Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

И сега какво, ако някога ги пуснат тези чипове всички Асици ще пръднат? Аз си мисля, че Битмейн няма да останат на зад и готвят и те нещо. Интересно лято се очертава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както неведнъж Иван е казвал -Япония и Китай са в пряка конкуренция. Японците са малко и застаряваща нация, китайците са  много  и правят от кило метал 3 кила метални детски колички.... Олимпиадата в Пьончанг/ не знам правилно ли го написах, не знам китайски като Вамп/ с всичките си технологични новости ще бледнее пред тази в Токио.Та мисълта ми беше, Япония с този чип прецаква китайците, които не са готови за отговор, те сега почват да продават миньори за етер доколкото помня.  Лично мнение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, ivan said:

@rippleche

Ами не знам. От роудмапа им се вижда че за V2 чипа ще могат да се правят резервации от Юли а пък кога ще пристигнат няма ясното...

Според мен ще се чуе, като може да се купуват.

И какво ще го правиш тоя чип като го купиш? Той не е за тебе, а за производителите на ASIC машини. От появата на чипа до появата на ASIC, който да работи с чипа, ще минат още поне 6 месеца. И още 6 месеца поне ще си копат сами производителите с тези ASIC и ще ги пуснат в продажба за простосмъртните чак когато хашрейта се вдигне и за изплащането им ще трябва година. Поне Битман имат такава практика. Копат, копат и като падне рентабилността пускат ултра супер новите машини в Hashnest и баламите купуват суперновата техника и се чудят що не могат да излязат на плюс.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам от превода се опитват да влязат с партньора си в бизнеса независими... Отделно всеки произведен асик краде печалба от производителите на видеокарти.

https://www.gmo.jp/en/news/article/?id=759

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.zerohedge.com/news/2018-05-16/iran-looks-bitcoin-rial-tumbles

Amid sanctions fears, Iranians have reportedly spent over $2.5 billion on cryptocurrencies to get their cash out of the country in a new form of digital capital flight

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
19 minutes ago, metaflute1 said:

Още по темата: https://www.trustnodes.com/2018/05/16/iran-russia-discuss-plans-start-trading-crypto-bypass-dollar-swift

Не мога да преценя дали е фалшиво това.

Не знам какво биха търгували помежду си Русия и Иран на междудържавно ниво освен оръжие и ядрени материали. А такова нещо би означавало само едно - война. Който си мисли, че САЩ ще стоят и ще гледат благосклонно, трябва да е живял да друга планета през последните 30 години. Помним какво се случи на Садам, когато реши да продава петрола в евро. Струва ми се изсмукана от пръстите тази новина, но ако е вярно - тя е изключително лоша. Защото войната ще бъде и срещу криптовалутите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Гари написа:

Не знам какво биха търгували помежду си Русия и Иран на междудържавно ниво освен оръжие и ядрени материали. А такова нещо би означавало само едно - война. Който си мисли, че САЩ ще стоят и ще гледат благосклонно, трябва да е живял да друга планета през последните 30 години. Помним какво се случи на Садам, когато реши да продава петрола в евро. Струва ми се изсмукана от пръстите тази новина, но ако е вярно - тя е изключително лоша. Защото войната ще бъде и срещу криптовалутите.

ще го оставя тука 

dropped-the-us-dollar-in-2000-dropped-the-us-dollar-4620862.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.mof.go.jp/international_policy/gaitame_kawase/gaitame/recent_revised/gaitamehou_20180518.htm

Japanese crypto traders have to report it to government when buying/selling 250k(USD) worth of crypto currency , including bitcoin to alts viceversa , even just transferring 250k(USD) worth of tokens or coins

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.sec.gov/news/public-statement/statement-nasaas-announcement-enforcement-sweep-targeting-fraudulent-icos-and

"regulators are coordinating on an international level to take strong actions to deter and stop fraud"

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аид почва се

BREAKING: U.S. Justice Department opens criminal probe into whether traders are manipulating the price of Bitcoin

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-05-24/bitcoin-manipulation-is-said-to-be-focus-of-u-s-criminal-probe?utm_content=crypto&utm_campaign=socialflow-organic&utm_source=twitter&utm_medium=social

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, vamp111 написа:

аид почва се

BREAKING: U.S. Justice Department opens criminal probe into whether traders are manipulating the price of Bitcoin

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-05-24/bitcoin-manipulation-is-said-to-be-focus-of-u-s-criminal-probe?utm_content=crypto&utm_campaign=socialflow-organic&utm_source=twitter&utm_medium=social

Супер, по-добре да няма лъжливи обеми и спекула от борсите и китовете...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички са прецакани, защото едно разследване друго освен да каже " тука нещата са мега зле" няма да направи. Тоест искат още да смачкат цените и да се върнат на ниво 4к. То друго освен да се чака не остана, аз ако имах пари бих вложил още, ама йок.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напротив точно паника е, това допринася за селл прешъра, какво ще разследват, като обикновените търговци не могат да манипулират пазара, а то пише, че точно ще разследват търговците, самите борси са тези които го манипулират, те са китовете, не някой друг!

този селл прешър е с цел да се смачка цената до производствената и стойност, това би изпъдило доста миньори и би дало възможност на нови големи инвеститори да влязат на този пазар на по ниски цени.

така си го представи примерно банката (просто казвам банката като пример) има $100 000 000 които иска да вложи в крипто, същевремено би желала да може да диктува пазара, това означава, че от циркулиращия оборот трябва да притежава само еди какъв си %, само че за тези 100 ММ не може да си позволи толкова голям стак, съответно манипулират цената чрез куп хитринки да може да стигне такава с която за тези пари може да си позволи да натрупа този стак (%) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vamp111 Добре има логика в това което казваш, но къде отиде идеята за децентрализирането. Вс изгуби смисъл ... вс гледат как да спепелят пари или да дирижират цената. Това вече премина на съвсем друго ниво. Има хора с по 50 60к биткойна и могат да праввт каквото си искат. А сега и някой ако налее 100 200 милиона пак може да го направи. Както и според мен сега се случва

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това може да е от скалъпените новини, защото атаката е била предната седмица... дали сега е точният момент да насочат вниманието в точна посока...?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове