Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Биткойн новини от света

Recommended Posts

China’s central bank believes bitcoin will die

https://qz.com/1145816/chinas-central-bank-believes-bitcoin-btc-will-die/

Така им се иска, но Япония са на друго мнение и никога няма да се дадат на Китай без бой. Сега войните се водят икономически и това е война, която Япония повежда срещу Китай. Това е може би единственият шанс на Япония да запази силни позиции в региона (като стане световна офшорна зона). Китай е супер агресивен към съседите си. Япония има сериозен проблем с подновяването на поколението и с пенсионната система. Имат много дългосрочна и добре замислена стратегия!

м/у другото тия фючърси според мен могат да бъдат ползвани да се манипулира цената на макро ниво....

ще поживеем, ще видим, но на мен тая работа не ми харесва...

CBOE и CME са влезнали и правят всичко това, защото преди това са си купили много биткойни. Така че трябва да има растеж. 

Че ще събират такси и клиенти за да станат по-големи е ясно.

Но какво ще стане като продадат в даден момент и искат да си купят пак на по-ниска цена :) ще разберем. 

Едва ли биха рисували мечки :). Те си го и казаха ще се опитат да го опитомят, да няма големи дневни колебания. Голдман Сакс казаха, че ако денвните колебания минат в норми (под 20%) ще влезнат и те. 

Има два типа хора/институции. Такива които ги кефи идеята и такива които не ги кефи. Само че тези които ги кефи могат без другият отбор. А тези които не ги кефи не могат само в тяхното поле да го чистят. 

Дори и САЩ да се обърнат с лошо към БТЦ-то Япония няма да се откаже иначе умират като нация, Китай ще ги смачка.

Почна да става бизнес вече, ченчаджиите бързо се ориентират....

http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=212953

Това  ме накара да си отворя нова бира....

Въпросния форекс чейндж отдавна търгува с криптовалути (не само с Биткойн). Това, че сега някой е написал статия по въпроса, не означава, че е нещо ново. Да не говорим, че сайтове като crypto.bg, rgcoins.com и т.н. не са нищо друго освен онлайн чейндж бюра и в никакъв случай не са борси.

Едва ли биха рисували мечки :). Те си го и казаха ще се опитат да го опитомят, да няма големи дневни колебания. Голдман Сакс казаха, че ако денвните колебания минат в норми (под 20%) ще влезнат и те. 

Има два типа хора/институции. Такива които ги кефи идеята и такива които не ги кефи. Само че тези които ги кефи могат без другият отбор. А тези които не ги кефи не могат само в тяхното поле да го чистят. 

Дори и САЩ да се обърнат с лошо към БТЦ-то Япония няма да се откаже иначе умират като нация, Китай ще ги смачка.

защо да не рисуват мечки, в мечия пазар лесно се правят пари...

фючърсите са с/у  УСД не БТК, освен това не са нищо повече от спекула с цената, реално не търгуват БТК, а предполагаемата му цена.

ако да речем CME притежават 10К БТЦ, един селл оф ще свали капитализацията с $10 милиарда (това вече го видяхме, че става)

какво пречи да си залагат на тези точки и сами да си манипулират цената и така да предричат изхода на пазара на БТК

тука не става дума за хора/институции, които вярват в технологията или не, става дума за хора които имат пари и такива които нямат... с много пари са дошли да изкарат много пари, кравата ще се дои докато дава, после все тая.

със спирачките които казват, че ще бъдат сложени, ще успеят да се предпазят oт сериозните колебания, които ММ може да предизвика (дали с тетъри дали пак китай ше ни банват)

като цяло аз не съм толкова бичи настроен от тези фючърси, голяма еуфория предизвикат из нета, това ме притеснява 

Звучи логично, но аз съм на мнение, че пазара ще се упокоява за напред и движенията няма да са с големи колебания.

За тези с парите мисля, че е по-добре да няма големи движения, понеже те с тези фючърси все едно ще играят на марджин/ливъридж.

Идеята е капитализацията да нараства и все по-малко да може голям играч да го манипулира. Стратегията HODL извежда от обръщение все повече койни.  Дневните обеми на търговия нарастват но в биткойни май не, което повишава цената но го прави и по нестабилен. Ще трябва да извърви още път.

Приел съм че ще има още сериозни корекции, но така съм и оптимист, че всички които са в системата ще се стараят да се успокои пазара за да може да се пусне ETF, който ще доведе до покупка със сериозни суми.

https://www.cnbc.com/2017/12/01/james-altuchers-bitcoin-predictions.html

James Altucher's 10 predictions about where bitcoin and cryptocurrencies are headed

Crytptocurrencies like bitcoin are here to stay. Investor James Altucher has 10 predictions about where they're headed.

More companies will pay freelancers with crypto, which will lead to calls for tax reform. There will need to be greater regressive sales taxes, which will ultimately require government cuts and eventually less power for national governments. This is a long-term prediction.

CBOE и CME са влезнали и правят всичко това, защото преди това са си купили много биткойни. Така че трябва да има растеж. 

Че ще събират такси и клиенти за да станат по-големи е ясно.

Но какво ще стане като продадат в даден момент и искат да си купят пак на по-ниска цена :) ще разберем.

Не е задължително CBOE и CME да имат и едно сатоши - те са само посредник между купувачи и продавачи. Тази еуфория от пускането на фючърса аз не я разбирам. Новината ми се струва по-скоро негативна. Първо - нови пари в реалните биткойн борси няма да влязат, напротив - много потенциални инвеститори в биткойн ще се насочат не към Bitstamp, Krakek, Gdax и т.н., а към CBOE и CME. Повечето хора всъщност не искат да притежават биткойни, а да печелят долари от поскъването на биткойн. Тези инвеститори вече ще са загубени за реалния пазар. Второ - цената става лесна за манипулиране. Големите банки изсипват стотина милиарда в тях и цената на фючърса пада много под тази на спот пазара. Сега на 18 декември излиза фючърса за март и хората гледат - спот цена 12 000, а цена за март - 9000. И почват да продават защото се очаква корекция. Има стотици милиарди долари за такива игри, а дори да се наложи да затворят на загуба - губят само хартиени долари, каквито централната банка печата колкото иска и им ги дава ей така. Никой няма им иска реални биткойни. 

Изсипват стотина милиарда в тях и цената на фючърса пада много под тази на спот пазара.

Леко противоречи на логиката мама айде няма да ти търся кусури.Лошото за бтц ще е ако пазара го пренебрегне, а не ако тръгне да се налива в него.

Tokyo Financial Exchange Takes First Step Toward Bitcoin Futures

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-12-05/tokyo-financial-exchange-takes-first-step-toward-bitcoin-futures

Ето това е добра новина. Японците явно са решили да не оставят американците да манипулират цената на биткойна. Сега ще е интересно да видим дали ще има големи разминавания между цените на двата фючърса. Както беше много време с цените на златото в Лондон и Хонконкг. 

Леко противоречи на логиката мама айде няма да ти търся кусури.Лошото за бтц ще е ако пазара го пренебрегне, а не ако тръгне да се налива в него.

Не разбрах кое противоречи на логиката. И колкото повече долари се наливат във фючърса, толкова по-малко ще наливат реални долари в BTC. Мислех, че е пределно ясно това. 

Сигурно такъв избор на валута са избрали мениджърите ѝ понеже има много фенове от ГАНГСТА средите :D :D

"възнамерява да обяви биткойна като форма за пране на пари" и "възнамерява да засили регулирането" са доста различни неща, но в някои медии е често срещано, заглавието да няма нищо общо със съдържанието.

Сигурно такъв избор на валута са избрали мениджърите ѝ понеже има много фенове от ГАНГСТА средите :D :D

Избрали са това защото са инвестирали в нея. С изказването си с знаят, че ще повлекат маса хора да купят от тази валута и цената и би се вдигнала с много повече спрямо биткойна ако беше избора им заради много по-малката капитализация.

Иначе като си приберат печалбата ще я обърнат в биткойни. Mariah Carey - поредната манипулативна к***а  :) като Парис Хилтън с лейди койн и куп разни други...

Или просто някой ако го е срам на живо, че си купува лигави албумчета, може да спи спокойно, че няма да бъде разкрит. :D