може да кракнат произволен публичен ключ, никога няма да има.

Ако нещо съдържа "квантов", вероятността да е скам или заблуда е около 100%.

Преди 3 часа, veznata написа:

здравейте. напоследък често се говори за квантови суперкомпютри и други сериозни заплахи за биткойна. от четеното в нета става ясно че ЗАСЕГА няма проблем, но .... краткия ми въпрос е до кога ще сме спокойни че няма един ден да се събудим без нищо? 3-4-5 или колко години още? ще се радвам да чуя мненията Ви.

квантовите супер компютри първо биха били заплаха за ядрените кодове на държавите разполагащи с такова оръжие, мен това по-би ме притеснявало....

колкото до брутфорсване на ключ, мисля, че и сега е доста напреднала технологията, примерно за 24 думи криптирани с SHA256 ако вземеш всичката изчислителна мощ на компютрите на земята ще ти отнеме 24-36 години :lol: