Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Въпрос

Реших да пусна тема понеже никой нищо не споменава а ми е интересно мнението ви.

Преди седмица ми направи впечатление че е алткойна с най-много транзакции и реших да почета малко за него. Първото което ми направи впечатление е несериозната визия с куче за лого. Второто, колко по бързи транзакции прави от повечето други, и че идеята му е да се ползва за бакшиши в социалните мрежи. Стори ми се че има потенциал, най-вече заради забавния имидж с който се отличава от всички други и би привлякал доста "неразбиращи от криптовалути" какъвто съм и аз. Съответо реших да инвестирам скромна сума на цена 48 сатоши, и ето че вече седмица по-късно има привидно стабилна цена от 200+, като по време на изкачването реших да инвестирам още.

Интересно ми е мнението на по-разбиращите които се занимават отдавна в тая област, очаквате ли да расте, или да се срине.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Както много пъти съм казвал напоследък, моето твърдо мнение е, че всички алт-койни - портове на биткойн - са "пирамидите на крипто-валутите"

На мен ми отне 3-4 месеца да го осъзная, предполагам на средностатистическия потребител ще отнеме малко повече, но някой ден това ще стане общо знание и те ще изчезнат

единствената им употреба остава спекулативната такава и определено могат да се изкарат кинти, но от хората, които са в "кухнята" на койна и които имат много такива с цел манипулация.

Доге-то е по-интересно от другите по ред причини, но в крайна сметка, човек трудно може да избяга от потеклото си :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Tака си е.

Но със сигурност много хора още не са го разбрали и сравнявайки го с другите алткойнс биха наливали още пари.

Мене първоначалната идея ми беше да го използвам за краткосрочна печалба, докато стигне някакъв таван, но още се чудя на каква цена да си предвидя продажбата. Най-вероятно ще изчакам малко че скоро добива се намалява на 2 и евентуално още малко може да се напомпа цената.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Аз сега тамън си купувам и сглобявам първата копачка и съм много зарибен на кучето като източник на копаене при по-висока доходност. После естествено поне 90% процента ще се обръщат в биткойн. А иначе дори има скрипт, криптосуичър, https://bitcointalk.org/index.php?topic=172121.0

който минира автоматично най-печелившия койн в момента, превключва през 5 минути и продава автоматично на борсата всичко за биткойни. Някои хора си вдигат с 40-50% профитабилитито. Нещо още не мога да го подкарам и сега спамя с въпроси темата, но изглежда интересно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Не съм тествал още лично, но се съмнявам да губиш пари, щом хората казват, че излизат на 40% отгоре. Или имаш предвид, че е по-оптимално да ги държиш до довечера и да ги продадеш още по-скъпо?

Тея пулове ги знам но май са по-малко печеливши, първо защото слагат дебел %, и второ, защото далеч не обхващат всички койни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

ако си копал кучета преди месец и си ги продавал автоматично си на загуба 300-400% отколкото ако би ги продал сега

на това в покера му викат "results oriented thinking" ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

не,не съм съгласен,в покера не е добре да си резултатно ориентиран

По скоро бих го сравнил с това да можеш да четеш картите на противника и да имаш план как да играеш на търна и ривъра още от самия флоп :)

Напълно съм съгласен, но преведи го за Dogecoin-а... имаш предвид да копаш и да не продаваш веднага, а да изчакаш малко с продажбата. Кажи колко и от какво зависи дали да продадеш или не, като ще е добре да се обосновеш...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

... има и сайтове който показват кой валути са най-изгодни в даден момент да се копаят.

Ако не е проблем, би ли споделил някои от тези сайтове.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Да внеса няколко корекции към днешна дата:

1. Трудността е 1200.

2. Хеш рейтът е около 80 гига хеша.

3. Изкопани са 37,314,728,816.

4. Цената е около 200 сатошита.

5. Маркет капът е $56,140,636.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Здравейте! Отдавна искам да си купя малко доге но не мога да се справя да си направя ацц можете ли да ми помогнете и да ми обясните как да стане за да стигна до стъпка купи ? Благодаря предварително  и се извинявам за нелепия въпрос, но нали за това е форума да си помагаме :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

За да купиш кучето, трябва да намериш някой да ти го продаде срещу лв/евро или да купиш биткойн и после да купиш куче.

Като имаш бтс, отваряш акаунт в www.cryptsy.com, депозираш биткойните и ги разменяш за DOGE на DOGE/BTC пазара.

И в двата случая те съветвам да си изкараш кучетата като портфейл на флашка и компа. Какви възможности има за това, не мога да кажа, но нека някой помогне. Само знам че става, ако си подкараш клиента на компютъра, направиш си портфейл и пратиш към някой адрес в него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Тая борса е много бъгава и лагава.Съветвам го да използва https://bter.com/ .Депозиране,теглене,купване ,продаване всичко става много бързо и без проблеми !

много странно, не съм ползвал бтер, щото съм чувал само лоши отзиви за нея

иначе с крипси има бъгове по API-то, но като user interface  е много удобна и красива...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

много странно, не съм ползвал бтер, щото съм чувал само лоши отзиви за нея

иначе с крипси има бъгове по API-то, но като user interface  е много удобна и красива...

a сега видях и че има много голяма ликвидност на DOGE/BTC пазара.

Взех си малко кучета :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Значи сложих си платформата на догето. Синхронизира се и пробвах сайтовете за безплатни койни но баланса ми седи 0 и ми пише, че съм unconfirmed . Help me please :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Значи сложих си платформата на догето. Синхронизира се и пробвах сайтовете за безплатни койни но баланса ми седи 0 и ми пише, че съм unconfirmed . Help me please :)

за съжаление, аз не мога да ти помогна, все се надявах dancho да го направи, ама той плакати пуска :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Много от миньорите си връщат мощностите към ЛТС и рейта му пак тръгва леко нагоре въпреки ,че кучето е + 40% в момента.Да не изпускаме нещо ? :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Opravih se napravih si acc  sinhronizira se polu4ih daje nqkolko coina. Vyprosa mi sega e za6to ima tolkvoa razminavane za obmen BTC/DOGE v dvata saita v Criptsy i bter kato razlikite sa ogromni 0.00032739 v bter i 0.00000183 v Criptsy ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Opravih se napravih si acc  sinhronizira se polu4ih daje nqkolko coina. Vyprosa mi sega e za6to ima tolkvoa razminavane za obmen BTC/DOGE v dvata saita v Criptsy i bter kato razlikite sa ogromni 0.00032739 v bter i 0.00000183 v Criptsy 

Навярно си гледал цената на Digitalcoin - DGC . Кучешката валута е DOGE !  :rolleyes: . Така ще е като се навъдиха толкова криптокинти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Просто хората харесват DOGE - сантимент, който ще донесе краткосрочен успех на валутата (както и на CatCoin); технически не е нищо особено, но и над 400 религии (все производни на древния Шумер, Вавилон, Египет и т.н. психотронни келемета с претенции за култура) не притежават оригинални характеристики, все пак са крупен бизнес и до днес (Vatican Bank, цялата паплач от близкия изток, сатанистките култове в банковия сектор (a.k.a Illuminati), и т.н.).

Личнота ми препоръка за краткосрочни инвестиции: PotCoin.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Колега може ли да се обосновеш защо ? Освен името аз нищо оригинално не виждам в тоя койн :)

Даже не намирам и борса на която да се търгува :)

Съгласен съм. Освен името, няма друго оригинално  :)

Технически плюс: лимитирани са на 420 милиона, сравнително бързи транзакции.

Социален плюс: "сплотеното" микро-общество  :D (очакванията са кафенетата за трева да приемат и BTC, и POT).

Борса: https://coin-swap.net/market/POT/ (мисля, че цените са занижени поради ниската (засега) трудност).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове