Jump to content
hash.bg - биткойн форум
tzanko

Български банки и крипто валути

Recommended Posts

Fidor ползват, последно преди месец някъде видях. Що се отнася до грешния iban, провери дали не е заради празните места между цифрите и буквите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, mladjo написа:

Пиша информативно, че вчера наредих 2 превода от Кракен към ДСК и Icard за малко под 5К в лева и минаха и двата.

Към Fidor ли? Каква такса ти взеха за превод? на мен ми взеха 40лв за превод към Швейцарската..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, ShinobiMoney said:

Към Fidor ли? Каква такса ти взеха за превод? на мен ми взеха 40лв за превод към Швейцарската..

Kraken --> DSK и Kraken --> Icard SEPA преводи. 9 цента на превод в евро.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до 5-10К БГ лева минават. въпроса е до колко могат да минат маскимум от Кракен и Бинанс към ДСК, ПИБ и Пощенска? включвам и опцията след това да ти затворят сметката. ако някой е пробвал голяма сума да пише.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.10.2021 г. at 9:59, Pete написа:

Здравейте, някой ползвал ли е дебитна карта Master Card на Wirex? Гледам предлагат подобни услуги като Бинанса ...

Бягай далече от тези изманици Wirex ! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезна статия, добре е обяснено. Ако човек има много сделки ще трябва за всяка поотделно да си сметне нещата, но за 2-3 предполагам ще е по-лесно да тегли чертата на общата сума и да си плати на нея данъка.

https://nra.bg/wps/portal/nra/taxes/godishen-danak-varhu-dohdite/virtualni-valuti

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам няколко въпроса понеже съм нов в сферата:
1- Отскоро тегля от бинанс към райфайзен като използвам инстант трансфера към банкова карта виза и парите идват за няколко секунди, могат ли да ми блокират сметката така
2- Ако ми блокират  и закрият сметката губя ли парите вътре или имам някакво известие и време в което да си изтегля парите преди да ми закрият сметката
3- Както тегля сега към сметката за секунди ако веднага ги прехвърлям от едната банка в която ги получавам към друга моя сметка в друга банка не би трябвало да има някакви проблеми там с парите, нали така ? Извинявам се ако въпросите ви с струват глупави но не съм запознат

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
23 hours ago, MMilev said:

Имам няколко въпроса понеже съм нов в сферата:
1- Отскоро тегля от бинанс към райфайзен като използвам инстант трансфера към банкова карта виза и парите идват за няколко секунди, могат ли да ми блокират сметката така
2- Ако ми блокират  и закрият сметката губя ли парите вътре или имам някакво известие и време в което да си изтегля парите преди да ми закрият сметката
3- Както тегля сега към сметката за секунди ако веднага ги прехвърлям от едната банка в която ги получавам към друга моя сметка в друга банка не би трябвало да има някакви проблеми там с парите, нали така ? Извинявам се ако въпросите ви с струват глупави но не съм запознат

Привет, ето моите знания по въпросите , както и въпроси от моя страна:
1 - какви такси ти взима за този тип трансфер и sepa instant ли се води? Ако банката се усети може да блокира, въпрос дали ще се усетят.

2. Няма да ти задържат парите, по-скоро ти казват да си ги прехвърлиш в друга банка в някакъв срок (или ги теглиш кеш) и след това вече не си им клиент.

3.Ако успееш толкова бързо да ги прехвърлиш към друга банка, то 2-рата банка ще вижда превод между 2 твои сметки в различни банки, но първата банка евентуално може да се усети от къде са дошли парите.

Не са глупави въпросите, имат логика и щом преводите ти минават толкова бързо значи има и бърз работещ вариант в момента, което е супер :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Wabi написа:

Привет, ето моите знания по въпросите , както и въпроси от моя страна:
1 - какви такси ти взима за този тип трансфер и sepa instant ли се води? Ако банката се усети може да блокира, въпрос дали ще се усетят.

2. Няма да ти задържат парите, по-скоро ти казват да си ги прехвърлиш в друга банка в някакъв срок (или ги теглиш кеш) и след това вече не си им клиент.

3.Ако успееш толкова бързо да ги прехвърлиш към друга банка, то 2-рата банка ще вижда превод между 2 твои сметки в различни банки, но първата банка евентуално може да се усети от къде са дошли парите.

Не са глупави въпросите, имат логика и щом преводите ти минават толкова бързо значи има и бърз работещ вариант в момента, което е супер :)

Ами таксата е 1%, води се инстант виза трансфер, този вид трансфер ми излиза само като тегля в евро, като не тегля суми над 800-900 еро на няколко дена

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Icard получиха банков лиценз тази година, може да забравите да ги ползвате, блокираха ми 75 сметки с карти при тях

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички.

Имам направена регистрация, потвърдена в Coinbase и Coinbase Pro. Направил съм SEPA TRANSFER от райфайзен банкова сметка на международна дебитна карта. Искам да кеширам малко пари от Coinbase, withdraw към Райфайзен. Направих проба на 20 евро, транзакцията е успешна и всичко, но вече от 15ти Ноември не виждам постъпление в Райфайзен. Защо така, започвам да се отчайвам, имам още пари, които искам да изтегля от Coinbase, но не знам как. 
- Дали защото сметкат в Райфазен е в левове, а искам да вкарам Евро, много Ви моля за помощ. Писах до Coinbasе, имам получен номер на транзакцията, но нищо. Помогнете ми хора, че направо не знам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pink Hippie по-добре продавай през БГ чейдножве като Altcoins.bg към Българските банки рядко приемат преводи от борси, водят ги пари с неясен произход, дори може да ти блокират сметката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.11.2021 г. at 2:11, vamp111 написа:

@Pink Hippie по-добре продавай през БГ чейдножве като Altcoins.bg към Българските банки рядко приемат преводи от борси, водят ги пари с неясен произход, дори може да ти блокират сметката.

Пробвах 20 лева от Coinbse към PayPal към Райфайзен и стана, да пробвам ли с по-големите суми? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Pink Hippie написа:

Пробвах 20 лева от Coinbse към PayPal към Райфайзен и стана, да пробвам ли с по-големите суми? 

пробваш, докато спре да става :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове