Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

ето още булиш новини

http://www.businessinsider.com/bitcoin-price-and-square-stock-up-2017-11

Square, the mobile payments firm, is running a trial that allows some users of its Cash platform to buy and sell bitcoin.

https://www.cnbc.com/video/2017/11/15/square-cfo-were-experimenting-with-bitcoin-to-see-if-its-real.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://m.capital.bg/biznes/pazari/2017/11/17/3079493_turgoviiata_s_fjuchursi_vurhu_bitcoin_porajda_vuprosi/

Какво ше представляват фючърсите...

Днеска ми се върти един въпрос. Тези фючърси, които реално ще оперират с нещо като марджин от 20% 30%, с този марджин ли ще се купуват биткойни или само разликата в борста от натрупани лонг вс шорт, ще се хеджира с реална полупка или продажба на биткойни.

Тоест ако имаме фючърси лонг за 100 милиона и шорт за 50 милиона, ще имали полупка и за колко ще е покупката на биткойните?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биткойн фючърсите в CME нямат нищо общо с биткойн освен цената, при тези сделки биткойн не се купува или продава. Нещо като фючърси върху температурата на въздуха.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде го мернах това днес, че може би тези фютчърси са резултат от нуждата на някой едри инвеститори да си хеджват дългите позициите с къса ако се наложи. И в това има логика - инвестираш солидно, държиш си койните на собствен адрес и при определени обстоятелства хеджираш на регулиран и ликвиден пазар. Дори и по-сериозен психопат от Рожката да атакува мрежата имаш спасение за ивестицията си. Фютчърсите дават повече гъвкавост и сигурност, затова може би са за добро.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука днеска се беше зародил спор, дали Тетерите оказват значение, и мисля Стамен беше казал, че едва ли, просто защото като обърнат от Финекс в тетери, каква изгода имат.

99.9% съм сигурен, е USD на финекс е USDT, направено е за улеснение.

И не продават в Тетери. Продават чрез други борси в USD и си щракат.

И освен това, защо наистина създадетилите на Финекс бяха премахнати от сайта на Тетер на по-късен етап?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде го мернах това днес, че може би тези фютчърси са резултат от нуждата на някой едри инвеститори да си хеджват дългите позициите с къса ако се наложи. И в това има логика - инвестираш солидно, държиш си койните на собствен адрес и при определени обстоятелства хеджираш на регулиран и ликвиден пазар. Дори и по-сериозен психопат от Рожката да атакува мрежата имаш спасение за ивестицията си. Фютчърсите дават повече гъвкавост и сигурност, затова може би са за добро.

Добре, да предположим, че след 5 месеца пуснат ETF, това ще доведели до реална покупка на биткойни?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-старата биткойн новина, вероятно първия пост на Сатоши (?), в далечната 2002:

https://groups.google.com/forum/#!msg/uk.finance/-Ko72tv170I/HTKv-5VCbGQJ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-старата биткойн новина, вероятно първия пост на Сатоши (?), в далечната 2002:

https://groups.google.com/forum/#!msg/uk.finance/-Ko72tv170I/HTKv-5VCbGQJ

Уау, чак 2014 са го налазили :) и как са го отсвирили само в началото!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vamp ако това нещо се окаже истина , то трябва да вадим парите от банките и да ги слагаме в буркани и дюшеци (или крипто :D ).

Особено в България имам чувството, че това ще доведе до масови отливи на пари от банките ,(от хората с някакви малки спестявания, големите играчи не ги бърка това).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нямам никакви пари в банката, заклевам се, заплатата ми като ми я преведат по банков път, изхарчвам всичко, което ми остане на края на месеца набивам в крипто, трета година съм така, не съжелявам, беден според банкер, но богат на Монополи бахахха  :D  :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е новина от вестника на Крипто-6i6i ли? :D  :D  :D  От кога този успял млад човек с наднормено тегло има и афинитет към медиите в крипто средите?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нямам никакви пари в банката, заклевам се, заплатата ми като ми я преведат по банков път, изхарчвам всичко, което ми остане на края на месеца набивам в крипто, трета година съм така, не съжелявам, беден според банкер, но богат на Монополи бахахха  :D  :D

Ква заплата бе човек аз мислех че си 13, не каза ли ти самия така в един пост.  :blink:  :unsure:  :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не за първи път ме хващат, че не съм на 13, не е проблем, тука е и-нет, всеки може да бъде какъвто си пожелае...

и все пак, по тази новина за евро депозитите, те така или иначе не са гарантирани ако си спомните кризата в гърция.... да не говорим за КТБ... какво по хубаво от това, тегля 3 милиона от КТБ кредит, банката изгаря, обаче аз все още дължа 3 милона, ти обаче имаш (имал си) депозит от 1 милион, само че с/у него сега като изгоря банката си получил една хартишка, която някой ден може да ти свърши нещо и идвам аз при теб и ти казвам, дай да ти дам 100К сега за твойта хартишка, поне нещо да си взел и като ти я купя с нея си погасявам 1/3 от кредита, и т.н. 

по-големи измамници от банката няма...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с хартишките и КТБ беше големия бизнес преди година и кусур. Ама хартишка ако имаш на гарантирания депозит. Тези със суми под гарантирания максимум си взеха парите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми може и да е така, честно не съм много наясно, кой какво взе и кой ше има да взема от КТБ, ама е факт, че Гърците с гарантирани 50К евро взеха дедовия... аз имам сметка в пощенска банка в Германия, за най-обикновена сметка всеки месец ми пращат разни ъпдейти на условията за ползване по мейла трябва да ги принтирам, да ги подписвам да ги сканирам и пращам по ФАКС (сещаш ли се факс една машина от миналия век) и никой не ме пита дали съм съгласен или не, дето се вика винаги мога да си закрия сметката ако не ми харесва....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове