Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Биткойн новини от света

Recommended Posts

image.png

Не те разбирам за последните 6 месеца цената е скочила 190$ на 380$ нещо като 100% скок

хашрейта е скочил със забавен тренд тоест догонва цената от 180Т на 260Т или с 44%

Аз това го тълкувам, че въпреки че въпреки двойно по-високата цена хашрейта не се вдига двойно, няма толкова мераклии за копаене а вие ми казвате, че даже цената е тройна заради таксите което а хаш рейта  е само 44% нагоре.

Също така миньорите не могат да влияят на цената за транзакция, не ги разбирам много но май бютерин с фондацията си решава колко газ да има и съответно колко транзакции да позволява мрежата.

ще е добре ЦЗ да го разкарат с неговите шиткойни... но по скоро ще се трансформира и ще въведе kyc... и ще продължи с много по малки обеми и ще делистне много "супер готини" проекти.. сушита уникорни полкадоти и разни други знайни и незнайни.

9 minutes ago, vamp111 said:

за тези дето си миксират койните, ползвайте Whirlpool на Samourai, не Wasabi !!

Samourai още от началото изглеждат като някакъв вид скамъри. Постоянна глупава реклама, граничеща с тъпотия. Нападки към всеки, който посочи каквато и да е грешка от тяхна страна.

Uninstall.

Това с миксирането ще работи още известно време. Тъй като са централизирани услуги явно регулаторите ще ги подгонят. А самият момент че се генерират много транзакции обезсмисля услугата понеже ще стане много скъпа.

Но в един момент това нещо прайвъси ще се изнесе в L2 до голяма степен или по някакъв начин ще се децентрализират миксовете. Не вярвам там да могат да се миксират койни примерно от хака на бинансе или битфинекс но дребни суми най-вероятно ще може. 

Както и да всички крадени или черни в момента се раздробяват и се миксират до колкото е възможно... над 20-30% от транзакциите сигурно са от тях на дневна база.

От една страна разработчиците много не се натискат да вървят в тази посока защото това ще доведе до разпродажба на крадени, което не е ок за системата...така че технологията има да се развива още доста.

Преди 2 часа, j2002ba2 написа:

Samourai още от началото изглеждат като някакъв вид скамъри. Постоянна глупава реклама, граничеща с тъпотия. Нападки към всеки, който посочи каквато и да е грешка от тяхна страна.

Uninstall.

бета тестер на техен софтуер съм от лятото на 2018-та, до сега не съм видял лошо от тях, не са малък екип и не са никак глупави и спонсора им е доста сериозен, мотивите неясни, не и моя работа да питам, щом доставят това от което потребителите се нуждаят.

ако те притеснява, че XBUP-а ти остава на техните сървъри, да ти го кажа, че почти няма портфейл, който да не ти го съхранява, а всички до един ти го виждат

миксера им е безупречен, ако те притеснява, подкарай си RONIN DOJO на нода и никой нищо няма да ти знае. 

Звучи много добре... Портфейл от джейпи морган с диджитал долар в който се продава биткойн. Изобщо не е е за подценяване тази опция. Наса възложиха на частният сектор ракетите и виж какво стана.

Група от американски компании създадоха работна група за прилагане на правилото за пътуване към биткойн. (от Англ. " Travel Rule", това е, на митницата както трябва да декларирате кеш/злато и т.н. на стойност над 10К)

Като се има предвид, не се споменава нито една от компаниите по име, защото те са куп страхливци, които активно работят за разтройването на биткойн мрежата
https://www.gdf.io/wp-content/uploads/2020/10/USTRWG-Travel-Rule-Solution-V1.pdf

вече няма да може да тъпчем ледбърите в дупенцата, ще трябва да наизустяваме 12-те думички :ph34r:

Едва ли някога ще може 100% от населението да си менажира биткойните. Най-вероятно трябва да си поне на ниво да можеш да си инсталираш windows за да можеш да си ги менажираш. Или да кажем в най-добрият случай 20% от собствениите в бъдеще ще могат, другите ще разчитат на порфейли от банки борси и финтек. Това че Сатши е дал тази възможнност не означава, че населението ще стане по грамотно. 

А те нека всички банки портфейли да го предлагат биткойна пък после да го борят :D 

нещо, което се подготвяше и беше ясно от преди но вече факт, скоро може би ще се види и в интерфейса им.

PayPal customers will also be able to use cryptocurrencies to shop at the 26 million merchants on its network starting in early 2021, the company said in a statement.

https://www.reuters.com/article/paypal-cryptocurrency/paypal-to-allow-cryptocurrency-buying-selling-and-shopping-on-its-network-idINL1N2HB14U

това е статията от Ройтерс

никога не съм имал PayPal на мое име и няма да имам, според мен поредната измама.. нещо като Revolut