Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Според статията, Jameson Lopp, когото всички тук познават с lopp.net, е изчезнал целенасочено.

https://www.nytimes.com/2019/03/12/technology/how-to-disappear-surveillance-state.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не след дълго се убедих в едно, единствената печеливша позиция е шорт, най-лошото нещо което се е случвало на биткойн е битмекс, шортват за да имат повече биткойни същевременно цената спрямо долар падам, чудя се къде ли ще е дъното, всички искат повече койни... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, metaflute1 написа:

Според статията, Jameson Lopp, когото всички тук познават с lopp.net, е изчезнал целенасочено.

https://www.nytimes.com/2019/03/12/technology/how-to-disappear-surveillance-state.html

май последно беше видян на The Atlanta Blockchain Conference преди около месец

според мен е пресилена тази статия, чак толкова ако се криеше, нямаше да е говорител по тези конференции

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, vamp111 написа:

не след дълго се убедих в едно, единствената печеливша позиция е шорт, най-лошото нещо което се е случвало на биткойн е битмекс, шортват за да имат повече биткойни същевременно цената спрямо долар падам, чудя се къде ли ще е дъното, всички искат повече койни... 

Вамп не се отчайвай, следващият бул рън наближава.... Не беше миналият декември, може да е следващият или последващият но наближава. Когато се отчаят булрънърите(явно си един от тях, както и аз ), тренда ще е обърнал нагоре. Както бяхме при върха не вярвахме, че след 19-20к тренда е обърнал а си мислехме половин година, че  е корекция.

Както един потребител казваше по-рано във форума. Няма вечени бул трендове, преди седмици каза и че няма и вечни мечи трендове. Мен това което ме притесняваше е, че световната икономика може да се скапе и това да повлече бтк то надолу, но май се отлага за след година две три този срив, точно за след следващият бул рън.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, vamp111 said:

ако това не ви кара да си купите малко биткойн, не знам кое може.....

Не ме кара. ЕЦБ може да създаде пари и да купува активи, ама съм сигурен, че биткойн няма да е сред тях. Ако ЕЦБ започне да купува акции, облигации, имоти и т.н., всички ще се юрнат да спекулират с тях и някои ще продадат биткойните си. Продай половината биткойни и вкарай парите в някой прост пасивен ETF, който само следва пазара. Ще спиш по-спокойно, казвам ти. За да си милионер в биткойн ако всичко с него се развие по план, са ти достатъчни 3 BTC. За мултимионер с 10 млн. долара - 30 BTC. Няма нужда да стискаш повече и да се нервиш. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Гари написа:

Не ме кара. ЕЦБ може да създаде пари и да купува активи, ама съм сигурен, че биткойн няма да е сред тях. Ако ЕЦБ започне да купува акции, облигации, имоти и т.н., всички ще се юрнат да спекулират с тях и някои ще продадат биткойните си. Продай половината биткойни и вкарай парите в някой прост пасивен ETF, който само следва пазара. Ще спиш по-спокойно, казвам ти. За да си милионер в биткойн ако всичко с него се развие по план, са ти достатъчни 3 BTC. За мултимионер с 10 млн. долара - 30 BTC. Няма нужда да стискаш повече и да се нервиш. 

да се продаде на 3-4-5-6 к си е голяма загуба :) 

Приемете го като 2ри , 3 ти пенсионен фонд, пък когато му дойде времето 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Гари написа:

не визирах това, че банката ще вземе да купува биткойн, а че в същноста си биткойн не може да бъде създаван така както се създават (печатат) парите от банката

колкото до милионерстването, вече ми е омръзнало, смятам традиционната система за овехтяла, не бих продал биткойн за да си купя къща.... не ме интересува дали 1 биткойн ще струва $1000 или $ 1 000 000, други качества ме привличат в този актив, да разбира се за всички е по-добре да струва повече, понеже ще караме ламбота, но за мен не това е основното

$250 000 за биткойн не е толкова далече, 7-14 месеца след халвинга примерно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо добро от световните новини

Др. Ружа Игнатова и братчето и най-сетне зад решетките..... за тези на които не им е познато името, това е създателката на OneCoin преди това множество пирамиди !!!

https://cryptoslate.com/worse-than-bitconnect-leader-billion-dollar-cryptocurrency-pyramid-scam-onecoin-arrested/

https://www.justice.gov/usao-sdny/pr/manhattan-us-attorney-announces-charges-against-leaders-onecoin-multibillion-dollar#_ftn2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто се чудя как може Рипъл да е в топ 3 в маркет капа! Човешката простотия и вселената са безкрайни, както е казал Айнщайн.

От друга страна точно при рипъла нещата са твърдо теоретични, практическите пари вътре са много по-малко.

п.с. Хайде да си направим криптовалута. Контролирана! Да й вдигнем съплая и при цена 0.001$ да минем в топ 1 над Биткоин. Тя няма да струва толкова, но ние ще плащаме за нея по толкова и ще определим цената. В началото няма да има никой който да ни я продаде на тази цена... :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 3/13/2019 at 9:14 AM, ivan said:

Вамп не се отчайвай, следващият бул рън наближава.... Не беше миналият декември, може да е следващият или последващият но наближава. Когато се отчаят булрънърите(явно си един от тях, както и аз ), тренда ще е обърнал нагоре. Както бяхме при върха не вярвахме, че след 19-20к тренда е обърнал а си мислехме половин година, че  е корекция.

Както един потребител казваше по-рано във форума. Няма вечени бул трендове, преди седмици каза и че няма и вечни мечи трендове. Мен това което ме притесняваше е, че световната икономика може да се скапе и това да повлече бтк то надолу, но май се отлага за след година две три този срив, точно за след следващият бул рън.

Срива на световната икономика вероятно съвпада като време с върха на Биткоин. Вече изторията е показала, че при криза, хората със спестявания искат да си запазят парите в дефлационни активи.

Не разбирам много от тези неща. Но според мен криза е, когато федералният резерв си изтегли доларите и пари - няма. Това би довело до "поскъпване" на долара и падане на цените, но от друга страна банките не отпускат пари и вдигат лихвите. Като лихвите са пряко отражение на инфлация.

Биткоин си е изцяло отделна икономика. Приравняването й в долар е грешка, по-правилно би било да се приравнява на апартаменти, земя, коли, стоки и услуги. Т.е. аз лично съм обеден, че ще стане най-неочакваното - Биткоин да спечели от кризата. Много вероятно е точно тогава като "няма пари" да навлезе много по-масово.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм по склонен да вярвам, че при евентуален икономически срив биткойна ще потъне първи, защото все още се смята за рисков актив и ще си остане такъв докато се държи така крайно спекулативно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че тук е много добре заложен milestone целта - https://1ml.com/

image.png

Веднъж LN да стане user friendly. Да стигне нещо като версия 2. Сега се подготвя документация за версия 1.1. Може би след 6-7 години ще стигнем тази цел и тогава света ще започне да възприема БТК като новата резервна валута(което значи цена 5-10млн$). До тогава кризите ще му бутат цената надолу. 

Но пък знае ли се ако примерно Корея, Русия и Япония решат да го стакват редом със златото, може много да се ускори този процес. Все пак има доста страни където мразят долара и ако 10-15 малки страни решат че това им е бъдещето също може да повлекат много пазара. 

Има много фактора, които могат да ни изненадат (повечето от които в положителна посока) за които ще разберем след като се случат. Според мен и сега се случват много неща за които си нямаме идея, че се случват. Определено си мисля, че края на годината ще е интересна. 

Единствено ме притеснява, че LN, Schnorr и Sidechain не се развиват по-бързо. Предполагам, че всичко, което някога ще се вкарва в биткойна, ще трябва да се докаже преди това извън него и да се тества доста. Явно са малко разработчиците, които действат в посока бтк. Може би като стане цената 20-100к ще има повече, защото ранните инвеститори ще могат да продават и да плащат на повече разработчици да работят в посока бтк. Просто разсъждения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 minutes ago, ivan said:

Може би след 6-7 години ще стигнем тази цел и тогава света ще започне да възприема БТК като новата резервна валута(което значи цена 5-10млн$)

А защо не Рипъла да стане тази резервна валута, при положение, че има същите качества като биткойна и е доста по-бърз и евтин без да му трябва LN?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, invictus007 написа:

А защо не Рипъла да стане тази резервна валута, при положение, че има същите качества като биткойна и е доста по-бърз и евтин без да му трябва LN?

не си прочел достатъчно щом мислиш, че рипъл има същите качества като биткойн

колкото до това дали е по-евтин, ако визираш цената на 1 рипъл спрямо 1 долар си прав, ако визираш цената на 1 транзакция тогава пак не си прочел достатъчно

колкoто до бързината на транзакцията, тя твърдо зависи от дестинацията, ако транзактваш през собствен нод е мигновена и без LN ако ползваш 3rd парти зависи от таксата която си включил( това ти определя колко блока ще чакаш) при рипъл винаги ползваш 3rd парти, което значи че транзакцията ти е бърза (не мигновена) само защото така ти позволява другата страна, ако решат могат и никога да не ти пристигне.... нищо по различно от SEPA/SWIFT/PayPal

LN са мигновени, с единствено ограничение от 0.4 бтк макс. капацитет в момента на канал

ако искаш да научиш повече разрови се из форума има достатъчно информация за всички

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, ivan написа:

Мисля, че тук е много добре заложен milestone целта - https://1ml.com/

image.png

Веднъж LN да стане user friendly. Да стигне нещо като версия 2. Сега се подготвя документация за версия 1.1. Може би след 6-7 години ще стигнем тази цел и тогава света ще започне да възприема БТК като новата резервна валута(което значи цена 5-10млн$). До тогава кризите ще му бутат цената надолу. 

Но пък знае ли се ако примерно Корея, Русия и Япония решат да го стакват редом със златото, може много да се ускори този процес. Все пак има доста страни където мразят долара и ако 10-15 малки страни решат че това им е бъдещето също може да повлекат много пазара. 

Има много фактора, които могат да ни изненадат (повечето от които в положителна посока) за които ще разберем след като се случат. Според мен и сега се случват много неща за които си нямаме идея, че се случват. Определено си мисля, че края на годината ще е интересна. 

Единствено ме притеснява, че LN, Schnorr и Sidechain не се развиват по-бързо. Предполагам, че всичко, което някога ще се вкарва в биткойна, ще трябва да се докаже преди това извън него и да се тества доста. Явно са малко разработчиците, които действат в посока бтк. Може би като стане цената 20-100к ще има повече, защото ранните инвеститори ще могат да продават и да плащат на повече разработчици да работят в посока бтк. Просто разсъждения.

LN е юзърфрендли, просто си свали https://bluewallet.io/ , разлика в това дали ползваш който и да е друг onchain-биткойн портфейл за телефон няма

просто bluewallet e custodial, което ще рече че това е добре захранен нод с много капацитет + много отворени канали in/out за голяма ликвидност а приложението е просто юзър интерфейса към този нод

ако си подкараш собствен нод, тогава вече става малко по-сложно има риск от загуба на средства и т.н. аз самия съм губил няколко милиона сатошита поради бъгавия софтуер на LND и въпреки това LND е най-добрия за сега вариант за LN

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, invictus007 написа:

За да стигнеш сам до извода и отговора на въпроса ти, ще трябва да почетеш доста, година две по 1 час на ден поне. Ще се опитам да отговоря на въпроса ти:

Биткойна е създаден с идеята да има независима валута, която да е децентрализирана, да няма централен орган на управление, който да определя съплая (броя койни), скоростта на поява на нови койни(инфлацията) и тн.

За да може да се постигне децентрализираност е необходим един фактор: Да няма централен орган който да определя правилата на валутата. В момента за долара е ФЕД, за еврото е ЕЦБ и тн... Всички те имат централен орган, централна банка която, при необходимост или разпореждане от правителството на съответната страна, почва да печата пари. Разбира се това си е чист обир чрез инфлацията на парите, които притежава народа(но това е лесният начин едно правителство да оцелее).

Биткойна е създаден с идеята да няма централен орган на управление. Ако нещо ще се променя в него то това може да се случи само със съгласието на всички негови потребители(не миньори). Трябва тези които имат инсталиран фуллнод на компа си да се съгласят. Аз имам такъв на моя компютър и ако не ми харесват новите предложения за развитието, няма да ъпгрейдвам и няма да ги приема...(най-грубо казано)

Важно е да разбереш, че всички системи като рипъл, етериум, еос, стелар .... Следват обратната логика. Посока на централизираност те имат централен орган на управление в конкретният случай рипъла хора на някакви си банки, които искат да намажат от идеята на биткойна.

Как стои тяхната работа. Създават един софтуер в който променят малко от параметрите на биткойна. Блока да не е на 10 мин, да не се копае а ми да им е делигирано само те да ги продюсват(produced by them self). всичкото количество се изкопава в първият блок и е за тях. И те пускат 10 компютъра да поддържат мрежата. Маркетинга замаскирва въздуха в опаковка, че това видиш ли е страхотната мрежа най-бърза най-добра и тн. и банките за напред ще ползват вместо swift техният токън за трансфер, но преди това трябва да си го купят. Те реално го подаряват на техните банки и чакат обикновените потребители да си го купуват. Истината е че много образовани хора във финансите се лъжат и му се радват.

Защо биткойна не е започнал с параметри 1сек за нов блок, и с лимит на транзакции(големина на блока) примерно 100 мб. Да възможно е и при  него така, но това ще го направи централизиран, защото при всички тези супер блокчейни с хиляди транзакции в секунда, блокчейна им нараства главоломно. На рипъла към момента е (по това което съм срещал) 10ТБ. На биткойна който е много по отдавна е 0.2ТБ. Какво ще е след 10г според теб?

Много важно за децентрализацията е този блокчейн да може да се пази на стотици хиляди места по света даже милиони след години. За тази цел той трябва спокойно да може да се запише на един стар домашен компютър(за напред и на телефона ти). И технологиите, които ще направят биткойна приложим за милиарди по света тепърва се разработват и тестват. Рипъла и другите стъпват на стара технология, която работи по един тъп начин. Но това им е единственият шанс в рамките на няколко години докато хората не разбират какво се случва да откраднат от тях каквото могат, чрез пъмп енд дъмп схеми.

LN е технология която се разработва защото е единственият начин да има децентрализираност, която има логика да работи и която е измислена към момента. Към момента няма нещо друго(идея технология) което да предостави тази децентрализираност.

Борбата опира до децентрализация VS централизация. Но истината е че явно има хора които смятат, че земята е плоска и такива, които не могат да преценят - https://dnes.dir.bg/obshtestvo/8-ot-balgarite-smyatat-che-zemyata-e-ploska-11-ne-znayat-kakva-e-grafiki

Винаги ще има хора които ще вярват рипъл, етериум, виталик, биткойн кеш и тн... За жалост това ни е в природата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, vamp111 написа:

LN е юзърфрендли, просто си свали https://bluewallet.io/ ,

По-скоро имам предвид, че технологията трябва да се развие още:

• захранване на канала от двете страни едновременно
  • паралелно плащане по няколко канала едновременно към една фактура
  • плащане по адрес а не по фактура
  • възстановяване само чрез първоначалният файл, а не цялата история
  • елто - по малко наказания и повече възможности за възстановяване
  • изчистване на бъгове

И сега работи и се ползва, но мисля, че сме на ниво win 95, като стигнем win 7 ще настъпи масовото ползване (някой да не си помисли, че това е стар софтуер щом казвам win95!)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове