Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Въпрос

Реших да пусна тема понеже никой нищо не споменава а ми е интересно мнението ви.

Преди седмица ми направи впечатление че е алткойна с най-много транзакции и реших да почета малко за него. Първото което ми направи впечатление е несериозната визия с куче за лого. Второто, колко по бързи транзакции прави от повечето други, и че идеята му е да се ползва за бакшиши в социалните мрежи. Стори ми се че има потенциал, най-вече заради забавния имидж с който се отличава от всички други и би привлякал доста "неразбиращи от криптовалути" какъвто съм и аз. Съответо реших да инвестирам скромна сума на цена 48 сатоши, и ето че вече седмица по-късно има привидно стабилна цена от 200+, като по време на изкачването реших да инвестирам още.

Интересно ми е мнението на по-разбиращите които се занимават отдавна в тая област, очаквате ли да расте, или да се срине.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Всичко това е много интересно , но първото впечатление за кучешката валута е , че тя е една супер забавна спекула с много фън колажи. Предвид изложените факти обаче, може и да се набутам в глутницата.  :lol:  :lol:  :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

За ден се изкопават около 1 милиард DOGE, като скоро ще минат половината от всичките 100 милиарда, добива ще почне да пада а цената да се покачва?  Въпроса е на каква цена миньорите/тези които изчакват цена/ ще са доволни и ще почнат да разпродават изкопаното?

@dan4o_pra4a    мерси за разясненията за DOGЕ и борсите, аз преди дни взех кучета в cryptsy и се надявам да нямам проблем след време с тегленето :) ще се възползвам от линка ти при първа възможност.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Няма проблем и с cryptsy ако е колкото да си инвестирате, и аз редовно обменям кучета и съм имал само едно забавяне там от няколко часа в деня в който цената скочи до 300 и оборота беше огромен.

@Пръч, много добър анализ, някои от нещата които изброи и аз си ги мислех когато купувах за 49 сатоши, и сега ме е много яд че тогава не ми се рискуваше по-голяма сума а чак после набутах повече. Все се съмнявам дали доверието няма да се срине изведнъж и да се набутам яко, и даже си мислех до месец да продам ако цената пак стане над 250.

Скоро никой не е пускал нищо...

1537599_680452811994240_1958140565_o.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Връщам си думите за cryptsy назад.. В момента има 10 сатоши разлика в цените между криптси и другите сайтове, те си работят а криптси забива постоянно. Отделно от вчера съм пуснал едно теглене и въпреки че го потвърдих още си стои pending.

Какво мислите за новината че са решили да не ограничават doge до 100 милиарда, засега като че ли се отразява зле на цената, въпреки че в близките няколко години инфлацията се пада по-малка и от btc и от ltc.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Имам чувството че не те разбрах :)

Маркетинг се нарича изкуството да продаваш въздух за пари ;)

Имам предвид, че тва куче няма никви иновации в самия протокол а просто яко име, лого, и добра кампания с тая история за спонсорството в Сочи. Като нищо ще се окаже дебела pump and dump схема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Какво мислите за новината че са решили да не ограничават doge до 100 милиарда, засега като че ли се отразява зле на цената, въпреки че в близките няколко години инфлацията се пада по-малка и от btc и от ltc.

Ето една интересна статия по въпроса - http://arstechnica.com/business/2014/02/dogecoin-to-allow-annual-inflation-of-5-billion-coins-each-year-forever/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Връщам си думите за cryptsy назад.. В момента има 10 сатоши разлика в цените между криптси и другите сайтове, те си работят а криптси забива постоянно. Отделно от вчера съм пуснал едно теглене и въпреки че го потвърдих още си стои pending.

При мен плащането стана в рамките на няколко часа, но като се има в предвид че при тях беше 4ам като пуснах тегленето, мися че забавянето е поносимо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Да, тоест си имал предвид - лош продукт, добър маркетинг.

Точно :)

Мойто мнение за кучето е, че е добре замислен балон, на който обаче вече почти му е достигнат върха. Предполагам най-много до края на месеца заради Олимпиадата да има последен пъмп и после вероятно ще дойде дъмпа. Аз не бих инвестирал големи суми тук.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Аз бях инвестирал не малка сума с идеята да продам към края на месеца, обаче вече почвам да се съмнявам дали няма да се набутам яко дотогава. Все си мисля че няма причина цената да продължава  да пада а тя пада. Въпреки че не махнаха капа, положението не е чак толкова зле даже инфлацията е по-малка от конкурентните коини. Мен ми се щеше да сложат ограничение и може би трябваше да продам когато се разбра че няма. От друга страна това отличителна черта, пък и 4-5% годишно нищо не са. Ще ми се да рискувам да си задържа баланса няколко месеца защото съм почти сигурен че ще има още по-голям скок, но се знае кога ще е и дали ще ми издържат нервите до тогава.

Дайте още мнения :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

И аз имам същите притеснения, взех доста кучета и се чудя дали да излезна на загуба, но по скоро ще изчакам старта на  олимпиадата, като се надявам малко да върне позиции покрай евентуалната реклама.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Догето има потенциал да стане първата реална крипто 'валута'.

Ако гледаме биткойна и другите алткойни, всичките са лимитирани. Това означава че цената им постояно ще се качва в дългосрочен план. Това означава че 90% от хората ще гледат на биткойна като на инвестиция подобна на злато и сребро. Макар че натрупва критична маса от бизнеси които ги приемат, реално никой не изгаря от огромно желание да ги харчи защото всеки чака възвръщаемост. 

След скорощните промени в догето (махането на лимита), това бреме което е описано по-горе отпада. Догето се превръща в валута която не е лимитирана в времето, лесно достъпна и с възможност за поддържане на стабилна цена която няма особен потенциал да се вдига в дългосрочен план. Това автоматически изключва всички хора които биха си купили доге за да го държат като инвестиция. С прости думи - имаш доге - харчиш го. 

Сега остава само някакси да успеят да го пробутат по магазините и догето ще гръмне отвсякъде. Единствения проблем е че ги няма битпей и койнбейз които да го промотират на хиледи магазини. Но така като гледам скоро някой ще почне и това да прави. Само за месец и половина доге групата в редит мина 50к човека...за сравнение редит групата на биткойн за 4 години е около 100к човека. 

П.С. Имам няколко милиона догета та може и да съм леко предубеден в мнението си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Дотук добре, след довечера според вас ще има ли спад в цената? Или ще литнем към луната.

Все си мислех че миньорите ще продадат масово от утре и евентуално да сменят койна, обаче цената засега е стабилна след покачването и ако продължава така със сигурност ще им е изгодно да си продължат както преди.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Моите ги продадох на 286 и преди малко си купих на 228 за същото количество биткойни. Просто увеличих броя на догетата с 20%.Мисля че това беше value-то от очакваното намаление на наградата за блок. Моите очаквания за цената следващия месец е да се движи в диапазона 210-250, ако не се случи нещо непредвидимо разбира се.

Напълно съм съгласен с мнението на imperator за догето. С премахването на ограничението за краен брой монети, хората стоящи зад валутата доказаха, че това няма да е пореднтата алтернативка търсеща бързо увеличение на цената и респективно бърза печалба, а работят за утвърждаването и като разплащателно средство.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Една малко по-луда идея. Един приятел мисли че едно доге ще стане $0.10 :) Майтапа настрана ама си мисля че е възможно. Ако съдим че догето го има от няма и 2 месеца и стана 4тата по големина валута, бореща се с третата (не броя рипъл защото според мен те са провал), то какво ли могат да постигнат за 1 година? Да не говорим че броя транзакции дневно отдавна минава дори биткойн - хората ги ползват. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове