Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Въпрос

Реших да пусна тема понеже никой нищо не споменава а ми е интересно мнението ви.

Преди седмица ми направи впечатление че е алткойна с най-много транзакции и реших да почета малко за него. Първото което ми направи впечатление е несериозната визия с куче за лого. Второто, колко по бързи транзакции прави от повечето други, и че идеята му е да се ползва за бакшиши в социалните мрежи. Стори ми се че има потенциал, най-вече заради забавния имидж с който се отличава от всички други и би привлякал доста "неразбиращи от криптовалути" какъвто съм и аз. Съответо реших да инвестирам скромна сума на цена 48 сатоши, и ето че вече седмица по-късно има привидно стабилна цена от 200+, като по време на изкачването реших да инвестирам още.

Интересно ми е мнението на по-разбиращите които се занимават отдавна в тая област, очаквате ли да расте, или да се срине.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

0,10 $ за 1 DOGE  ми изглежда доста оптимистично. За да се случи това цената на придобиване ( копане) би трябвало да е не по-малко от 7-8 цента. Това означава огромна трудност и малка награда за блок. Ако някой може, нека да сметне ориентировъчно колко излиза едно доге към момента  ( ток + амортизация на компютърната конфигурация)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Aко започне да се ползва масово за бакшиши по блогове форуми и социални мрежи като нищо може да стигне $0.10, обаче не вярвам да е до 1 година.

Гледах как цената стигна 210, мислех да чакам да падне под 200 че да купя пак, обаче не се сдържах и презаредих за 217. Да се надяваме че това е било дъното..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Проблем с https://dogehouse.org/ някой ще разясни ли колко е опасно това fork-ване разбрах че е ставало преди и при биткойна. Аз продадох всичките кучета :( Докато отмине паниката се надявам да ги купуваме после евтино.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

9qa.gif

Как го виждаш  дългосрочно , ще има ли бъдеще или каквото беше,беше.

Въпреки ,че и сега продължава да е 130% профит към ЛТС-то./незнам колко е вярно това:                              http://dustcoin.com/mining

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Някой с по-ясна представа какво се случва с кучетата? Всеки път купувам на все по ниски цени а те все продължават да падат. То хубаво че биткойна се качи, ама то излиза че ако продължи да се качва цената за доге ще спада още.. Обаче когато биткойна пада, по мои спомени цената рядко се вдигаше или си стои или пак спада.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Разглеждай догето, като обвързано с фиат, не с биткойна. Твърде голяма индустрия стана и за моя радост успява да съществува самостоятелно, без влиянието на останалите койни.

То си има цена в долари, биткойна се качва спрямо долара, следователно се качва и срещу догето. Когато биткойна падаше, догето пък се вдигаше.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Явно пада понеже ти купуваш.Казах ти и с биткойна,а и то стана факт де,като продадеш цената ще почне да катери :)

Но кажи и кога си продал да знаем че почва поскъпването :lol:

Продадох на 151 и 2 секунди преди да купя на 146 цената скочи :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Когато биткойна падаше, догето пък се вдигаше.

Eто сега имаме поредния пример че като биткойна падна и догето падна по същото време.

ПС: И да данчо_пръч, преди това купих на 152 :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Какво се чудите, просто нещата си идват на мястото, най-нормалното нещо е да пада, и ще пада още повече. Стамен беше и е прав - всички алтлкойни са обречени, ако не носят нещо иновативно. Какво може да правите с тях - да ги копаете, да ги дръжите и... да ги продавате за биткойни - рано или късно (на инстантен дъмп или като ви писне да ги държите). Автоматичните пулове допринасят още повече за ситуацията, защото копаят зверски всичко печелившо и дъмпват яко. Профитабилитито им падна за по-малко от 2 месеца от 200% до 105% и скоро чистият лайткой ще стане пак най-печеливш и поне най-стабилен за копаене. 

Хората просто прекалиха, ОЛЯХА СЕ. Не може на ден да измисляш по 100 валути, с всички възможни имена на животни, анимационни герои, рапъри и какво ли още не. Алткойн секцията в btictointalk прилича на зоопарк или на цирк. Гичев също ми обърна внимание, а той трейдва от някакво време, че напоследък има тенденция в крипсти всичко да върви надолу, а не да се върти на 1 ниво. Единствените койни, които има шанс да избухнат, са тези с иновации, ИЛИ още повече, тези, които имат приложение, различно от това да се копаят и продават. Защото нека пак си го кажем, какво могат правят хората с тея койни, като си ги купят или изкопаят? Само да ги продадат. Затова и всичко се срива. 

Ако можеш да си купиш нещо с тях, това вече е друг въпрос, защото то държи цената им. Интересен е проекта GPUCoin, които се оляха жестоко с 5 фейл лънча досега, и изгубиха доста доверие, но най-накрая днес стартираха. Собственикът е обявил, че ще отвори след 2 седмици онлайн магазин за видео карти, които ще продава на по-ниска цена от стандартните, и ще приема САМО GPUcoin като разплащателно средство. Интересен експеримент, който не е толкова лесен за предвиждане, тъй като зависи и от това колко сериозен ще се окаже въпросният човек, но тук поне има някаква идея, която да държи цената стабилна и напомпана. 

А, да. И Аурората и Маза ако не се окажат скам имат шанс да избухнат, но по-скоро ще се окажат скам или няма да успеят да се наложат напълно като официални валути.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

e че доджето не е ли най-използваемата алтернативка след биткойна? Доста сайтове вече видях да я приемат, даже бяха направили един дето само с нея се пазарува. Сега гледам са направили и https://www.dogeapi.com/index.php?c=merchants, а aко не се лъжа вече има и пуснат банкомат(и). В тея отношения може ли да се мери с лайткойна? А му е на 1/10 от маркет капа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

имам малко догета от един фосет си ги цъкам и се чудя какво да ги правя.Приемат ли ги за залагания някъде,те са ми  за забавление или с учебна цел.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=sports%20betting%20doge

най-добре сам да проучиш и ако намериш нещо добро, да пишеш, че и аз не знам а е добре да се знае

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове