Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Биткойн новини от света

Recommended Posts

https://www.cnbc.com/2017/10/13/bitcoin-get-serious-about-digital-currency-imf-christine-lagarde-says.html

'We are about to see massive disruptions': IMF's Lagarde says it's time to get serious about digital currency

• "I think that we are about to see massive disruptions," IMF Managing Director Christine Lagarde told CNBC about developments in financial technologies
  • Lagarde didn't rule out that the IMF could at some point develop its own cryptocurrency

Asked whether she agreed with JPMorgan Chase CEO Jamie Dimon'scomments that bitcoin is a "fraud," Lagarde said it's important to look at the broader implications of technologies like digital currencies.

"I think we should just be aware of not categorizing anything that has to do with digital currencies in those speculation, ponzi-like schemes," she said. "It's a lot more than that as well."

Да допълня, хубавото при биткойна е че за да успее в световен мащаб и да стане топ1 не е нужно да повярва целият сват а само 10-20% от света, след това другите няма да имат избор.

Според мен те ще ползват счетоводна система, която ще е базиран на блокчейна и ще им движи счетоводството на фиат/асети и тн..  А не както сега уж нещо правят/искат да направят с рипъла. 

Ще има някаква еволюция но ще видим точно каква. Но не ми се вярва да има валута на банките, звучи ми като Dentacoin.

наивно е да се мисли, че един ден банките ще ползват биткойн като електронно разплащателно средство, вместо собствения им продукт базиран на същата технология

и как ще се settle-ват банките между своите собствени крипто-валути?

https://www.cnbc.com/2017/10/13/jamie-dimon-says-people-who-buy-bitcoin-are-stupid.html - Въпреки, че не спира да храни биткойн, интересно е твърдението на Jamie Dimon, директор на JP Morgan в това интервю относно правителствата. Той казва, че те ще са силата, която ще свали криптовалутите, защото както всички знаят, правителствата искат прозрачност, "къде са парите, кой ги има и какво прави с тях"...

според мен е опасно безразсъдна тенденцията на повечето крипто хора да отхвърлят с лека ръка the voice of reason. правителствата и централните банки винаги са получавали каквото искат, и няма да подминат криптовалутите - дори да е невъзможно да ги забранят, могат да направят невъзможен изход във фиат и теглене на пари от банковата сметка, и тогава всичко се обезсмисля. така че е въпрос на време само.

Троналд прав си, но ако търсенето на биткойна си остане и някой доста читави алтове. И се интегрират системи за разолащане с тях... например магазини, онлайн сайтове на кого ще му трябва фиат валута ?

ако не мога да си купя скъп автомобил или апартамент с криптовалута, ако не е разрешено, или ако ще ме гледат с лошо око банка, данъчни, държава или закон, не ми трябва крипто. не ми трябва крипто да си купувам сешоари от алибаба или нещо такова

Троналд, можеш да забраниш нещо, което се ползва от 1% от населението. Когато обаче се ползва от 5, 10 или повече процента от хората, то се легализира - не можеш да сложиш 10% от народа в затвора... Пресен пример - легализацията на тревата в цял свят...

надявам се да си прав. само че като "легализират" крипто, ще бъде държавно-контролирано крипто. ще кажат - искахте пари, които вървят върху блокчейн - ето ви криптодолара, пуснат върху блокчейн от Федералния резърв. Дерзайте.