Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

преди 31 минути, rippleche написа:

@vamp111 Добре има логика в това което казваш, но къде отиде идеята за децентрализирането. Вс изгуби смисъл ... вс гледат как да спепелят пари или да дирижират цената. Това вече премина на съвсем друго ниво. Има хора с по 50 60к биткойна и могат да праввт каквото си искат. А сега и някой ако налее 100 200 милиона пак може да го направи. Както и според мен сега се случва

човек с 300 реални биткойна на левъридж в битмекс диктуваше пазара в продължение на месец, аз самия съм виждал какво се случва когато маркет купя/продам голям стак от някой алт, който съм имал, какво остава за големи финансови акули...

банките, финансовите институции и големите китове без значение как кой ще наречем могат и го правят това нещо да и точно борсата в случая се явява слабата точка на биткойна и централизира самия модел, това някъде го бях писал по-рано не си спомням с кой спорих по този въпрос.

много е просто аз ако днес си купя 1000 биткойна кеш не през борса, никой няма да разбере, няма да повлияе на цената му, съответно и като го продам.

никой няма да разбере за колко пари колко биткойна съм продал/купил съответно не може да спекулира със движението на цената, понеже такова няма да бъде породено от сделката която съм направил.

после ако заложа 1000 биткойна на борсата без значени дали да купувам или продавам в момента в който влезе някой и ги види в ордербука веднага ще заложи своите позиции според тази сделка която аз съм на път да направя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре Vamp... а тези борди не са децентрализирани. Тоест ако има борса, която е децентрализирана и ордерите може  да си ги виждаш само ти и да купуваш на дадена цена. Без да ги виждат другите няма ли да е по -добрият вариант. Така ще им е по-трудно да манипушират цената, защото никой няма да знае колко продавша и колко взимаш. Никой не влияе на борсата. Или нещо бъркам?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ежедневно на борсите се търгуват стоки, валути биткойн, ежедневно се манипулира цената.

просто е, аз имам голям стак биткокйн ти имаш голям стак фиат, ако маркет продам моя стак, това ще свали цената до еди каква си сума, от сумата която е в момента до сумата, която ще стигне има заложени еди колко си стака фиат/биткойн, преглеждаме ордербука и  го пресмятаме това много е просто

аз съм горе със биткокойна, ти чакаш долу със фиата, като почне дъмпа по пътя до долу се изпълняват и други поръчки покрай нашите, там е печалбата и говорв чисто за спот поръчките, да не говорим , че понеже борсата е моя и аз и ти и другите китове сме приятели разпоплагаме и с данни кой къде са му левърдиж залозите на колко ще бъде ликвидиран, има ли стоп лос, къде е и т.н.

това е вътрешна търговия, борсите оперират чрез нея от както същестуват, SEC има дани за такива, ежегодно се глобяват големите компании за такава търговия, не се занасяйте в криптоборсите няма регулацияа на това нещо, така че там се прави безнаказано

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако сложим средна цена от началото на годината 9-10к $, всеки ден се изкопават биткойни за 16-18млн $... това са само биткойните, копаят се още доста валути... средните и малките копачи всеки ден вадят пари от крипто икономиката, спекулантите регулярно вадят големи суми от крипто икономиката... ако се усредни, то най-вероятно цифрата е над 100млн $ на ден... като добавим и ICO-тата, които осребряват постоянно... при липса на ръстове, нулев ентусиазъм и т.н има липса и на свежи пари... рибата я няма... когато се удари сигурното дъно... ще се тупа известно време чувала сравнително статично(в тесни като за криптото граници), като най-вероятно вече няма да се вадят $, а ще се акумулират койни и шоуто ще започне наново... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.reuters.com/article/us-turkey-currency/erdogan-calls-on-turks-to-convert-dollar-euros-into-lira-idUSKCN1IR0F7

Erdogan calls on Turks to convert dollar, euros into lira

умишлено в биткойн новини го пускам това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда, че на Ник Сабо са му хакнали туитър акаунта. Раздава етери на поразия и не само той. Направо са го съсипали:

Виж Nick Szabo (@NickSzabo4): https://twitter.com/NickSzabo4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, metaflute1 said:

Изглежда, че на Ник Сабо са му хакнали туитър акаунта. Раздава етери на поразия и не само той. Направо са го съсипали:

Виж Nick Szabo (@NickSzabo4): https://twitter.com/NickSzabo4

Не се вижда никакво раздаване, само традиционните скамъри.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, j2002ba2 написа:

Не се вижда никакво раздаване, само традиционните скамъри.

Обърках се от маскирани съобщения. Не ми се рови пордобно в миналото, но мисля, че това е отскоро. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Between 3–3.8M BTC are lost." There are currently ~17M bitcoin in existence. Using their estimates of lost coins brings that number down to 13.2M to 14M bitcoin.

https://blog.unchained-capital.com/bitcoin-data-science-pt-2-the-geology-of-lost-coins-79e5a0dc6d1?gi=c131a299a9eb

DeYl2QsXUAIli1_.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, vamp111 написа:

Between 3–3.8M BTC are lost." There are currently ~17M bitcoin in existence. Using their estimates of lost coins brings that number down to 13.2M to 14M bitcoin.

https://blog.unchained-capital.com/bitcoin-data-science-pt-2-the-geology-of-lost-coins-79e5a0dc6d1?gi=c131a299a9eb

DeYl2QsXUAIli1_.jpg

Дааа, много са orphans (демек "осиротелите") адреси, кой затрил харда, кой си помнил нейма и паса (обаче затрил ключа)...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pistolero

аз съм един от тези хора :D:lol: имам невероятния навик да създам пейпър уолит да му пратя малко бтк и после да се окаже, че съм записал грешен мнемоник или да му изям една от думите, като рекорда ми за сега е да изям 2 от 12 думички :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имах на предвид, че много често се случва (затова пиша, преписвам, трия и експортвам... за да съм сигурен) и цифрите на загубените може да са и много по-големи...!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес останах много приятно изненадан. Изпращах ВТС от coinbase  и се оказа че таксата е едва 1499 сатоши! Не зная дали и от други портфейли е така,но и ако там са паднали толкова таксите тези които посочваха високите такси,като един от основните недостатъци на Биткоин вече нямат основание да го правят.

Screenshot_13.png

P.S.: И потвържденията станаха много по-бързо отколкото при последните ми няколко трансакции с BCH.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не вземе някой да им закопа правителствените пари

Venezuelans no longer able to buy or import computer parts, specially GPUs. The government is confiscating everything to mine cryptocurrencies themselves.Courier services/Parcel forwarders/shipping companies are telling their customers that governments officials at the custom offices are confiscating motherboards, RAM memory, GPU, CPUs, etc.

http://www.noticierodigital.com/2018/05/especial-nd-gobierno-prohibe-importacion-de-equipos-para-minar-criptomonedas/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове