Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

преди 1 минута, Гари написа:

Технологично биткойн е много далеч от това да стане масово използвана валута. Дори с LN да се реши проблема с мащабирането, остават още много други. Категорично трябва да се направи по-лесен за използване. Представете си как обяснявате на баба си как да си купи нещо с биткойн и ще ви стане ясно. Средностатистическите маймуночовеци, цъкащи по цял ден айфоните, ще ви отсвирят и те когато почнете да им говорите за транзакции, публични и частни ключове, инсталиране на портфейл и т.н. 

А на въпроса кога ще спре тази манипулация на цената от картела - на теория може и никога да не спре. На борсата за фючърси не се продават реални биткойни и загубата се измерва само във фиат, който финансовият елит може да печата в неограничени количества.  Така че могат да скъсяват до безкрайност. Пак така с печатаните в неограничени количества фиат могат да изкупуват койните на разпродаващите. И да си манипулират цената в един плавен спад докато 95% от биткойните отидат в техни ръце. И тогава кой знае - може да го направят световна валута. 

това е мнение което споделям

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Гари написа:

Като ви казвах миналата година, че пускането на фючърсите е много лоша новина, всички начело със Стамен ми опонирахте. Супер било. Ей ви го супер.

като цяло схваща идеята

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, споко, тия дни като пуснат фючърсите и на етер съвсем ще го закъса тоя пазар. Аз съм го писал 100% загуба вече. Скоро (1-3 години) не очаквайте нищо освен спад. Жалко за парите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Wabi написа:

Аз съм го писал 100% загуба вече. Скоро (1-3 години) не очаквайте нищо освен спад. Жалко за парите.

Не зная в какви валути са ти активите,но не бързай да ги отписваш. Нужно е търпение. Ще дойде и твоето време.

Най-доброто което можеш да направиш при такъв пазар е да не правиш нищо. Всичко това се прави с цел да се внесе паника и отчаяние предимно в по-новите инвеститори.Това което се случва сега не е прецедент. Миналият Януари беше почти същото. Повечето монети изгубиха до 80% от стойността си. Биткоин след пик от $1270 през декември падна за кратко до около $670, етера до $7 и т.н. Просто тази година нещата се случват с известно закъснение заради проточилата се чак до януари крипто еуфория.

Ще изгрее слънце и на нашата улица...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си ги държа (макар 1-вата вълна да я продадох на мн кофти момент), въпросът е, че не очаквам скоро да се подобрят нещата. Миналата година нямаше ни Futures, ни ETF, ни медии, ни нищо. И пазарът растеше ( и така 8 години ). Сега нещата не мисля, че ще се повторят 1:1. Прекалено много акули се навъдиха и ще се търси максимум от ситуацията, а той няма да дойде за 3-4 месеца, както предишни години, а ще се съобразяват нещата спрямо още 10 000 фактора от останалите пазари. Дано не съм прав, но където има много пари и проекти, винаги идват подмолните действия и циганията, замаскирана под корица на Forbes ;)

BTW проектите ми са все с добри идеи, вече работещи или в бета и ме е яд, че заради биткойн стоят мега евтини и без валутна двойка с долар/евро нещата няма да се променят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Wabi написа:

Сега нещата не мисля, че ще се повторят 1:1

Нещата никога не се повтарят 1:1 ,защото тогава всеки ще може да предвиди какво ще се случи. Повтаря се модела с леки изменения. Важното е да погледнеш зад очевидното за да видиш истинската картина.

Ето малко позитивно мислене:

Bitcoin Price Bull Tom Lee Says HODL

‘All Hell Will Break Loose’: Abra CEO Predicts Bitcoin Price Boom Will Return This Year

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги като прочета някое песимистично мнение за биткойн ми се иска да пратя пишещия да чете темата цена на биткойн от самото и начало. Биткойн е форма на социална съпротива. Почнал от нищото, от нула , стигнал в този момент да се играе върху името му на тука има-тука нема от големи финансови кърлежи, визирам фючърсите, стигнал да бъде обсъждан в Г 20, тоест глобално явление което трябва да се наблюдава... братско в кавички побратимяване на финансови юридически имена и личности от подлежащо контролирани  и криптоборси и свързани такива възлови точки...тоест неофициално превземане и неявен контрол, в очакване на някакви бъдещи регулации.... всеки иска парче от всичко носещо пари.Най-големия схемаджия, онзи унгарец джордж, забравих му фамилията, иска блокчейна, но не и биткойн, бил много волатилен, хах. Ще има всеобщо приемане, цената няма кой да познае каква ще е, ще има и регулационни рамки на приложението на технологията в зависимост от целта която е избрала дадена държава или институция или просто някой... но ще ни бъде   Все още мисля, че биткойн и блокчейн са най-доброто нещо измислено  в мрежата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блокчейн е добра технология, но може да минат и 10 години докато бъде обществено приета ;) В момента големите фирми си изграждат собствени частни блокчейни , за да тестват технологията. Единственото, което в момента носи пари е да си блокчейн разработчик - все пак им се плаща до 4-цифрена сума в евро на час ;) Останалото са догадки, а колкото по-сериозна става работата около биткойн и останалите, толкова повече съпротива ще срещат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи частен блокчейн? Ми да си качат един от многото варианти на SQL server като ще е частно! Поне работи от 1996 без погрешно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, vamp111 написа:

Изгорях с половин Етер ... :D 

Надявам се Binance да направят рефънд, четох че ако си направиш иск ще ти възстановят парите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Sundy написа:

Изгорях с половин Етер ... :D 

Надявам се Binance да направят рефънд, четох че ако си направиш иск ще ти възстановят парите.

до сега м/у другото такъв съпорт към юзурите от към борса не съм виждал никаде другаде, браво на момчетата от бинанс, дано те рефънднат

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно - прочетох го, че ако си пуснеш иска за рефънд към SEC или там някаква Американска институция, а не към Binance!!! Просто се надявам Binance като най-добрата борса да затворят изцяло CTR пазара и да възстановят на потребителите си криптото, бълха ги охапала...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия имат 6 милиона капитализация, над 400 ранг , слаба работа... С тях и без тях. Добре, че са ги хванали, поне да ги осъдят за урок на бъдещите такива тарикати.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жалко, за хората дето са се набутали, и това и такива подобни проекти плашат масата, даже започвам да виждам как умишлено подобни проекти се рекламират и им се дава повече гласност от истински проекти като биткойн (за други не се сещам) може би умишлено да може да се плашат хората и да стоят далче от крипто

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, stamat написа:

Днес CTR 300%+ та зависи от гледната точка, кой иска "рефънд", кой е x3 :)

само че 

очаква ги същата съдба като на:

DaBWeybXkAAK-hJ.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CTR - има 3 дни още търговия, то не пречи да се купува и продава. Пък нека е зле +5% за 5 минути. +1% за 5 секунди (разбира се с риск и за обратното :) ). Самият този факт показва, как новините имат малко значение за спекулативните покупки и продажби. В този смисъл по другата тема - цената на BTC спокойно може и $1 да стане, търговията ще си върви по абсолютно същия начин (че даже и по-добре). Същото важи и за $100К. Даже при CTR след срива след новината обемите се вдигнаха 30 пъти (когато започна да расте), точно защото след такъв срив следва ръст и веднага се налазва от ботове и спекуланти, пък ако ще след 3 дни да е краят на света.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, stamat написа:

CTR - има 3 дни още търговия, то не пречи да се купува и продава. Пък нека е зле +5% за 5 минути. +1% за 5 секунди (разбира се с риск и за обратното :) ). Самият този факт показва, как новините имат малко значение за спекулативните покупки и продажби. В този смисъл по другата тема - цената на BTC спокойно може и $1 да стане, търговията ще си върви по абсолютно същия начин (че даже и по-добре). Същото важи и за $100К. Даже при CTR след срива след новината обемите се вдигнаха 30 пъти (когато започна да расте), точно защото след такъв срив следва ръст и веднага се налазва от ботове и спекуланти, пък ако ще след 3 дни да е краят на света.

Ей Стамат с този 1 долар, много добре знаеш, че колкото повече играчи влизат в мрежата, капиталите който се търгуват стават по-големи. Няма как в мрежата да има в обръщение 5 милиона биткойна и да искат да се въртят само 5 милиона долара. В момента може би има 10 20 милиона играча в мрежата на крипто, ако станат 200 милиона играча, няма как с тези 5 или 10милиона бтк да се въртата обороти от 100 милярда на ден и 1 бтк да струва 1, 100 или 10к  долар за 1 бтк.

А този скок на това ицо най вероятно е от глупост на някои силно заблудени хора, или ботове които не са спрени. А и обема който може да се изтъргува на тези цени е супер малък.

Явно е че цената падна, позна, но недей да вярваш в безкрайното падане, както казвахте, че няма само да расте. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, че ей сега утре BTC става 1 долар, а че практически няма никакъв проблем да е толкова, поради някакви причини, да речем Ванга е казала, че който има биткоин ще го отвлекат марсианците и постепенно интересът спадне до $1. А на борсата ще си е все същото - ще си се купува и продава, нито пък тази цена ще е причина да се разпадне мрежата - като не им е изгодно на фермите - има много желаещи с персонални компютри, ако сложността падне. Разбира се, че не вярвам в момента да видя реално такава цена.

А за CTR защо трябва ръстът да е от глупост - ти ако виждаш, че започва ръст няма ли да се включиш. Аз бях казал, че държа максимално BTC за 5 минути, да допълня за шиткоинс - там държа по 5-10 секунди = +0.5-1% в такива случаи като този с CTR. Явно доста народ и ботове правят така. На ден има по 2-3 валутки, които ги помпат и то без бомбастични новини. А когато има срив 80%-90%, нормално е да се получи настроение за ръст и като се изсипят всички и става 300% в обратна посока. И в момента е 200% от вчера, въпреки че след това излезна съобщението, че го разкарват окончателно от борсата. В момента си върви все едно нищо няма да се случва след 3 дни. При общ обем на тази валута 6 милиона $, вчера и днес има 160 милиона търговия само в Binance, очевидно се купува и продава и купува и продава и някои печелят, други губят и т.н. Хазарт с елементи на математика - това е както като се броят карти на Блекджек - там има 52% шанс за печалба и след 1000 разигравания излизаш с малко повече $$$ от колкото си влезнал, освен ако не са те набили. Тук поне опасност от това няма, защото си е в реда на нещата.

А за BTC не вярвам в постоянно падане - почти е сигурно, че ще има 100% ръст, въпросът е кога. Първо (както казвах) го виждам да стигне 6000 и там вече не знам. Зависи от начина, по който се озове там - ако е така плавно, може да падне още (до 5, че и 4К), ако е рязко, може да се повтори предното 6000 -> поне 10000. 20000 обаче не знам дали ще има скоро (1 година), по-скоро не. По-дългосрочно го виждам да ходи между 4 и 10К, ама това вече е шесто чувство несвързано с нищо конкретно.

P.S. Ей това докато го писах, имаме 10% ръст за 1 минута на CTR. Не е глупост, а нещо съвсем нормално, след като е на второ място по търговия в момента, манна небесна за бърза печалба (или бърза загуба) :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

We will delist the CTR token on 2018/04/08 at 05:00 (UTC).  Withdrawals of CTR tokens from Binance will continue to be supported until 05:00 (UTC) on 2018/05/05.

Не съм наясно как го делистват.... на 8ми всички които държат центра ги зануляват или Бинанс изкупуват?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове