Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Да.

И аз съм що годе от тогава , но си направих труда да си опресня информацията от самото начало на Биткойна през всичките му възходи и падения за да се опитам направя  някакъв анализ на причините и т.н .

Има възможност още да пада Цената 

Хората не спят !!

Абсолютно нормален процес 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко движение нагоре или надолу е трансфер на богатство от един човек на друг, това няма да спре! Нова схема за правене на пари, анонимен пазар отворен 24/7/365 за разлика от конвенционалните борси не затваря и ежедневно се радва на движения по-големи от 0.5% :lol::D:lol::D:lol::D:lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.wired.com/2015/03/opinion-bitcoin-may-gets-us-real-net-neutrality/

интересно, чак сега попадам на това, GoTenna вече имат mesh мрежа в САЩ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, vamp111 написа:

https://www.wired.com/2015/03/opinion-bitcoin-may-gets-us-real-net-neutrality/

интересно, чак сега попадам на това, GoTenna вече имат mesh мрежа в САЩ

https://imeshyou.gotenna.com/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Coinomi изпраща към Гугъл spell checker фразата от думи за достъп до портфейла:

https://mobile.twitter.com/lukechilds/status/1100613365850767360

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло десктоп портфейлите не са голяма схема

верно, кор си е кор, но аз не бих си поверил там нищо освен някакви дребни

също и уасаби само за миксиране на койните и после аут

всичко що не е на хартия има слябо място, а на хартията слабите и места какви са? къде да я скриеш, увехтява, гори ?? мисля че на всичко може да се намери решение ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко от вас следят Joe Rogan, но вчера гост му беше Alex Jones (за непознатите от вас с него - https://en.wikipedia.org/wiki/Alex_Jones) същият, който преди време му бяха запорирани 5 банкови сметки с милиони вътре и беше заклеймен като терорист, paypal отказа да работи с него, youtube свалиха канала му и др. Същият се обърна към биткойн като средство за разплащане точно малко след скандала с paypal.

Та вчера при Joe Rogan направи следното заявление :
https://www.ccn.com/alex-jones-tells-joe-rogan-george-soros-offered-me-5-million-to-pump-bitcoin

Има и 4chan дискусия по темата тук : http://boards.4channel.org/biz/thread/12882865

По времето, когато Сорос е предложил толкова биткойн на Джоунс или $5,000,000 в BTC, това се равнява на 15% от целия circ.supply тогава. Просто ми е малко невероятно да го повярвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви малко безплатен анализ, да не пискате, че Алтов е толкова лош, че "нищо не дава". Ако приемем хипотезата, че "обръщането е започнало" и нас ни чакат "100 хилки" (няма да ги има, но това е друга тема), то сега сме във глобална вълна I на нов голям цикъл, като локално сме във средата на вълна 3. "Сигурен вход" може да се търси чак, след като видим завършване на падането (червената стрелка) и как там ще стоят нещата ...  Всичко до тогава е Чист Хазарт!

9514736d.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
35 minutes ago, hjzagf4sb said:

.....

По времето, когато Сорос е предложил толкова биткойн на Джоунс или $5,000,000 в BTC, това се равнява на 15% от целия circ.supply тогава. Просто ми е малко невероятно да го повярвам.

....

Alex Jones като ти каже добро утро се огледай къде е слънцето. Този толкова глупости може да издрънка за 1 минута понякога сам не си вярва :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Altov написа:

Ето ви малко безплатен анализ, да не пискате, че Алтов е толкова лош, че "нищо не дава". Ако приемем хипотезата, че "обръщането е започнало" и нас ни чакат "100 хилки" (няма да ги има, но това е друга тема), то сега сме във глобална вълна I на нов голям цикъл, като локално сме във средата на вълна 3. "Сигурен вход" може да се търси чак, след като видим завършване на падането (червената стрелка) и как там ще стоят нещата ...  Всичко до тогава е Чист Хазарт!

9514736d.png

*поста ти е за цената на биткойн, не за биткойн новини, но това е друг въпрос

защо казваш че вече е късно за вход, щом на щом на 5-та вълна даваш $6.2 това са 63% гейн без левъридж от 3.8 ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, vamp111 написа:

*поста ти е за цената на биткойн, не за биткойн новини, но това е друг въпрос

защо казваш че вече е късно за вход, щом на щом на 5-та вълна даваш $6.2 това са 63% гейн без левъридж от 3.8 ?

Нещо съм объркал темите, ако искаш го премести.

Който счита, че входа е "сигурен" - нека си влиза. Както казах по-горе, а и в предишните постове, все още НЯМА ясен, сигурен сигнал, че генералният тренд на пазара като, цяло е сменен , а това, което наблюдаваме не е само локална корекция на падането. Да, имаше слаб сигнал на седмична графика от един от индикаторите, но това НЕ е достатъчно, нужно е подтвърждение от поне още 2 индикатора. ! Минимум поне още месец-два-три ще има неопределеност, според мен, която е вероятно да бъде съпроводена и с още по-голям спад на целият пазар, преди да видим т.н. "финална свещ" на седмична графика.

Аз считам, че вход в пазара "сега" е чиста проба хазарт, на което разчита и манипулатора. Нужно е да видим още едно, последно, финално потапяне, съпроводено с рев, сълзи, сополи ... и силен фитил на седмична, съпроводена и с хубаво обемче ... Всичко друго е - "тука има - тука нема"! Ако няма "финална свещ", която е най-силният индикатор,  то трябва да има групово подтвърждение от няколко индикатора, което в момента го няма. Убеден съм, че когато наближи реалното дъно, много от борсите ще затворят "за профилактика" за няколко часа или за няколко дни ;) , както е било до сега. Това също е много мощен сигнал!

Рано е все още!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cryptopia е отворена, за тези които са имали торбички там, да влязат да си сменят паролите !!

няма заявки, само read-only, но все пак като си видите балансите може да се успокоите (или нагнетите)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм сигурен дали е за тази тема, но тема facepalm нямаме

п.с разбира се има вероятност да са изкарали известно количество кеш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bitcoin privacy intro class: - Tor to hide IP - PayNym to receive coins at a fresh address each time w/o hassle - CoinJoin to obfuscate where you're sending & who funds which payment - PayJoin to royally mess up Chainalysis/Elliptic/Neutrino's business

https://medium.com/human-rights-foundation-hrf/privacy-and-cryptocurrency-part-i-how-private-is-bitcoin-e3a4071f8fff

очаквайте part.2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, vamp111 написа:

https://www.mtgox.com/img/pdf/20190124_announcement_en.pdf

след 24-ти Април около 130 000 койна може да бъдат маркет издъмпени

хора, страхувайте се :o

В момента се изсипват по 60 000 койна на месец(от миньорите) и кой знае колко от стари холдъри за да си купят ламбо/яхта и тн.. но от  тях май са малко , най-вероятно равномерно и плавно за да не бутат цената. 

При предишното изсипване на койни на маркет цена горе долу беше контролирано по 5-6к при връх. Съмняваме да има бутане на цената по скоро корекции на тренда и пак възстановяване. БАККТ трябва да е готов преди това(Фиделити уж продават вече), ще има инвестиционни пари които може би ще купуват. 

Но е добре да се следи! и да имаме едно наум, при падане на цената да влезнем за още ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.thetradenews.com/deutsche-boerse-steps-digital-asset-world-full-ecosystem-plans/

и Дойче-борсе ще влиза в крипто...

някой хора намират подобни новини за нещо хубаво "институциите влизат, ще ни изкупят торбичките"

моето мнение по въпроса: всъщност това размива основния дизайн на биткойн да бъде p2p пари, вместо това институциите го превърнаха в стока лесна за търгуване, е честито, вече банките ще определят цената на биткойн....

всеки втори минава куп верификации, за да може да си купи биткойн от легитимна борса, да търгува с/у хиляди брокери (по професия) които преди това са търгували форекс и сток с години, преди това с години са тръгували на хартия, преди това години са учили за това нещо, на всичкото от горе имат акаунтмениджъри и супервайзъри дето им следят всяко действие минимизирайки риска им, а и разполагат с два вагона пари зад себе си......успех

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vamp111 написа:

https://www.thetradenews.com/deutsche-boerse-steps-digital-asset-world-full-ecosystem-plans/

и Дойче-борсе ще влиза в крипто...

някой хора намират подобни новини за нещо хубаво "институциите влизат, ще ни изкупят торбичките"

моето мнение по въпроса: всъщност това размива основния дизайн на биткойн да бъде p2p пари, вместо това институциите го превърнаха в стока лесна за търгуване, е честито, вече банките ще определят цената на биткойн....

всеки втори минава куп верификации, за да може да си купи биткойн от легитимна борса, да търгува с/у хиляди брокери (по професия) които преди това са търгували форекс и сток с години, преди това с години са тръгували на хартия, преди това години са учили за това нещо, на всичкото от горе имат акаунтмениджъри и супервайзъри дето им следят всяко действие минимизирайки риска им, а и разполагат с два вагона пари зад себе си......успех

Веднага ти казвам че търгувията с крипто валути няма нищо общо със форекс и сток камоли на хартия . Това за което са учили абсолютно  не работи в крипто пазара . 

Не говоря и не цитирам никакви новини, моите наблюдения са на факти, които са ми го показали. От последните 2 години и половина на 5 дневна по 12 часови сесии  търговия  имам само 9 дни, които са с минимални загуби . Тези които цитираш са именно едни от най-губещите и същевременно подпомагащи за укрепването на Биткойн . 

Аз се опитах да го обясня на много мои приятели  ,как може да правят пари и във моите очи е супер просто , но никой не го разбира ,като им го обяснявам . Може би самата практика и постоянството  ми помагат да го правя с по голяма лекота , но пак казвам за всичкото това време не видях абсолютно нищо сходно с форекс и сток . 

Още на втората седмица като започнах , видях че да купя валута да стоя  да чакам е налудничева  .Адаптираш се това е цялата схема . За сега ползвам Биткойн , като основа ако стане твърде лабилен ще го сменя , не ме бърка . 

Сам си казвал някъде във форума Вамп че търговията с крипто не може да влезнеш и да прочетеш от преди 50 100 години анализи и да направиш стратегия както при всички други институции . Те сега се пишат  и това е вярно което най много ми харесва 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове