Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.coindesk.com/bitcoin-devs-release-long-awaited-schnorr-paper-for-scalability-gains/

Schnorr - повече място зс транзакции във блока на биткойн, изисква soft fork. Може би края на тази година да е готов кода.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VISA MAY BE WAGING WAR AGAINST BITCOIN BY REJECTING IT AS CURRENCY

То и Бил Гейтс проспа раждането на интернета, що Виза да не проспи най-голямата мрежа в интернет, хох.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://twitter.com/hashtag/ECBYouthDialogue?src=hash&ref_src=twsrc^tfw

Интересни въпроси към Марио Драги за криптовалутите в Туитър. Още по-интересни ще са отговорите му. Има още време да питате нещо и вие. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всяка година, US правителството спира работа за 1 седмица, като по този начин се съкращава бюджета, в смисал не се плаща на държавните служители, принудителна неплатена отпуска...

всичко това съвпада и с обявлението, че ще продадат на аукцион конфискуваните 3800+ биткойна и гласуването на новия годишен бюджет от конгреса...

пригответе се за ръф райд, който би трябвало да завърши със сериозен скок нагоре

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Europe’s central banks are starting to replace dollar reserves with the yuan

https://qz.com/1180434/europes-central-banks-are-starting-to-replace-us-dollar-reserves-with-the-chinese-yuan/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, vamp111 написа:

всяка година, US правителството спира работа за 1 седмица, като по точи начин се съкращава бюджета, в смисал не се плаща на държавните служители, принудителна неплатена отпуска...

всичко това съвпада и с обявлението, че ще продадат на аукцион конфискуваните 3800+ биткойна и гласуването на новия годишен бюджет от конгреса...

пригответе се за ръф райд, който би трябвало да завърши със сериозен скок нагоре

DT_ceZ_VoAEvrZa?format=jpg&name=900x900

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера забелязах, че беше тръгнал да намалява мемпула, има ли информация на какво се дължи, мисля че още преди да се забележи (явно първите часове), цента беше тръгнала нагоре?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ivan написа:

Вчера забелязах, че беше тръгнал да намалява мемпула, има ли информация на какво се дължи, мисля че още преди да се забележи (явно първите часове), цента беше тръгнала нагоре?

спряха да спамят, защото като тръгна биткойн надолу им завлече жалките алтове....

ь

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама кой може да си позволи такова спамене, то е поне 1-2 биткойна на блок, което прави около 200бтк на ден или около около 6000бтк на месец. реално ако е КЕШ компания те ще си вземат обратно половината(понеже изкопават толкова блока и повече), и разхода им е 3к Биткойни на месец. Което май не им е проблем да си го позволят.

Даже като се замисля те изобщо не минават всеки ден тези транзакции и явно им излиза още по-евтино. Затова си задрасках горният пасаж.

И май като виждат, че LN ще влезне много по-лесно заради високата такса излизат по на далавера за тях да спрат спама за да няма допълнителен стимул за LN да бъде възприет и интегриран.

Биткойна сам без стимули явно ще трябва да оцелява и му предстоят тежки борби , Етера си има страхотният маркетингов екип и план, КЕШ си има стотици хиляди биткойни с които да манипулира цената...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не е толкова скъп спама. Ако съм копач, мога да направя десетки транзакции от един мой адрес, но да не ги разпространя по мрежата. Като намеря блок, аз си получавам таксите обратно..

това обаче би било прекалено очевидно за другите миньори, може да пускам собствените си транзакции с ниски такси, за да бъдат отхвърлени от другите, но аз да си ги вкарам в блока, който копая. И тези трикове се сещам само на първо мислене  - предполагам доста по-завоалирани техники за евитно спамене от страна на копачите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, stamen написа:

Хич не е толкова скъп спама. Ако съм копач, мога да направя десетки транзакции от един мой адрес, но да не ги разпространя по мрежата. Като намеря блок, аз си получавам таксите обратно..

това обаче би било прекалено очевидно за другите миньори, може да пускам собствените си транзакции с ниски такси, за да бъдат отхвърлени от другите, но аз да си ги вкарам в блока, който копая. И тези трикове се сещам само на първо мислене  - предполагам доста по-завоалирани техники за евитно спамене от страна на копачите

За коя валута говориш? За биткойн, няма как да стане, не може да си избираш кой блок да копаеш, транзакцията трябва да се потвърди и от други, не знаеш какви и колко транзакции има в момента и в кой блок ще влязат, как така ще пуснеш транзакзия без да я разпространиш по мрежата? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миньорите могат да спамят, като включват в блоковете транзакции между адреси които притежават, с голяма цена на байт, без да ги бродкастват. Това може да им струва в началото, обаче ако успеят да убедят болшинството, че цената за транзакция е голяма, са на още по-голяма печалба.

Например, ако заделят 50% от блока за собствен спам, и успеят да вдигнат цената повече от 2 пъти. Това може да си проличи, ако включените в блока транзакции не присъстват в мемпула.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, j2002ba2 написа:

Миньорите могат да спамят, като включват в блоковете транзакции между адреси които притежават, с голяма цена на байт, без да ги бродкастват. Това може да им струва в началото, обаче ако успеят да убедят болшинството, че цената за транзакция е голяма, са на още по-голяма печалба.

Например, ако заделят 50% от блока за собствен спам, и успеят да вдигнат цената повече от 2 пъти. Това може да си проличи, ако включените в блока транзакции не присъстват в мемпула.

това имах предвид @tziko единствено е очевидно, за това го правят по-завоалирано...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://cointelegraph.com/news/kim-dotcom-megaupload2bitcache-will-take-bitcoin-mainstream

интересно от Ким, въпреки, че този проект доста се бави вече, аз все още имам вяра в него

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове