Jump to content
hash.bg - биткойн форум
alex

DAO tokens - мнения

Recommended Posts

Кой е написал софта за тези контракти ,който не спазват законите?

Кой борси /ще/ търгуват тези контракти,който не спазват законите?

В на кой мрежата оперират тези контракти, който не спазват законите?

Може ли първо ти да отговориш на същите въпроси, но отнесени за биткойн :-)? Защото за проекти, сходни с биткойн, лепкат по 20 години в пандиза, както видяхме наскоро..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос имам. Разбирам, че даден Етер адрес с ДАО токени в него участва само в един вот. Ако има 20 Proposals, той може да гласува само за един ... или бъркам? Това означава, че преди вота, ако е решил да гласува с Да, човекът трябва да прехвърли токените за гласуване на друг адрес и да гласува от него, за да останат останалите токени евентуално за инвестиране в други проекти, така ли е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, имаше същия въпрос в reddit и някой от slock.it обясни, че може да гласуваш едновременно за няколко proposals. Но го има неудобството, че ако гласуваш за едно предложение, не можеш да сплитнеш, докато не излезе резултата за него. Ако през това време тече друго предложение, чието приемане би те накарало да напуснеш, няма да можеш и така може да се окаже, че ще инвестираш волю-неволю в него...

Като цяло мисля, че доста от механизмите за гласуване ще се ъпдейтнат в ДАО 2.0 и чак тогава ще почне да се инвестира..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в кой момент става самото инвестиране, т.е. гласувал съм ЗА, предложението е привто и после решавам да са 354 тоокена от всичките ми 1235 и ги ... давам?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не...

Да речем, че се гласува за предложение, което иска 1% от фонда на TheDAO. Ако бъде прието, всеки който още не е сплитнал, дефакто ще даде 1% от неговите етери за тази инвестиция.

Ако фонда има 100 етера, 10,000 токена, някой поиска инвестиция за 10 етера, тя се приема, 10 етера се пращат и Дао-то има следните баланси
Етер: 90

ДаоТкени: 10,000

Ако ти имаш 100 токена, имаш право да ги обмениш за 0.9 етера

Но ще си получаваш 1% от дивидентите за направената инвестиция в първия проект за напред.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 3 часа бг време отвори търговията в Кракен - цената е 1.2 етера за 100 ДАОТокена, което дава 20% в етери печалба на вложилите първите 15 дена.

Самият етер е около 20-30% по-скъп в долари от тогава, така че добра печалба за тези, които са се сетили на време и преди всичко, които успеят да продадат на тази цена...

Едит: Аз продадох на 0.011 с което си изкарах етерите, които бях вложил, сега останах с 5-600 на фрийрол, колкото да мога да си тествам. Причината е, че според мен цената ще падне под 0.01 етера за 1ДАОТокен...

Тогава може да купя обратно.

Едит2: Най-важното е, че транзакциите минаха като по масло, доста по-лесно и бързо от тези с биткойн. Много има какво да пиша по тази тема (крипто валути със смарт контракти), да видим кога...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста динамично се развиват събитията последните дни (не само за ДАОТокените). Цената падна под 0.01, макар че в смарт контракта отношението на етерите към ДАОТокените показва цена при затваряне на дао-то и делене на токените от около 0.012

За това не се говори, но book value-то на TheDAO е 0.012, което инвалидира аргумента ми в последната статия, че акциите никога няма да се търгуват под book value. Причината не е нещо сбъркано в смарт контрактите, или етериум, а в малко лошо имплементираната функция по изтегляне на собствените акции - няколко технически изпълнения и 7 седмици период на чакане...

Интересното е, че при цена под 0.01 етера за токен, има risk free arbitrage в етери:

Ако цената е 0.0095, купуваш за 95 етера 1000 даотокена, с които после теглиш 100 етера (за 7 седмици) и реализираш печалба 5/95% = 5.26% за два месеца на етерите. 

Интересно кога ще почнат да го правят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че аз продадох всичко, което бях купил на 0.0091-2... оставих си некви къси, колкото да съм в играта, но като цяло трудно начало за TheDAO... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е така, може TheDAO да се окаже етериумския MtGOX, но това ще е само добра възможност да се купят евтини етери :)

Иначе вчера намериха и сериозен бъг в друг доста основен проект в етериум - TheMakerDAO...Има го в reddit.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо си очаквал да почнат да текат пари 15 дена след края на набирателния период...

В момента се готви нова версия на ДАО-то, в която доста неща ще са поизчистени, особено способността да си изтеглиш етерите. Тече двуседмичен период за консултация, след което ще има гласуване за преместване на всичко в новия смарт контракт. С тази надежда аз понакупих доста дао-токени на цени 0.009-0.0092 и ще гледам да ги продам на цена 0.01 (или просто ще си ги изтегля от смарт контакта).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shit, май я хакнаха ДАО-то :(

https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/4oi2ta/i_think_thedao_is_getting_drained_right_now/

дано не се прехвърли ефекта и върху биткойн

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

There is an attack going on against "theDAO". A recently discovered recursive-split attack can be used to to initiate ether-sends before the contracts burns them. Buy this the contract will hand over ETH that you shouldn't have control over.

Technically, this attack can be continued until all ETH are drained from "the DAO".
It seems Daniel Larimer was right about Is The Dao going to be DAO

Доста неприятно, като съвет Ви препоръчвам да не се опитвате да купувате етери при този спад, много борси са атакувани в момента и лагват сериозно, може и някакъв ролбек да се подготвя. Като цяло доста неприятно и жалко, че се съсипа този проект макар и да имаше фундаментални проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

griff [11:52 AM] @channel Update: The person has their ETH locked in a Child DAO, so they will not be able to get the ETH out for a long time, there will be a fix. The entire Ethereum Ecosystem is collaborating on a solution.

https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/4oi2ta/i_think_thedao_is_getting_drained_right_now/d4cuauc

има надежда, спадът на цената на дао се преполови...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро това е съзнателен шейкаут, защото за проблема се е знаело от няколко дни а този който е изтеглил етерите до колкото разбрах ги е метнал в някакъв адрес в който е невъзможно да бъдат изхарчени преди да минат 27 дни, защо не е изчакал и тогава да е пуснал експлойта?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали добре реагират в ситуацията от етериум:

Friday 17/6–12:01 UK time

The Ethereum Foundation has published its statement and a description of the solution.

In summary, a hardfork will retrieve all stolen funds from the attacker. If you have purchased DAO tokens, you will be transferred to a smart contract where you can only retrieve funds. Since no money in the DAO was ever spent, nothing was lost.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо, този тип  "Аз казах ли ви?"-въпроси нямат никаква практическа стойност. Какво точно ще стане в бъдещето никога не е 100% - можеше да има бъг в ДАО-то, можеше и да няма. 

И за да стане по-ясно: кажи сега, ще има ли форк или няма да има? Защото ако има, да купим ДАО-токени на 0.007, за да ги обърнем на 0.01 и да реализираме близо 50% профит (в етер).

Точно цената от 0.007 показва, че вероятността за форк е около 50%.

Понеже си спомням, че беше играл и ти покер, все едно да заложиш на флъш дроу и като хитнеш, да кажеш "Казах ли ви?"

"Самтаймс ю луз, самтаймс ю люн", както е казал геният...

Моят извод от историята е, че въпреки краткосрочните сътресения в етериум, случката с ДАО ще е доста ползотворна за бъдещето развитие на технологията.. Че нещо много през просото го давахме напоследък..

Ето тази статия ми се струва, че дава доста добър поглед над нещата:

http://hackingdistributed.com/2016/06/17/thoughts-on-the-dao-hack/

Авторът ѝ, Emin Gün Sirer, е с много сходен профил като твоя :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6 August 2010, a major vulnerability in the bitcoin protocol was spotted. Transactions weren't properly verified before they were included in the transaction log or "block chain" which let users bypass bitcoin's economic restrictions and create an indefinite number of bitcoins.On 15 August, the vulnerability was exploited; over 184 billion bitcoins were generated in a transaction, and sent to two addresses on the network. Within hours, the transaction was spotted and erased from the transaction log after the bug was fixed and the network forked to an updated version of the bitcoin protocol.This was the only major security flaw found and exploited in bitcoin's history.

Историята помни аналогичен случай :). Дао-то е супер, разбира се като всяка иновация има трески за дялане, но за разлика от биткойн това не е просто един самоходен алгоритъм. Надявам се да има решение на проблема с мързеливите гласуващи защото ясно си пролича липсата на кворум, а човешкия фактор в такава система е слабо звено и е единственото което ме притеснява на този ранен етап. Тепърва ще четем за по-сложните концепции, които предлага етереум и сходните. 

P.S. Цялата истерия около последния хак ще се окаже лост за всяване на паника, преди новината да излезе стане ясно, че е имало рекорден брой отворени къси позиции с етери на една от борсите в размер на няколко хиляди BTC-та.  

sj1lJvh.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо интересно за който иска:

Интервю на живо с Гриф Грийн от Slock.it. Той беше тук в Бали преди година и се е съгласил да даде интервю специално за групата Bitcoins in Bali. 

Ето линка, на който може да гледате интервюто от 2 часа българско време. Ще се опитам да изкрънкам отговор на въпроса, дали ще има хард форк или не. Ако той каже, че ще има, може да се направи добър "удар" :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетохте ли отвореното писмо на така наречения хакер, почти сигурно е фейк, но е забавно.

http://pastebin.com/CcGUBgDG

I have carefully examined the code of The DAO and decided to participate after finding the feature where splitting is rewarded with additional ether. I have made use of this feature and have rightfully claimed 3,641,694 ether, and would like to thank the DAO for this reward. It is my understanding that the DAO code contains this feature to promote decentralization and encourage the creation of "child DAOs".

:D  :D  :D  :D

Ами има и подпис отдолу, с който може да се удостовери, дали той е собственик на адреса...
Дай линк от където го намери това писмо - редит?

-> 'daoattacker' just joined The DAO Slack and posted this open letter

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има и подпис отдолу, с който може да се удостовери, дали той е собственик на адреса...

Дай линк от където го намери това писмо - редит?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм крайно разочарован от Ethereum фондацията и В.Б. също. 

Това което стана днес е само доказатлство, че Еthereum с нищо не се различава от корпорация в която една шепа хора имат повече власт от останалите. DAO-то е само инвестиция, и всички пари вкарани вътре са от хора които би трябвало да са преценили всички рискове на тази инвестиция. Те всички са могли да прочетат кода на DAO-то - и сега когато този код се  изпълнява те почват да реват, че не правел каквото мислили, че трябвало да прави. 

Rollback, Fork или каквато и да е намеса, за мен означава край на това което Ethereum иска да бъде. Защото ако утре искам да създам важен конткракт който да се изпълнява без чужди намеси в blockchain-а на Еthereum, ще трябва да се моля Виталик или някой друг случайно да не реши, че част от този контракт е "хак" и да върне blockchain-a 1 ден назад.

Не мерси.

https://btc.com/86f03176beef99ac2f5adecd39b964f874f5ec615a9d01e88ac781c6e669753c

"17/Jun/2016 Vitalik Buterin on brink of 1st bailout for DAOs"   

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоко,няма абсолютно нищо общо ! В първия случай имаме огромен бъг в самия биткойн протокол, при който са създадени 184млн биткойна.Друг вариант освен ролбек и фиксиране на бъга няма ! Това е неизбежно иначе цялата мрежа се разпада.

Във втория вариант виждаме някъв умен човек,използва бъг в някъв софтуер,нямаш нищо общо в мрежата в която оперира.Изведнъж ,уж децентрализация това онова,пък се намесва някой и казва ще има хардфорк.Същия тоя някой има икономическа изгода от това.

Преди години когато хакнаха Bter и източиха 30 милиона NXT, девовете пуснаха форк който да прескочи трансакцията, но решението се взе от мнозинството, което реши да няма намеса в блокчейна. Същото е и тук, сигурен съм че вече има голям процент от хората които ще се противопоставят, дори днес имаше скрийншотове как въпросният хакер предлага заплащане на миньорите (около 1 милион етера и 100 BTC) за да останат на неговата верига. Та свидетели сме на сблъсък на един амбициозен ум и един актьор може би.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо имах предвид, че децентрализацията си важи и в момента - да има главна фигура, която прави промени по кода и "'решава", но трябва мнозинството от мрежата да се съгласи иначе може да си компилира кода на спокойствие с неговите етереум приятелчета.

Моето мнение е, че фондацията трябва неофициално да преговаря с въпросния тарикат и да откупи по някакъв начин обратно етерите, важното е блокчейна да остане неотменима база данни независимо при какви обстоятелства (изключвам случката с BTC). Btw Бутерин е признавал че заплатите им са в размер на около 12к долара на човек и освен това притежават доста койни :). Глупав ли ви се струва този вариант?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, осъзнайте се малко. Трябва да има форк и всеки да избере чрез него в какъв свят иска да живее. Ето това, което искам да кажа, написано добре:

The majority of us are here for reasons that include:

Decentralization

Security of block-chain (including our funds)

Collaboration/consensus in the network (miners)

But after the hack, there seems to be a ton of focus on only the code and we are forgetting about why we got into these crypto-currencies in the first place. If people are supporting the hacker because he understood the code better than the rest of us, and they want to keep it that way, it will be opening a dangerous precedent for future fin-tech advancements. Now developers will have the incentive to include "Where's Waldo" type bugs in their code crossing their fingers no-one will discover them so they can exploit it down the road as a "feature" that everyone should have seen coming.

If we build a system where only the smartest prosper, and swindling as many people as possible is promoted, we will just be going from one broken financial system (global fiat) to a new broken financial system. I think we are all tired of the small minority stealing from the vast majority in government and finance so why would we want to promote that in the block-chain?

"Dumb money" will always be under attack, but let's not unduly promote it.

https://www.reddit.com/r/TheDao/comments/4opaar/the_dao_attack_and_a_reflection_on_our_values/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване