Jump to content
hash.bg - биткойн форум
pastet89

Проект за борса

Recommended Posts

Побутнах въпроса още в стария форум, вече сме тук, пускам предложението си официално. 

Идеята е да се направи NXT/BTC/LTC борса. Без фиатни пари и без лиценз, като cryptsy. 

Хубавото на NXT е, че е още много млада валута и се търгува само на ужасната борса dgex, и още една, където обаче ликвидността е ниска. От тази гледна точка може да привлечем вниманието на много хора, които започват да проявяват интерес към NXT. Защо добавям LTC и BTC? Защото са двете най-комерсиални валути, и чрез тях ще привлечем също много посетители. 

Естествено предлагам да подбием конкуренцията с такси от сорта на 0.1/0.15 % купува/продава. 

Относно внасяне на ликвидност и реклама предлагам да действаме безкомпромисно и по български, с масово спамене на лични съобщения в litecointalk.org и nextcoin.org. В bitcointalk прекалено бързо ще ни отрежат, nextcoin.org съм почти убеден, че ще го наспамим дори с един бот,  litecointalk.org може да се наложи на няколко пъти с няколко бота. Естествено, всеки път нова регистрация през прокси и ботът се пуска от същото прокси.

Според мен колкото по-рано стартираме проекта по-добре, защото вероятно още през април цената не нексткойна ще избухне, и е добре дотогава да съберем колкото се може повече. 

Най-важното е как ще организираме самия проект. Аз мога да напиша трейдинг платформата на PHP и MySQL. Нещата които не мога да направя сам са графичен дизайн, и най-вече системата за плащания (по-скоро нея мога да я направя, но не съм убеден, че ще съм прецизен относно сигурността). Във връзка със сигурността ще ни трябва SSL сертификат, който не е особено скъп, но най-важното - DDOS защита, която струва по принцип няколко хиляди на месец, а в cloudflare е само по 200 долара. Аз самият обаче нямам опит с това и се надявам някой като Стоян да обясни колко силна защита ни трябва и може ли да се справим изобщо. 

Надявам се да проявявате интерес и да задвижим нещата заедно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша от телефона и ще съм кратак.

Моя страх също е атаките. Ddos е по-скоро паричен проблем да съберем и си платим на някой от service providers.

Това което ми се иска на мен е да разберем как ще работи р2р ексчеинсжа на некст и да направим услуга на основа на него. Те ще пуснат тестнет много скоро и трябва здраво да му се нахвърлим да го схванем. Има линк за това в биткоинтолк. После ще го постна.

Ще ни дадат да си вземем по 20к тест коина и да цъкаме с тях.

Разгледай им АПИто да добиеш идеа. Ще сложа линк за апи на некст по-късно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и за това на мен лично ми се щеше да видим дали първо ще можем да ползваме некст като протокол/база/транзакшн енджин и т.н.

и второ дали некст пускайки ексчейндж р2р няма да обезсмилят централизирани борси?

За това ми се искаше да имаме по-добра идеа от какво ни чака в близко бъдище.

Това е линка https://bitcointalk.org/index.php?topic=365700.0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек идеята ти е да си направим сайт или софтуер, който да ползва p2p api-то, но да си въртим комисиони за това, че става през нашия интерфейс?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, задачата да направиш централизирана борса като крипси, изобщо не е елементарна. Като човек търгувал, превеждал пари и програмирал съм се хващал за главата колко е сложна инфраструктурата - особено като се има предвид нивото на сигурност, което трябва да спазваш.

В същото време, имаме идея със Стоко, как да направим борса, която е доста децентрализирана. Докато я мислихме, видяхме, че некст са минали по същия път.

Тази дни ще я оформим и представим, за да видим, дали не може да съберем екип, с който да я реализираме. Даже ни е много чудно, защо още никой не я е направил. Аз мисля, че ако се направи, ще стане огромен хит! Stay tuned

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За криптси не знам но двете борси за NXT определено имат вид на правени от един човек за една седмица. 

Добре, щом сте повече и аз съм за децентрализираната борса тогава. Не разбрах само има ли начин да се печели освен чрез дарения?

И моля Стоян да ми каже кой програмен език да науча от тези за софтуер - всичките видове C, питон, джава и.т.н., който да се учи най-лесно и да е най-сходен до PHP, и да става за писане на всичко и на Линукс и на Уиндоус.

Благодаря предварително.

П.С., чета че на Питон можело да се прави всичко и бил лесен, какво мислиш за него?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моля Стоян да ми каже кой програмен език да науча от тези за софтуер - всичките видове C, питон, джава и.т.н., който да се учи най-лесно и да е най-сходен до PHP, и да става за писане на всичко и на Линукс и на Уиндоус.

щом имаш опит с тези другото е просто въпрос на време (няколко седмици) да го разбираш, по принцип аз съм само уиндоус програмист и за това повече ползвам microsoft products, MS SQL, Csharp etc..ама php и mySQL са си супер

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отдели много време на internal mathematics в trade engine-а си. избий си от главата да ползваш float. седни и го напиши :)

относно мрежовата инфраструктура. аз съм против ползването на cloudflare за големи проекти, но в началото е ОК.

на първо място трябва да мислиш за скалируемост обаче, а php+mysql не е най-бързо растящия стак на света.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове