Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

https://www.forbes.com/sites/jasonbrett/2020/09/21/us-federal-regulators-allow-banks-to-back-digital-dollar-stablecoins/#4bd3c3fb3b52

U.S. Federal Regulators Allow National Banks and U.S. financial institutions to hold deposits as reserves for stablecoins that represent fiat currency such as the U.S. dollar

:ph34r:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси, а ние тук само ще слушаме как Бойко ни казва колко е зле положението и ако не е той на власт ще се счупи държава :ph34r:

https://www.zerohedge.com/markets/fed-planning-send-money-directly-americans-next-crisis

преместете го в другата тема, че обърках къде поствам ^_^

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по темата, доста сериозно за девалвацията на валутата, която се предвижда 

https://www.whatbitcoindid.com/podcast/why-a-currency-devaluation-is-likely-with-lyn-alden

заслужава си 68мин от живота ви, да изслушате какво тази икономистка има да каже 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Facira Ще видим колко ще чакаме....

Но като гледам.... обемите на всякъде скачат.... в сащ и еу вкарват регулации защото виждат, че повече пари се насочват на там... биткойна корелира с сп 500 по най-добрият начин, сп500 малко нагоре биткойна стрела нагоре, сп500 много надолу, биткойна малко надолу... съответно и златото. 1 компания от сп500 вкара официално блзио 0.5 млрд$ в биткойн за дълго... скоро може би и друга...след септември май идваха силните месеци...знае ли се с този вирус :)

но да чакаме за сега...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

започна се:

Russia Ministry of Finance seeks full disclosure of bitcoin addresses, balances, and transaction history for wallets larger than 100k rubles ($1300)

- Punishment of up to 3 years in prison for non compliance

https://www.rbc.ru/crypto/news/5f6c49079a79474d36bc852b

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.08.2020 г. at 11:17, vamp111 написа:

за тези дето си мислят, че са закъснели, от БГ митници още живеят в пещерите, цитираха ми статия от 2018-та, че криптовалутите не са платежно средство и никога няма да бъдат и не е възможно да съм платил с биткойн.... 

а аз си платих анорака с Liquid (още по-сложно за обяснение) понеже в момента експериментирам с него и добре, че пише цена в долари, та сега ще умуват как е възможно да ми го освободят, понеже вероятно е удара на живота им да хванат за $20 дреха....  :lol: пещерняци..

unnamed1.jpg

unnamed2.jpg

за $25 фанела и месец чакане, 28лв такса,

припадаш... 

unnamed2.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вамп, пишеш ситничко, значи си пестелив човек, единствено на думата Биткойн си разлят и широк.:D

Предполагам всеки си е имал подобно преживяване с биткойн платежни методи. 2018-та реших да си купя дъно от китай, да видя как се копае, краста ми беше станало. Поръчах, платих и след 5 м. ми светна зеленко че са получили сатошките. За ден и половина дъното дойде в бг през Германия. И почна сериала... Еори номерче, пълнмощно за куриерската фирма/тогава нямах никакво време да тичам насам-натам/...почнаха да ми пращат наредби, общи условия и прочие простотии. Пратих пълномощното и ПДФ файловете от китайска страна за освобождаването от митница. Снимки на екрана на сайта...ама тези файлове не били онези файлове, които им трябвали, снимките нищо не им казвали...и прочие щуротии, писах на китайците на развален полукитайски, хах, пратиха друго файлче.  Пращах всякакви документи, внезапно служителката излезе в отпуска, почан писане с друга, после началник отдел...и след 12 дни магазинаж и 90 лева платени....

За съжаление снимката не дава нужхата информация а именно данни на получател, единична цена на стоката , брой стоки, стойност на транспорта и тотал на поръчката .

Получихме пълномощното от Вас в оригинал, нужна ни е и последната част от ордера тъй като по приложените снимки не се вижда самата стока и в образуването на тотала не е ясно , липсва информация за 10$Уважаема г-це, няма нито последна нито друга част от ордера за покупка. От направените снимки на екрана както и от файла с разширение PDF ясно се вижда калкулирането на краен total 

Прилагам за Ваше и мое успокоение снимка на самата дънна платка, защото не искам калкулацията на българския период на получаване на тази пратка да я превиши по себестойност. Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

представяш ли си ако бях написал, че съм го платил с Liquid и да трябва да им обяснявам, че това е сайдчейн на биткойн и в един електронен портфейл суапвам btc за lbtc после в плащам през btcpayserver за артикула с lbtc а за самата такса на транзакцията с lightning, което също е сайдчейн на биткойн :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биткойн в наследство.

Я го преместете там където питаха точно за това, че не мога да го намеря из темите./сериозно не го намерих/.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

четох и аз днес по-рано... ами 3 години са си сериозен период от време

малко трудно ще мине "аз не знаех, г-н съдия"

дано му издействат лека присъда, доколкото е възможно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове