Jump to content
hash.bg - биткойн форум
tzanko

Български банки и крипто валути

Recommended Posts

Докладвам - SEPA превод от Kraken към РайфайзенБанк от вчера, пристигна днес успешно за по-малко от 24 часа, без никакъв проблем. Сумата е по-малка от 10 000 лева.

Като такса ми излиза близо 20 лева -Meldepflicht beachten, пише че таксата е за Kraken, от РайфайзенБанк не пише да са ми взели друга такса?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз имам от онзи ден Кракен->ДСК с нов акаунт + нова банкова сметка, продължава да работи

такса входяща в банката няма, има само изходяща от кракен, на сайта на @stamat са актуални таксите

това "Meldepflicht beachten" е просто един вид нотификейшън, че от Германия получаваш пари на БГ сметката си, ако сумите са големи могат да бъдат проследени, примерно над 10К евро за ЕУ може да бъде проблем. Този трансфер е маркиран от Немската Народна Банка, (централна която се явява там, BUNDESBANK мисля, че е) т.е. ако ти получаваш или пращаш пари чрез немска сметка, това се записва и ти трябва да докладваш за тези пари, в твоя случей по изискване на КРАКЕН имената по сметката ти там (ФИДОР) отговарят по имената на сметката ти в Райфайзен, т.е. не е нужно нищо да докладваш от собствена сметка пращаш пак в собствена и т.н.

нещо от този род беше някаква щуротия, но няма нищо общо с данъци и т.н.това е съвсем друг въпрос. и обикновена немска сметка да имаше не в борса пак ако пращаш от нея към БГ сметката ти, ще излиза това съобщение

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vamp111 Paysera от самото начало имаха такова условие, точно затова в http://banki.link го направих пътят да минава през Paysera и след това още някоя междинна, за да се стигне до борсите. Така е поне от 6 месеца, преди това нямах сметка там и не знам. Но пък са много удобни като първа точка и в двете посоки, заради това, че работят с BGN - евтино и по-бързо в сравнение с валутен превод.

Т.е. @xlapeto - ако предпочиташ Kraken: направи си сметка и в Mistertango и тогава Paysera -> Mistertango -> Kraken (с 0 такса). Или ако предпочиташ Coinbase/GDAX - със сметка в Revolut: Paysera -> Revolut -> Coinbase -> GDAX (с нулеви такси всички, а в GDAX ако си maker можеш и BTC да си купиш с 0% такса).

9 hours ago, xlapeto said:

Dear Client,

We kindly remind you, that according to clause 9.1.11 of the General Payment Service Agreement, the client has no right to "accept payments in an unregulated and/or unsupervised virtual currency and/or buy, convert or manage it in any other way". 
It covers cases of receiving money from or making payments to crypto currencies exchangers. 

Taking this into account, this can lead to your Paysera account termination without further notice in repeated cases. 

става въпрос за paysera  към Coinbase

някой друг с подобни проблеми? 

за първи път ползвам услугата им.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Kraken таксата е 0.09EUR, но Райфайзен имат такса за входящи преводи:

За суми над 100 EUR 0.1%+EUR 6, макс. 90 EUR. За 8000 лева таксата трябва да е 20 лева.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 hours ago, stamat said:

@vamp111 Paysera от самото начало имаха такова условие, точно затова в http://banki.link го направих пътят да минава през Paysera и след това още някоя междинна, за да се стигне до борсите. Така е поне от 6 месеца, преди това нямах сметка там и не знам. Но пък са много удобни като първа точка и в двете посоки, заради това, че работят с BGN - евтино и по-бързо в сравнение с валутен превод.

Т.е. @xlapeto - ако предпочиташ Kraken: направи си сметка и в Mistertango и тогава Paysera -> Mistertango -> Kraken (с 0 такса). Или ако предпочиташ Coinbase/GDAX - със сметка в Revolut: Paysera -> Revolut -> Coinbase -> GDAX (с нулеви такси всички, а в GDAX ако си maker можеш и BTC да си купиш с 0% такса).

От средата на юни Mistertango въвеждат такса от 1 евро за входящ СЕПА превод от крипто борси. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и 5 евро месечна такса за сметка, имаща възможност да получава/праща пари към крипто борси ;)

https://d168plm0n1qvjk.cloudfront.net/en/wp-content/uploads/kainorastis_new_04.24pdf.pdf

Private+
plan includes ability to send/receive transfers to/from crypto-exchanges for private
users.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Wabi написа:

и 5 евро месечна такса за сметка, имаща възможност да получава/праща пари към крипто борси ;)

https://d168plm0n1qvjk.cloudfront.net/en/wp-content/uploads/kainorastis_new_04.24pdf.pdf

Private+
plan includes ability to send/receive transfers to/from crypto-exchanges for private
users.

проблема на тези финансови (не банкови) институции е микроскопичния лимит, който ти слагат...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лимитите им (на MisterTango) са само по картите. При превод от акаунт към банка няма лимити.

There is no limit for the bank transfer deposit, when you make a transfer from your bank to Mistertango account via Internet banking. Daily limit of outgoing operations you can adjust by yourself.

А и не пречи да има човек 10 такива акаунта към различни фирми - вече има достатъчно стартъпи в тая сфера.
Отделно и някои банки продължават да си пращат/получават пари от борсите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне според условията им няма лимит. Дали ще мине директно към банка в БГ и дали ще искат документи вече трябва да се пита съпорта.

А и от Кракен директно до банка в БГ става ( някои банки ).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Wabi написа:

Поне според условията им няма лимит. Дали ще мине директно към банка в БГ и дали ще искат документи вече трябва да се пита съпорта.

А и от Кракен директно до банка в БГ става ( някои банки ).

даде но Кракен е известна криптоборса и пари от нея към Банката ми могат да съудят подозрение, а когато минава през Мистъртанго, това е все едно да си пращаш пари от твоя сметка към твоя сметка пак, например както правят гастарбайтерите.

по принцип за тях са измислени тези услуги, все тая ще по прочета из общите условия

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да допълня проверено от вчера - От битпанда става с райфазен дебитна карта - Покупка и Продажба. Трябва да имате активирана 3D защита

http://cryptosboard.com/  - добра таблица на по-известните борси

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

днес 10.05 пуснах малка сума от ДСК до кракен със сепа. Пуснах ги сутринта около 10 с нормален трансфер(не със експресен). Парите вече са по сметката ми в кракен а денят не е изтекъл. преведох под 100 евро и таксата е 10евро. Сега ще видя обратно как става и ще докладвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върнаха ми транзакция  няколко часа след като я изпратих от Revolut към Coinbase. Причина никъде не пише. Предполагам от разлика в имената. В Revolut съм с име и фамилия а в Coinbase съм с трите имена и няма как да ги променя. При вас съвпадат ли имената, доколкото разбрах Coinbase сами въвеждат трите имена като Legal Name, когато си изпратил документ за верификация и промяна няма как да се направи ръчно. Те приемат това което пише на личният ти документ, тоест трите имена, и казват че могат да приемат само точно от тези имена банков трансфер, а регистрацията ми в Revolut е само с име и фамилия и сигурно затова ми я връщат. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 5/12/2018 at 11:34 AM, Riko said:

Върнаха ми транзакция  няколко часа след като я изпратих от Revolut към Coinbase. Причина никъде не пише. Предполагам от разлика в имената. В Revolut съм с име и фамилия а в Coinbase съм с трите имена и няма как да ги променя. При вас съвпадат ли имената, доколкото разбрах Coinbase сами въвеждат трите имена като Legal Name, когато си изпратил документ за верификация и промяна няма как да се направи ръчно. Те приемат това което пише на личният ти документ, тоест трите имена, и казват че могат да приемат само точно от тези имена банков трансфер, а регистрацията ми в Revolut е само с име и фамилия и сигурно затова ми я връщат. 

Да не те излъжа, но май от револют към КБ преводите не минават. Един познат скоро ми спомена за същия проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се, съвсем друг е бил проблема. Не съм бил активирал Local EUR account в Револут и затова не е ставал превода. Сега всичко е ОК. За около 2 часа стават преводите. Сега ще пращам от Револут към Paysera, и избрах държава Великобритания, но никъде не виждам референтен номер към IBAN-a който ми дават Paysera, да не би да раздават персонални IBAN-и на всеки клиент.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Riko написа:

Оправих се, съвсем друг е бил проблема. Не съм бил активирал Local EUR account в Револут и затова не е ставал превода. Сега всичко е ОК. За около 2 часа стават преводите. Сега ще пращам от Револут към Paysera, и избрах държава Великобритания, но никъде не виждам референтен номер към IBAN-a който ми дават Paysera, да не би да раздават персонални IBAN-и на всеки клиент.

Дават персонален код като всички, но защо ти е да минаваш през Пейсера незнам...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

revolut към kraken не работи, ползвайте mistertango като междинна точка, за детайлна информация посетете http://banki.link/  сайта на @stamat много полезен и актуален

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос относно ДСК-койнбейз... Направих си сметка в ДСК, преведох в револют (но от снощи чак сега са го пуснали от револют към койнбейз) и нещо не кефи достатъчно скоростта.

Струва ми се по-бързия вариант ще е дск-койнбейз, ако:

1. дск разрешат трансфера

2. койнбез има входяща такса 0,15 евро (което е никакъв проблем, обаче пише че приемат само сепа депозити).

Някой да има инфо?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Pistolero написа:

Дават персонален код като всички, но защо ти е да минаваш през Пейсера незнам...

Минавам защото е по бързо уж и таксата от Paysera до бг банка е само 1 лв. докато примерно директно Coinbase - DSK над 100 евро превод е минимум 6 евро такса. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stamat & @mouseee &  @gradeva  малко хелп?

Преди 1 час, Pistolero написа:

Въпрос относно ДСК-койнбейз... Направих си сметка в ДСК, преведох в револют (но от снощи чак сега са го пуснали от револют към койнбейз) и нещо не кефи достатъчно скоростта.

Струва ми се по-бързия вариант ще е дск-койнбейз, ако:

1. дск разрешат трансфера

2. койнбейз има входяща такса 0,15 евро (което е никакъв проблем, обаче пише че приемат само сепа депозити).

https://hash.bg/forum/profile/3364-stamat/

Или да си ползвам Реолюта и да не правя такива експерименти...?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове