Jump to content
hash.bg - биткойн форум
tzanko

Български банки и крипто валути

Recommended Posts

Хайде момци, поразровете се малко, това е маг Стамат, уважавана личност тук.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, batibon said:

Хайде момци, поразровете се малко, това е маг Стамат, уважавана личност тук.

Помня го аз. Имам спомен, че беше голямо мече. Интересно ми е сега какво мисли за пазара.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди направих 2000% печалба на падащ пазар (x20), успях да се оттърва от вманиячаването като се лагна на binance сайта и спря да ми работи системата (някъде март месец). Това, което бях измислил за мен работеше най-добре на падащ пазар, защото тогава хората правят повече глупости. Сега от доста време е перфектно за същото ама аз се занимавам с други по-интересно неща. :)
Ако сега трябва да се правя на врачка пак - в рамките на 6 месеца ще падне до 20К. Макар че в днешно време с този ковид, излишни пари и седене вкъщи психологията не е същата, така че не се знае.

Да си дойдем на въпроса - никой ли не е теглил фиат от binance напоследък?
Револют и ДСК казаха, че няма проблем за входящи, така че май тези два начина от едно време са си актуални.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, stamat написа:

ДСК казаха, че няма проблем за входящи

от ДСК са ти казали, че няма проблем да теглиш от крипто борса към тях ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой наясно ли е дали има банка, която да приема входящи преводи към фирмена сметка от която и да е от борсите? Говорим за голяма сума (100к+, в Евро).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, vamp111 said:

от ДСК са ти казали, че няма проблем да теглиш от крипто борса към тях ?

Да. Телефонистката каза "да", питах я дали е 100% сигурна, тя каза че ще провери с колегите и пак каза "да". Другия месец ще проверя на практика и ще пиша.
А скоро никой ли не я е правил тази операция :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, stamat написа:

Да. Телефонистката каза "да", питах я дали е 100% сигурна, тя каза че ще провери с колегите и пак каза "да". Другия месец ще проверя на практика и ще пиша.

Аз съм го тествал с лична сметка и превод от Кракен и няма проблем, дори за прилични суми.

Но преди по телефона казваха "не", а всичко минаваше. Явно вече и официалната версия е "да".

Интересно ми е как стои въпросът с фирмените сметки, обаче.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, stamat написа:

бих пробвал ако някога пак мога да имам сметка при тях :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен Kraken-->DSK никога не е спирало, но гледам да не правя преводи по-големи от 5к в лева. Имам чувството, че до 5К минават автоматично. На скоро тествах и Kraken --.> ICARD с малка сума и пак стана.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, mladjo написа:

При мен Kraken-->DSK никога не е спирало, но гледам да не правя преводи по-големи от 5к в лева. Имам чувството, че до 5К минават автоматично. На скоро тествах и Kraken --.> ICARD с малка сума и пак стана.

и двата случая при мен работеха, докато не спряха да работят :) 

и от двете банки (icard също имат лиценз от тази година) получих писма с които ме уведомяват, че ми затварят сметките по общите условия.

преводи до 5000лв за 24ч се обработват автоматично, прав си за това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, mladjo said:

Благодаря за информацията.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен към ДСК не съм теглил досега. дали долната таблица е вярна и актуална към днешна дата? става въпрос само за преводи от борси към наши банки и обратно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли притеснявате, че ще ви погнат за данъци, като си получавате парите от крипто директно в банковата сметка.Аз не бих го използвал за големи суми. Не че е неетично, но все пак. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
13 minutes ago, stanoev94 said:

Не се ли притеснявате, че ще ви погнат за данъци, като си получавате парите от крипто директно в банковата сметка.Аз не бих го използвал за големи суми. Не че е неетично, но все пак. 

По-добрия начин е да си платиш 10% данък и това е. За изтегленото 2021 кампанията почва през 2022г., и т.н. В момента НАП все още обработва 2019г., тоест изтегленото прези 2018. За малка сума няма кой да те гони, там 500-2-3к лева данък все тая. Ако си с дебела сума, вече влизаш в полезрението. Както погнаха всички продаващи през Еконт - който е над 10к оборот е получил писмо за доброволно плащане.

Защо да криеш, особено при нисък данък? Не виждам особен смисъл. Да не говорим, че при големи суми е най-добре да е по банков път, доста по-лесно се виждат потоците. Има видимост на влизане, и на излизане, ако някой се заяде, има начин как да се докаже всичко.

Ако ги вкараш в 3 торби кеш, опитвайки се да скриеш доходи, доста лесно ще те изнудят за някой и друг процент, че да не ти направят проблем,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/5/2021 at 11:58 PM, stanoev94 said:

Аз си плащам данък. Нямам намерение да ставам президент или депутат, но въпреки това предпочитам ако някога НАП ми направят ревизия да не гледам като наср*н. Това е много елементарен за спазване принцип, а и у нас данъкът е достатъчно нисък, че човек да се лакоми и да седи на тръни цял живот и накрая с инфаркт или инсулт :))

Междувременно тествах превод и от Binance-ДСК. За разлика от Coinbase-ДСК където беше в евро, тук е в долари и е SWIFT и се получиха по-малко, явно има и кореспондентска банка по средата. Някой знае ли каква е таксата (фиксирана или процент)? Ще тествам още веднъж с друга сума, да видим има ли формула :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.10.2021 г. at 3:02, stamat написа:

Аз си плащам данък. Нямам намерение да ставам президент или депутат, но въпреки това предпочитам ако някога НАП ми направят ревизия да не гледам като наср*н. Това е много елементарен за спазване принцип, а и у нас данъкът е достатъчно нисък, че човек да се лакоми и да седи на тръни цял живот и накрая с инфаркт или инсулт :))

Междувременно тествах превод и от Binance-ДСК. За разлика от Coinbase-ДСК където беше в евро, тук е в долари и е SWIFT и се получиха по-малко, явно има и кореспондентска банка по средата. Някой знае ли каква е таксата (фиксирана или процент)? Ще тествам още веднъж с друга сума, да видим има ли формула :)

Да те попитам, пробвал ли си КРАКЕН- ДСК?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след cash out обръщали ли сте profit-а в stable coin с цел избягване на данъци, риск и т.н. Има ли резон въбоще, ако не - защо?  Колко stable e stable coin-а според вас, да кажем USDT? Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, Pete написа:

Здравейте, след cash out обръщали ли сте profit-а в stable coin с цел избягване на данъци, риск и т.н. Има ли резон въбоще, ако не - защо?  Колко stable e stable coin-а според вас, да кажем USDT? Благодаря

cash-out, не е ли като си изтеглиш профита в левове вече :ph34r: 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид ... да кажем, че решавам да продам койни. Правя го на ексчейнджа и финиширам във фиат и ето тук е моят въпрос ... ако си купя стейбълкойн, с цел да си вкарам сумата в леджъра, а не в банката ... какви минуси виждате в това? Целта ми е фиата да не ми седи в екчейнджа, докато реша какво да правя, а да го обърна в стейбълкойн и да си го сложа в уолета ... тъй като това може да трае и месеци и година ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Pete написа:

Имах предвид ... да кажем, че решавам да продам койни. Правя го на ексчейнджа и финиширам във фиат и ето тук е моят въпрос ... ако си купя стейбълкойн, с цел да си вкарам сумата в леджъра, а не в банката ... какви минуси виждате в това? Целта ми е фиата да не ми седи в екчейнджа, докато реша какво да правя, а да го обърна в стейбълкойн и да си го сложа в уолета ... тъй като това може да трае и месеци и година ...

Единствено ако стане нещо с издателя на стейбълкойна. ФЪД колкото искаш до сега особено за тетъра, в крайна сметка всичките си съществуват и са си ок към днешна дата. Тетъра даже вече си сключи споразумение с ФЕД и уж нямат други претенции към него.

* Може директно от бтк да продадеш за стейбълкойни, а не да минаваш през фиат.

** За дългосрочно бих казал че е най-добре да си в бтк а не в стейбъл освен ако не очакваш да има биткойн зима и да падне цената, но не мисля, че вече ще видим големи пропадания, ETF(такъв с покритие на спот цена) ще докара много пари не на веднъж а за дълго и продължително които ще влизат плавно. Не че преди не съм го казвал това че няма да има повече зима пък имаше една кратка ама много кратка :).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крипто зима ще има неминуемо не се лъжете. навсякъде в живота има цикли. на предния въпрос риска да "висиш" в тетер и да стане нещо с активите ти е безмерно по-голям от това да минеш на фиат и да си платиш данъците. а по темата за българските банки виждам че са поместени данни за тегления и депозити до куотър 1 и 2 от годината. тези  актуални ли са към днешна дата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, Pete написа:

Така казано да. Хеджирайки се в стейбълкойн е по-добре от колкото във фиат, за да може да го изтеглиш. Разбира се 100% алокация не е желателна, наистина може да стане нещо със самия стейбълкойн, за предпочитане е да си в Биткойн по-дългосрочно. Фиат няма смисъл освен ако не вадиш + ако не търгуваш активно изобщо на борсата нямаш работа да държиш каквото и да е вкл. тези неща дето се стейкват/фармят и т.н. всичко е така наречен honeypot за хакери и скамъри

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

доколкото прочетох успявате да вкарвате пари от ДСК към Кракен. Аз използвах Револют към Бинанс, но нали вече го спряха и реших да мина към Кракена. Вчера пробвах да пусна 1к евро, но ми пише, че е грешен ибан-а, който ми е даден от Кракен. 

Имам Bank Frick(SEPA) и InCore Bank(SEPA). Ако може малко съдействие кое да избера и колко пари гледате да не надвърляте на превод/месец? Благодаря :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, ShinobiMoney написа:

Здравейте,

доколкото прочетох успявате да вкарвате пари от ДСК към Кракен. Аз използвах Револют към Бинанс, но нали вече го спряха и реших да мина към Кракена. Вчера пробвах да пусна 1к евро, но ми пише, че е грешен ибан-а, който ми е даден от Кракен. 

Имам Bank Frick(SEPA) и InCore Bank(SEPA). Ако може малко съдействие кое да избера и колко пари гледате да не надвърляте на превод/месец? Благодаря :) 

за SEPA не ти ли дава Fidor Bank ? най-добре избери него в Германия е, Bank Frick e в Лихтенщайн ако има някакво значение изобощо..

FRick ми обявиха 250 франка на година такса подръжка на сметката и минимална наличност от 20 000 CHF и там още някакв лимити дето не ме изкефи, за това питам, дали Кракен все още ползват FIDOR

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове