Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Според мен, ако биткойна стане международна валута, това ще доведе до засилен интерес към разработването на ядрения синтез, което може да реши много енергийни проблеми на планетата. Която страна има такива реактори ще може да копае, което би и дало икономическо предимство в световен мащаб. И аз от начало си мислех, че това може да се окаже проблем, но явно за сега не е.

искрено се надявам това да е виц на 21 век и аз да съм изостанал с модата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има причини биткойна да расте, една от която е че това е бизнес на световен мащаб. Но първо с кода зад биткойн няма как да стане световна валута, защото няма капацитет за това. След време може и да има ако се напише добър код и се форкне. И най грешното нещо което се заблуждават хората, че биткойн иска ток. Стамене обясни на заблудените, че не е нужен толкова ток.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникалното на биткоин е не дали харчи ток, вода, дали е много добър блокчейн модела, а това, че без да бъдат специално наети едни от най-добрите програмисти в света работят по open source проект, който преобърна разбирането за пари, финанси, стойност. Само тези който са имали достъп до работа с програмисти може да разбере колко трудно се прави силен екип.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OKCoin China (Bihang) Announces To Cease all Local Trading Operations

https://www.okcoin.cn/t-2511348.html

в същото време OKex + Houbi, ще стартират p2p трейдинг платформи (уж)

https://cointelegraph.com/news/chinese-bitcoin-traders-could-benefit-from-okex-huobi-pro-p2p-trade-launch

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е като например, автоматичния дебит който разрешаваш от сметката ти в една банка, към друга сметка на определена дата (например за погасяване на кредит в друга банка)

или за погасяване на сметки за вода, ток и т.н. чрез трети страни (например мисля е-пей или изипей нещо такова имаше)

това се има в предвид, а и ако е включено и автоматично зададено като разрешено в общите условия (както много други такива услуги) даже няма да се усетят много хора

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.economic.bg/bg/news/9/amazon-kupi-tri-domejna-svarzani-s-kriptovalutite.html

Вицепрезидентът на Amazon Pay Патрик Гаутие заяви пред CNBC миналия месец, че Amazon няма планове да приема плащания с криптовалута, тъй като все още няма голямо търсене. (явно е въпрос на време)

Придобитите домейни са amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com и amazoncryptocurrencies.com. По информация на DomainNameWire интернет имената са регистрирани във вторник.

Педи три години Amazon регистрира домейна amazonbitcoin.com. В момента той отвежда директно в сайта на търговеца.

(това не означавали, че собственика тогава си е купил доста биткойни и има интерес да го популяризира!?)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста тенденциозно представена статия. Прозрачно едностранчива и с повърхностен анализ.

Бих коментирал към промиващия й мозъци материал: Или пък може би сгромолясването на фалшивата и прогнила банкова мошеническа система не е далеч. Система, докарала милиони до мизерия, деряща кожи и печелеща кървави пари от войни и конфликти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.coindesk.com/goldman-sachs-ceo-lloyd-blankfein-im-open-to-bitcoin/

Goldman Sachs CEO Lloyd Blankfein: I'm Open to Bitcoin

Goldman Sachs CEO Lloyd Blankfein says that he isn't comfortable with bitcoin, but he is open to the cryptocurrency.

"I’ve learned over the years that there’s a lot of things that workout pretty well that I don't love."

"Maybe in the new world, something gets backed by consensus ... If we went into the future and bitcoins were successful, I would be able to explain how it's a natural evolution of money."

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста тенденциозно представена статия. Прозрачно едностранчива и с повърхностен анализ.

Бих коментирал към промиващия й мозъци материал: Или пък може би сгромолясването на фалшивата и прогнила банкова мошеническа система не е далеч. Система, докарала милиони до мизерия, деряща кожи и печелеща кървави пари от войни и конфликти.

което си написал е истина, но не си прави илюзии, че някога краха на банките ще настъпи...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

което си написал е истина, но не си прави илюзии, че някога краха на банките ще настъпи...

Какво значи "банките"? Това е една финансова система, нестабилна, която помпи правителствата с небезпечени хартийки за сметка на народа. А това с безкрайните федералните бонове и обезпокояващо нарастващия дълг на САЩ, и в много други страни, не е ли балон? Дори в момента това правят, за да се държат привидно ниски лихви и уж ликвидност и треперят да не се случи следваща криза, защото тогава става страшно. Самият биткойн се е появил като алтернатива на това, друг е въпросът в какво се е превърнал в момента. За едно съм съгласен - че банките може и да не изчезнат, но въпросът е по какъв начин ще функционират като финансова система и на какви правила ще се подчиняват. Според мен рано или късно и там ще настъпи малка революция било то под натиск на пазара, нациите или по чисто еволюционен път.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички войни, които са водени + които се водят в момента, са пряко спонсорирани от банките, никога не е било по-различно, няма и да бъде, в момента в който тази нова технология вместо полезна се окаже заплаха за банкита, те ще и сложат края 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светът няма как да е все един и същ постоянно, всичко се променя, всичко тече ли тече :).

Ще го познаем по капитализацията(когато фиата започне да се мери в биткойни :) ), мое мнение, че нещата ще са все динамични докато стане един трилион капитализацията(в края на следващата година ;) ), след това малко ще се сринат, поуспокоят и ще се стабилизира на някакво ниво. 

Защо си мислите, че предстои мечи тренд след очакваният срив? Нали, като се пусне от CME се очаква да влезнат много институционални инвеститори с много пари?

Коментари, че обемите били малки, не виждам защо се пишат, като тук се вижда увеличение с увеличението на капитализацията.

Не малка част от купуваните биткойни се купуват с идеята HODL, което намаля предлагането. Ударът от Китай със затварянето на борсите подплатено с Dimon JP morgan, беше много по силен от това което се очаква сега(да се приберат бързите печалби)

Да не забравяме, че всичко това е заради момента, че Япония го прие за законно платежно средство и все още е.

2020 година Япония, ще посрещне гости от цял свят за Летните олимпийски игри. Очаквам на всяко капанче да има табелка "Тук приемаме Биткойн". Което ще направи реклама и тн.. ще се ползва като пари най-накрая....

Също Япония не е ок да е 3-тата иконимика а Китай да е 2-рата. Според мен Япония силно желаят да си възвърнат 2-рото място и ако това е начина, да направят богат народа си те ще го ползват. 

Китай не се кефи на това, че Япония им диша в гърба и рано или късно под някаква форма ще разрешат на борсите да работят(най-вероятно близките 10-20 години няма да го приемат за платежно средство но знае ли се) но това японците да стават богати като имат биткойни а китайците да се чудят къде да си засеят житото също не е ок за китай. Именно заради това не забраняват добива и притежанието.

Балона, който се надува само показва кой ще е следващият връх, който ще трябва да се стигне. И управлението на света не принадлежи за вечно на банките, идва ред на математиката да сложи малко ред. Именно биткойна може да направи така, че повече да няма зимбамвийски долари, венецуелски каквото е там и тн...

Всички банкери скачат срещу боткойна защото ги е страх от него, а не, че са загрижени за народа. 

пс. Някъде 2020 се пада да е и следващият халфдей :)

пс.2 Голяма оптимист съм и може и да греша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"всички войни, които са водени + които се водят в момента, са пряко спонсорирани от банките, никога не е било по-различно, няма и да бъде, в момента в който тази нова технология вместо полезна се окаже заплаха за банкита, те ще и сложат края "

Не се знае дали ще имат възможност да слагат край, на подобно нещо, като биткойн. Към момента вървят към изпускане на тази възможност. Още малко време трябва на хората, да се научат да ползват крипто валутите като разплащателно средство и мача е приключен - банките излизат от играта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светът няма как да е все един и същ постоянно, всичко се променя, всичко тече ли тече :).

Ще го познаем по капитализацията(когато фиата започне да се мери в биткойни :) ), мое мнение, че нещата ще са все динамични докато стане един трилион капитализацията(в края на следващата година ;) ), след това малко ще се сринат, поуспокоят и ще се стабилизира на някакво ниво. 

Защо си мислите, че предстои мечи тренд след очакваният срив? Нали, като се пусне от CME се очаква да влезнат много институционални инвеститори с много пари?

Коментари, че обемите били малки, не виждам защо се пишат, като тук се вижда увеличение с увеличението на капитализацията.

Не малка част от купуваните биткойни се купуват с идеята HODL, което намаля предлагането. Ударът от Китай със затварянето на борсите подплатено с Dimon JP morgan, беше много по силен от това което се очаква сега(да се приберат бързите печалби)

Да не забравяме, че всичко това е заради момента, че Япония го прие за законно платежно средство и все още е.

2020 година Япония, ще посрещне гости от цял свят за Летните олимпийски игри. Очаквам на всяко капанче да има табелка "Тук приемаме Биткойн". Което ще направи реклама и тн.. ще се ползва като пари най-накрая....

Също Япония не е ок да е 3-тата иконимика а Китай да е 2-рата. Според мен Япония силно желаят да си възвърнат 2-рото място и ако това е начина, да направят богат народа си те ще го ползват. 

Китай не се кефи на това, че Япония им диша в гърба и рано или късно под някаква форма ще разрешат на борсите да работят(най-вероятно близките 10-20 години няма да го приемат за платежно средство но знае ли се) но това японците да стават богати като имат биткойни а китайците да се чудят къде да си засеят житото също не е ок за китай. Именно заради това не забраняват добива и притежанието.

Балона, който се надува само показва кой ще е следващият връх, който ще трябва да се стигне. И управлението на света не принадлежи за вечно на банките, идва ред на математиката да сложи малко ред. Именно биткойна може да направи така, че повече да няма зимбамвийски долари, венецуелски каквото е там и тн...

Всички банкери скачат срещу боткойна защото ги е страх от него, а не, че са загрижени за народа. 

за 2020 си прав и аз на нея съм заложил, че тогава ще е всъщност луната дето всички я чакат, а от там на сетне връщане назад няма, само че пак да кажа, не си мислете, че биткойна ще слага края на банките и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Абсолютно съм съгласен и съм по-сдържан по отношение на категоричното отхвърляне на тази възможност. Това, което е било вчера, днес изглежда архаично. А ако мислим за бъдещето в малко по-дългосрочен план и се поучим от историята, ще видим, че човечеството е живяло в икономически и политически епохи, които му са се стрували напълно нормални, но днес изглеждат скандални и никой не би се върнал към тях. Разбира се, ние не знаем какво ще се случи след 50 или 100 години, но въобще не е изключено централните банки, като институции, да бъдат заклеймени като световна недомислица. Подчертавам - централните банки, имащи безконтролната власт да си правят каквото си искат с универсалното платежно средство, което така лицемерно наричат "законно". Законно за кого? Законно е всяко разменно средство, което световното общество приема за универсално обменно средство и то няма нужда чичо банкер да дойде да му каже, че е законно, а сега трябва да си платите таксата за поддръжка и таксата за управление. И щом бай Джон от САЩ или бай Хой от Чайна приемат биткойна ми за такова и го потвърждават, и то с най-голямо удоволствие, значи за мен и за бай Хой е законно. Не правим нищо лошо. Бъркаме в дупките на ТБ, че не им плащаме таксите. Но ние какво сме виновни с бай Хой, че ТБ не иска да се развива? Ние какво сме виновни, че правят пари out of the blue чрез нескончаеми парични депозити и нови кредити? Според мен единственият шанс на банките да оцелеят в различното бъдеще, което вече започва да се случва, е да се приспособят по начин, по който са в унисон с новите технологии, а вероятно и новите икономически и финансови теории, които официално ще се появят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове